Teraz jest 1 maja 2024, o 04:01

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Elektryka
PostNapisane: 19 mar 2010, o 09:31 
Witam serdecznie, mam pytanie do wszystkich zainteresowanych i orientujących się w dziale elektryki, problem pojawił sie niedawno podczas jazdy w pewnym momecie prędkościomierz szalał pokazując pulsacyjnie raz 80 raz 22 i tak do mometu gdy nie wyłączyłem świateł, gdy je ponownie włączyłem było ok, jednak po przejechaniu paru kilometrów prędkościomierz, temperatura i cała reszta wygasła pozostawiając tylko podświetlenie, niedługo musiałem czekać i motocykl stracił ducha jak gdyby zabrakło paliwa i zgasł, odpaliłem na zapych bo rozrusznik nie krecił i reszte drogi jechałem bez swiateł i było wszystko ok gdy ponownie ich nie właczyłem, z góry dziekuje za pomoc! przypomne tylko że regulator niedawno wymieniałem z akumulatorem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 19 mar 2010, o 09:40 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
mogą to być oznaki palenia się alternatora

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 19 mar 2010, o 13:17 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Na 99% problem z akumulatorem bądź jego połączeniem. Możliwe, że tylko któraś klema nie trzyma, bądź zaśniedziała. Może jakiś kabel się przetarł od zasilania i masuje. Znam identyczny przypadek: coś się oberwało w akumulatorze i objawy były takie, że najpierw zaczeły wskazania na zegarach wariować, później stracił światła, rozrusznik oczywiście zero, ale na pych odpalał. Jeśli rzeczywiście niedawno wymieniłeś akumulator i regulator to zrób prosty eksperyment: podłącz się kablami do innego akumulatora i jeśli jest ok to może z powodu jakiegoś zwarcia poprzednio te elementy ci się popsuły.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 20 mar 2010, o 18:17 
siema, moze to cos z akumulatorem, ale ja bym obstawial na moduł zaplonowy, kolega mial podobny przypadek w r6 z 2001r, nie mogł na swiatłach jechac bo gasła... i padl moduł zaplonowy


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 20 mar 2010, o 20:58 
Ja bym spojrzał na ten regulator. Nowy tez mogl sie zjarac, a jesli nie regulator to pewnie alternator lub moduł.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 21 mar 2010, o 00:04 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 01:45
Posty: 32
Lokalizacja: Brodnica
Sprzęt: R6 05r
Imie: Darek
Pierwsze co bym sprawdził to regulator.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 2 kwi 2010, o 10:13 
dzięki wszystkim za zainteresowanie a dodam że właśnie niedawno sprawdziłem ładowanie tak jak to robiłem przed wymianą starego regulatora, no i przy odpalonym silniku woltomierz wskazywał 9,59 a jak mój akumulator zastąpiłem innym z samochodu (przy pomocy kabli rozruchowych) wskazywał 11,4 a z tego co wiem ładowanie powinny wynosić od 13,5 do 14,5 czyli jest nieco mniejsze :/ i tu powstaje pytanie czy to alternator czy regulator?? dzięki pozdrawiam!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 2 kwi 2010, o 11:19 
perzejedz sie do serwisu oni tam ci powiedza co dokladnie dolega....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 2 kwi 2010, o 13:32 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2010, o 12:19
Posty: 79
Sprzęt: R1 rn12
Imie: Kuba
Lokalizacja: Krakow
Miałem ten sam problem,ale w moim przypadku była do wymiany tylko jedna z końcówek kabelków przy regulatorze napięcia.
Obstawiam, że u Ciebie to regulator nawala.

_________________
Długich prostych, szerokich zakrętów i gumowych drzew... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Elektryka
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 19:57 
dokładnie jednak to była jedna z końcówek w kostce przy regulatorze, była upalona i wykończyła mi kolejny regulator :roll: dzieki wam bardzo za pomoc i do zobaczenia :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1