Teraz jest 15 maja 2024, o 15:56

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 29 cze 2011, o 10:43 
witam, jestem nowy i mam R6 z 2000r , kupujac moja R6 wszystko wygladalo idealnie chodzi bardzo dobrze na 1 i 2 biegu powyzej 10tys podrywa go na kolo i nie bylo zadnych problemow do czasu gdy chcialem wymienic filtr powietrza w tedy moim ocza ukazala sie niezla rzezba wykonana przez poprzedniego wlasciciela wiec do sedna:

1 - gumy doprowadzajace do airboxa bylo do polowy zdjete wiec je nalozylem jak powinny byc motor zaczol sie dlawic po przekroczeniu 50km/h tak jakby za duzo powietrza wpadalo mu przez dolot wiec mam pytanie czy to tylko kwestia czyszczenia i regulacji gaznika? gdy gumy zalozylem tak jak byly do polowy to jezdzi znowu dobrze.

2- nastepna rzecza to rurka ze "zbiorniczkiem" idaca do airboxa do odmy ten zbiorniczek jest odpiety a rurka od odmy jest poprowadzona w dol pod silnik bo wydobywaja sie z niej opary dymu jakby oleju smazonego ( male ilosci) wiec na logike podlaczylem tak jak ma byc motor nie chcial jechac a nawet odpalac pewnie przez ten dym bo lecial do airboxa wiec ponownie go odlaczylem i silnik jezdzi, wiec kolejne pytanie czy tak mozna jezdzic? czytalem o cisnieniu w skrzyni korbowej i z czym to sie wiaze ale chodzi mi o to czy dlugo tak moge jezdzic, motorek bierze okolo 0.2L na 1000km ale bylo to sprawdzane po ostrej jezdzie siegajacej od 170km do 250km/h

bylbym bardzo wdzieczny jakby ktos sie wypowiedzial na temat tej regulacji gaznika i dymie z odmy


Ostatnio edytowano 1 lip 2011, o 05:49 przez tom87dg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 29 cze 2011, o 20:40 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 cze 2011, o 20:43
Posty: 8
Sprzęt: YAMAHA YZF R6
Imie: Mariusz
Kolego jeśli chodzi o dym z odmy i to branie oleju to pierścienie masz do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 29 cze 2011, o 21:07 
Chyba lepiej przed zakupem podnieść zbiornik paliwa :roll: Ten silnik musi mieć nieciekawą historię skoro takie tam " przeróbki". Pierścienie "zjadła" yamaha, sprawdz kompresje na cylindrach, tak czy inaczej ten silnik to szmelc :(


Góra
  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 29 cze 2011, o 21:22 
w nastepnym tygodniu oddam go na pomiar cisnienia i dam znac co wyszlo i co wedlug mechanika bedzie dalej


Góra
  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 29 cze 2011, o 22:24 
a moze ktos mi przyblizyc jakie sa koszty z tym zwiazane np. ile kosztuje wymiana pierscieni i co za tym idzie jakie dochodza do tego jeszcze wydatki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 29 cze 2011, o 22:30 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
wydatki kosmiczne.sciagniecie i zalozenia silnika kosztuje teraz po serwisach ok 1000zl plus uszczelki ok 600zl i oczywiscie czesci zalezy jakie czy uzywki czy nowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 30 cze 2011, o 08:04 
no to nie fajnie:/ a jak dlugo mozna tak jezdzic bo jezeli chodzi o moc R6 to nie mam do niej zadnych zastrzezen jest mocna nie puszcza dymka z tlumika jechalem nia 252km/h i mysle ze jeszcze kilka km by dala rade szybciej


Góra
  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 30 cze 2011, o 18:11 
Jeździć możesz ile wejdzie i non stop ale co to za jazda z myślą że "serducho ukochanej" jest zajechane


Góra
  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 30 cze 2011, o 20:47 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
Jarek 781 napisał(a):
Jeździć możesz ile wejdzie i non stop ale co to za jazda z myślą że "serducho ukochanej" jest zajechane


w pelni sie z tym zgadzam,co to za jazda jak w kazdej chwili moze stanac i juz nie ruszyc :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: dym ze skrzyni korbowej
PostNapisane: 1 lip 2011, o 10:38 
mam jeszcze takie pytanie gdzie ma byl podlaczony ten koniec weza na rys ktory dodalem nr 1 , do czego sluzy zbiorniczek na rys zaznaczony jako 2, do czego sluzy przewod nr 3


Załączniki:
bez tytułu5.JPG
bez tytułu5.JPG [ 59.49 KiB | Przeglądane 1741 razy ]
Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1