Teraz jest 5 maja 2024, o 10:32

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 15:14 
Witam

Znajomy kupił r6 z anglii i teraz przed pierwszą rejestracją należy wymienić całą lampę przód. Czy rzeczywiście trzeba wymieniać całą lampę czy wystarczy, że zamienimy żarówki miejscami lub same soczewki. Ewentualnie co można zrobić w tym temacie aby zrobić to tańszym sposobem niż wymiana całej lampy.

R6 rok produkcji 2000.

Pozdrawiam
Konrad


Ostatnio edytowano 10 mar 2010, o 01:09 przez halor6, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 15:40 
:roll: niestety nie wiem :(

zapraszamy do powitalni:)
najpierw się przedstawiamy, a pozniej gadamy prawda Łuki?:)
8-) :roll:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 16:19 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
migotka napisał(a):
:roll: niestety nie wiem :(
zapraszamy do powitalni:)
najpierw się przedstawiamy, a pozniej gadamy prawda Łuki?:)
8-) :roll:
prawda migotko:*
a co do lampy to trzeba wymienić bo będzie oślepiała kierowców

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 17:38 
przecież powiedział witam
co do lampy ja tam nic nie zmieniałem ani w kawie ani w r1 i mam to w dupie nic nie zmieniam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 19:10 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
R1 06 napisał(a):
przecież powiedział witam
co do lampy ja tam nic nie zmieniałem ani w kawie ani w r1 i mam to w dupie nic nie zmieniam


16. Każdy ma obowiązek po rejestracji przedstawić się w powitalni!

Powiedzieć witam,a przedstawić się w powitalni to chyba różnica co... :?: ;)
A powiedz mi R1 06 jak załatwiasz przeglądy :?:

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 19:26 
jade na stacje diagnostyczna mówie dzień dobry chciałem zrobic przegląd i to wszysko


Góra
  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 19:43 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
Przeglądy w dzisiejszych czasach to nic trudnego, jeden ma problem, to idzie sie do innego, ew. 30zł i problem znika. Stacji diagnostycznych jest od liku, ja pierwszy przegląd robiłem dostarczając same papiery, nie chciało mi się brać moto, padało :) dodam że też anglik. Przegląd to żaden trud, z drugiej strony... dziwić się że takie puszki szroty potem jeżdżą po naszych drogach... Co do lampy jesli to soczewka (R6 03-05) to niestety trzeba wymienić całą lampę, też myślałem że wystarczy coś pokombinować, niestety jak się dowiedziałem (na tym forum zresztą :) ) nie da się nic zrobić. Ja osobiście jeżdże tak od 1,5 roku. Może w tym sezoie wymienię :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 20:11 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Hymmm... U mnie by coś takiego nie przeszło,ale może tylko u mnie... Ale masz rację Matrix,dadzą w łapę i jeżdżą po drogach wehikuły takie,że strach wsiadać do takiego... :|

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 21:48 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
przegląd da się załatwić, liczyć się tylko trzeba ze czasem ktoś mrygnie nam troche, ale biorąc pod uwagę koszt lampy no cóż jak kto woli... jak lampa jest dobrze ustawione to ten kąt padania nie jest aż tak uciążliwy dla innych tylko Tobie mniej pobocze doświetla

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 z anglii - wymiana lamp
PostNapisane: 9 mar 2010, o 22:25 
matrix0070 napisał(a):
Przeglądy w dzisiejszych czasach to nic trudnego, jeden ma problem, to idzie sie do innego, ew. 30zł i problem znika. Stacji diagnostycznych jest od liku, ja pierwszy przegląd robiłem dostarczając same papiery, nie chciało mi się brać moto, padało :) dodam że też anglik. Przegląd to żaden trud, z drugiej strony... dziwić się że takie puszki szroty potem jeżdżą po naszych drogach... Co do lampy jesli to soczewka (R6 03-05) to niestety trzeba wymienić całą lampę, też myślałem że wystarczy coś pokombinować, niestety jak się dowiedziałem (na tym forum zresztą :) ) nie da się nic zrobić. Ja osobiście jeżdże tak od 1,5 roku. Może w tym sezoie wymienię :)


witam. jeśli to rok 2003-2005 to DA SIĘ ZROBIĆ-ALE:/sorry jeśli wprowadziłem w błąd matrix ;) /
musisz kupić praktycznie 2 elementy koniecznie z wersji niemieckiej, francuskiej itp-tzn.odlewaną aluminiową oprawkę i odbłyśnik-co patrząc na oferty allegro jest praktycznie nie wykonalne-koszt nawet mocno uszkodzonej lamy to 200-300zł-ja kupiłem takiego wraka na allegro i już się cieszylem,że zrobię przeszczep, ale sprzedający, który twierdził,żę lampa jest z niemieckiej wersji nieświadomie (???) wcisnął mi amerykana- co prawda lepsze to niż anglik, ale nie chcialo mi się ponownie rozklejać lampy-trochę z demontażem schodzi. można trochę obniżyć snop światla i próbować dociągnąć regulacją w prawo.
p.s.w załączniku fotka elementu do wymiany strzałka pokazuje "uskok w dół" odpowiedzialny za kierowanie strumienia światła w tym przypadku wersja angielska na lewą stronę pobocza, przy okazji oślepiając nadjeżdżających z przeciwak-wersja EU doświetla prawe pobocze. a tak na marginesie -chce ci się nocą jeżdzić?? ja przez 5 sezonów nocą jeździłem może ze 3razy. i tak moim zdaniem w porównaniu do np.thundercata światła w R6 są rewelacyjne. pozdrawiam.


Załączniki:
odlew.JPG
odlew.JPG [ 45.48 KiB | Przeglądane 3041 razy ]
Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1