Teraz jest 7 paź 2024, o 02:16

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: r6 2009 - po wymianie oleju zapaliła się kontrolka?!
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 12:46 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 18:12
Posty: 10
Sprzęt: R6 2009
Imie: Mariusz
Witajcie! i słuchajcie :kawa:

Wczoraj byłem wymienić olej wraz z filtrem w mojej R6. Pierwsze co mnie zaskoczyło.. Do tej pory jeździłem na "złym" filtrze oleju?! Sam teraz zamówiłem na allegro zgodnie z katalogiem model HF204 a do tej pory miałem założony HF303 (przeznaczony dla starszych R6 roczniki - 2005 i starsze), który poza oznaczeniem jest również odrobinę większy! A co najlepsze wtedy zmieniali mi ten filtr u nas w "renomowanej" firmie zajmującej się serwisem.. :?

No ale nic, zmieniłem ten filtr i olej, wczoraj zalałem około 2650 ml, na trochę go odpaliłem, wszystko było ok, dzisiaj jak zobaczyłem w garażu że jest na miarce mniej niż połowa zalałem jeszcze 100 ml żeby na bagnecie wskazywało około 5 z 8 pozycji. Znowu odpaliłem i co dziwne gdy weszła na około 170 F zapaliła się kontrolka oleju! Zgasiłem sprzęta, zapaliłem znowu ale już wszystko było ok. Przejechałem się wolno po garażu i już się nie zapaliła. Poczekałem jeszcze aż moto całkiem wystygnie, znowu je odpaliłem, czekałem, wolno się przejechałem ale lampka się już nie zapaliła.
Jak myślicie, co może być powodem?? Jakiś błąd, przypadek czy poważna sprawa?? Niestety na normalną przejażdżkę nie ma szans ze względu na pogodę..
No i co z tym filtrem, czemu wcześniej miałem inny?? Motocykl kupiłem od kolegi, który sam go ściągnął z USA. Naprawdę niewiele jeździł i jak kupowałem moto miało ~ 5 tys przebiegu. Po kupnie zmieniłem filtr z olejem (w tym serwisie) więc domyślam się, że przed tym jak mi zmieniali to jeździł jeszcze na oryginalnym. W tamtym sezonie zrobiłem nim kolejne 5 tys z groszem więc teraz chciałem znowu zmienić. No i takie zaskoczenie.

Mam nadzieję, że to tylko jednorazowy przypadek i więcej się nie zapali. Ale wolę już zapobiegawczo w razie czego obmyślić dalszy plan działania. Także.. Co sądzicie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2009 - po wymianie oleju zapaliła się kontrolka?!
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 15:24 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 18:12
Posty: 10
Sprzęt: R6 2009
Imie: Mariusz
Na jednym z forów znalazłem coś takiego:

""NO COZ ZA KLASYKA PRZYPADKU.
SPRAWDZ POZIOM TO RAZ I DOLEJ POD GORNY. A DWA TO PO PROSTU ZIMNY OLEJ CI
ZASYSA W SILNIK, A ZE ZIMNY, TO NIE SPLYWA DO MISY TAK SZYBKO JAK PRZY
NORMALNEJ TEMPERATURZE PRACY I CZUJNIK CI ZASWIECA CZERWONOM KURWE.
A TRZY (I RACZEJ HIPOTETYCZNA OSTATECZNOSC) TO MOZE BYC COS NAJEBANE Z
POLOZENIEM BADZ USTAWIENIEM CZUJNIKA, JEDEN Z NAS MIAL TAK W R1, MIMO ZE
POZIOM BYL OK, TO SWIECILA ZNIENACKA PO 5 MINUTACH JAZDY, STAWALES, GASLA,
JECHALES - ZNOW ZASKOCZKA. ALE PROBLEMU NIE BYLO JAK BYL GORNY POZIOM."

I jeszcze kilka podobnych odpowiedzi na temat żeby Yamahy zalewać pod górny poziom.

Hmm może faktycznie o to chodzi :) Dolałem ale olej nie zdążył spłynąć, silnik zassał i odebrał jako zbyt niską ilość. Doleję jeszcze trochę żeby było 7-8 na 8 kresek. I tak zamierzałem trochę na kole pośmigać :D i zobaczymy czy problem się powtórzy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2009 - po wymianie oleju zapaliła się kontrolka?!
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 16:54 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2013, o 15:32
Posty: 1385
Sprzęt: R6 RJ12 2007
Imie: Rafał
Lokalizacja: Białystok
Ja zawsze leje na max i trochę więcej i nigdy takich problemów nie miałem. Z tego co wiem w serwisach Yamahy też leją trochę więcej jak max.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1