Teraz jest 17 maja 2024, o 07:00

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 11 lut 2012, o 18:06 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
ja w swojej r6 2007 zalozylem K&N i od dolu nie ma roznicy ale podczas doladowania dynamicnego to jest i to duża i spalanie mi spadlo o 0,5l wiec nie chce mi sie wiezyc zeby komus przyroslo

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 19 lut 2012, o 11:05 
Pany, wykorzystując temat zapytam czy nie mieliście problemów ze śrubami mocującymi airbox(obudowę filtra powietrza). Śruby na krzyżak z szerokim łebkiem (8 sztuk + 1 mocująca filtr). Z jedną cholerą strasznie się umęczyłem. Zniszczyłem łepek walcząc śrubokrętem i wkrętarką (śrubokręt złamałem na niej). Ostatecznie poddała się szczypcom uniwersalnym. Nie wiem czy w ASO tak została dokręcona czy zapiekła się? Teraz myślę o wymianie kompletu na imbusowe i nie powtarzać takich walk w przyszłości. Co wy na to?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 19 lut 2012, o 13:09 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 4 sty 2012, o 22:23
Posty: 47
Sprzęt: R6 03'
Imie: Sebastian
Ostatnio rozkręcałem puszkę i nie było żadnych problemów...nie potrzeba było jakoś bardzo dużo siły aby odkręcić sruby ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 27 lut 2012, o 12:23 
Ja do swojej r6 (99r) wrzuciłem filtr k&n + świece irydowe + reg gaźnika+ tłumik i kolektor wyd Acrapovic i powiem wam że miło jestem zaskoczony. Spalanie mniejsze, moto dużo żywszy. Po modernizacji na 1 guma z gazu bez szarpania nie stanowi problemu a i fajny efekt jest jak śmigając nocą wkręcę moje r6 np na 10tyś obr i puszczę gaz......Pluje sobie niebieściutkim płomyczkiem :twisted: Mina kumpli którzy jadą za tobą bezcenna :shock: Trochę mnie to kosztowało ale warto było. Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 28 lut 2012, o 00:09 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
w sobote pierszy raz od nowosci mylem KNa.po przebiegu okolo 7 tys. producent zaleca jego pierwsze mycie po (o ile dobrze pamietam) 50tys mil. zebyscie przypadkiem nie wierzyli w te bednie :? moj byl tak zaladowany muchami i syfem ze szok,a po 50tys bylby pewnie obetonowany caly. a ten zestaw do czyszczenia KN to radzi sobie co najwyzej z kurzem i brudem, owady to tylko kompresorem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 7 mar 2012, o 21:28 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
szybkie pytanie czy przed montazem nowego filtra(bmc w tym przypadku) trzeba go czyms nasaczyc czy jest juz gotowy do zalozenia tak jak w przypadku k&n'a ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 7 mar 2012, o 23:10 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 4 sty 2012, o 22:23
Posty: 47
Sprzęt: R6 03'
Imie: Sebastian
Jednego i drugiego trzeba chyba nasączyć..dziebko :)

A Panowie kto się orientuje czy K&N lub właśnie BMC do modelu z lat 98-02 będzie pasować do modelu z 03??? Są identyczne czy mają jakieś minimalne różnice ale da rade założyć ten od starszego modelu? Bo na fotach wyglądają tak samo (jak dla mnie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 10 mar 2012, o 10:50 
Da się z tego co pamiętam tylko trzeba odciąć taki zbędny plastik od filtra. Wszystko masz opisane w manualu. Bynajmniej ja miałem jeśli chodzi o K&N. Co do smarowania filtra powietrza przed montażem to nic nie słyszałem, więc tego też nie robiłem a wszystko śmiga. Po sezonie ładnie go tylko kompresorem "przedmuchałem" i to wszystko.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: filtr powietrza K&N
PostNapisane: 16 gru 2012, o 01:20 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2012, o 00:56
Posty: 300
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Karol
Witam panowie nie chciałbym zaczynać nowego tematu , w prawdzie nie chodzi mi o filtr k&n jak w tym temacie ale chciałbym zapytać czy testował ktoś filtry HIFLOFILTRO ? dokładnie chodzi mi o filtr powietrza czy jest to coś warte czy lepiej zainwestować w coś droższego zaznaczam że na początek nie chciałbym wydawać dużo kasy na sportowe filtry ...

_________________
They can’t see us!
Let’s go, let’s go!
:krol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1