Teraz jest 2 maja 2024, o 02:07

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: EXUP O CO CHODZI KTOS WIE ?
PostNapisane: 20 lut 2010, o 08:16 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2010, o 09:51
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa Kępno
Sprzęt: YZF- R6
Imie: Piotr
http://www.sportbikes.net/forums/graves ... ports.html

czy ktoś mi to może wyjasnic jak dziecku z przedszola?

zgory dzięki.

_________________
Nic piękniejszego niż dwa koła i jeden ślad...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 20 lut 2010, o 10:22 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
myślę że chodzi o elminator błędu jaki się wyświetla po usunięciu EXUPa (np kiedy montujesz sport wydech) nie wiem też co to ma dawać.. .tzn miałem przyjemność z R6 gdzie ktoś wyciągnął linki od sterownika bo ponoć miał założony sportowy tłumik, gdy miałem ją w rękach (przez ok 2 tyg) była wtedy na zwykłym tłumiku, smigała jak tralala, żadne błedy nie wyskakiwały chociaż zawór EXUP nie działał. Potem tylko wpiąłem wspomniane linki do zaworu i do sterownika przed tylnym amorem i tyle. Po co odpinać sterownik? Wnioskuję że wtedy wywali nam błąd. Niech sobie będzie wpięty, wystarczy linki wywalić. No chyba że to tylko ta R6 to jakiś ewenement a inne wykazują błędy zawsze...
Ten elminator który przedstawiają, mniemam że to poprostu jakiś prosty ukłąd "oszukiwacz", wypinasz sterownik EXUPa a pod kable wpinasz to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 20 lut 2010, o 18:42 
Nie do konca jest tak jak piszesz.
Ale masz racje ze chodzi o ten blad tak mi sie wydaje 8-)
Moze to smieszne dla niektorych ale chodzi równiesz o wage motocykla.
Montujac to urzadzenie mozesz wywalic calkowicie silniczek exup i linki a to zawsze 1 kg mniej.
Po drugie nie bedzie nam szpecic motocykla
A po 3 nie bedzie pobieral zbednie pradu


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 20 lut 2010, o 23:46 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
No ja miałem zatarty exup to mimo odpietych linek pokazywał bład.... potem wymieniłem exup ale nie podpieli mi exup ale linki jakiś inteligent skrócił wiec trzeba było dorobic i się wysuneły, tak że nie były wpiete ale wtedy bład nie wyskakiwał... natomiast moto dusił mnie się na swiatłach i jechał dopiero od 7tys, teraz mam swsio ok:)))

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 21 lut 2010, o 13:31 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2010, o 09:51
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa Kępno
Sprzęt: YZF- R6
Imie: Piotr
w r6 exup jest na koncowce seryjnego tłumika silniczek tuż obok spręzyny tylnego amortyzatora.
Co sie dzieje w momencie zalozenia full wydechu? przecież tam nie bedzie nigdziej mozna dopiąc tych linek.
ktos wpakuje w wydech sporo kasy a na swiatlach bedzie mu gasnela bryka ??

na sonde CO wyjscie jest silniczek exupa bedzie pracowac na prozno...?

_________________
Nic piękniejszego niż dwa koła i jeden ślad...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 21 lut 2010, o 16:48 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
TomoR1 ale co ma szpecić motocykl?? Przecież Sterownika zaworu (przed amorem) prawie nie widać, tzn nie rzuca się ąż tak w oczy :) co do prądu i kilogramów to już prędzej, EXUP 0,5kg, nie zjesz obiadu 0,5kg, zatankujesz tylko ile potrzebujesz... itp itd skrajności torowe :) ale znaczące.
BORSUK otóż to. To jest to o czym ja pisałem. R6 mają zawór na tłumiku. Wystarczy ze końcówkę zmienisz i musisz coś zrobić z EXUPem. Ale tak jak napisałem wcześniej. Jeździłem R6 z wypiętymi linkami. Sterownik był podpięty wiec błędy nie wyskakiwały, a sam brak sterowania przepustnicą nie objawiał się podczas użytkowania motocykla żadnymi problemami. Nie dławił się, nie gasł, jeździł elegancko... trochę mnie to właśnie zdziwiło... Założyłem potem linki (to było moto kuzyna) z myślą że jednak musi coś być na rzeczy i skoro taki patent inżynierowie wymyślili to tak ma być, ale znaczącego przyrostu mocy czy kultury pracy nie odczułem... Więc może nie ma się co martwić na zapas (mówie jedynie odnośnie R6) o pozostały po wymianie wydechu EXUP. :) a że silnik będzie pracować na próżno... no to co.... chyba że tak jak pisał wyżej kolega TomoR1, zostanie Ci kaski z którą nie wiesz co zrobić to dokupisz sobie elminator, tudzież "oszukiwacz" mówiac potocznie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 21 lut 2010, o 20:45 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2010, o 09:51
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa Kępno
Sprzęt: YZF- R6
Imie: Piotr
Dzięki dzieki matrix0070
tak też właśnie myslalem
a silniczek za sprezyna niech sobie chodzi ja go korbą krecic nie bede wiec mi to wsio rybka.
myslalem tez nad wstawieniem kawalka z "przepustnica "ze starego tlumika na nowy wydech ale skoro mowisz ze moto bedzie normalnie dzialac bez linek z silniczkiem pod gumą kolo sprezyny to pal go licho.

wlasnie kupilem termignoni teraz czekam na paczke z usa
ciekawe jak cło bedzie przebiegac bo oczywiscie bez tego sie nie obedzie...
no i dzwieku na nowym wydchu tez jestem ciekawy....

zobaczymy.

_________________
Nic piękniejszego niż dwa koła i jeden ślad...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 22 lut 2010, o 09:24 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
oo piękny wydech :) napewno będzie ryczeć :) moim zdaniem nowe R6 już na standardowym wydechu fajnie chodzą a co dopiero jak się założy sporta. BORSUK tak jak pisałem wcześniej, czyli... sam byłem zdziwiony że moto bez zaworu jeździ jak tralala. Nie mówię że i w Twoim na 200% bedzie grało ale poprostu z moich doświadczeń wynika, że tamtą R6 (model 2006) którą sie woziłem 2 tyg nic nie bolało, a nie miała nic dodatkowo montowane żeby oszukać komputer. Więc raczej bankowo musi i Twoja jeździć bez problemów... Powodzonka w ściąganiu i montażu tłumika życzę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 22 lut 2010, o 19:37 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2010, o 09:51
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa Kępno
Sprzęt: YZF- R6
Imie: Piotr
tez mam taka nadzieje.
chcialem yoshi kupic zawsze mi sie ich dzwiek podobal a ze bala okazja kupilem termignoni .jest ich malo w sprzedazy no i troche drogo w porownaniu z innymi wydechami...
wydech juz leci do pl wiosna idzie wiec bedziemy sie powoli ze snu budzic :)

_________________
Nic piękniejszego niż dwa koła i jeden ślad...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O CO CHODZI KTOS WIE?
PostNapisane: 22 lut 2010, o 19:55 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
z termi na pokładzie to szybko wszystkich obudzisz :D co do tłumika jesli masz wątpliwości i chwilkę czasu.. zrób prosty test, odkręć końcówkę (albo zostaw dla wiarygodnego sprawdzenia) ściąg same linki z przepustnicy, sprawdź jak moto odpala, pracuje i wkręca się na obroty (bez końcówki też proponuję :twisted: ) już będziesz mądrzejszy po takim eksperymencie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1