Teraz jest 20 kwi 2024, o 02:21

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 8 cze 2012, o 18:31 
czyli łatwiej jest z 2 postawić w moim wypadku R1 98r jeszcze na gaźnikach ? ja próbuje na 1 i z gazu na siedząco trochę mi wychodzi podrywam moto ale chyba za mały pion mam bo przejadę kilka metrów i moto opada, potrzebuje kilku wskazówek czy lepiej na siedząco czy na stojąco?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 10 cze 2012, o 02:49 
kuczko napisał(a):
czyli łatwiej jest z 2 postawić w moim wypadku R1 98r jeszcze na gaźnikach ? ja próbuje na 1 i z gazu na siedząco trochę mi wychodzi podrywam moto ale chyba za mały pion mam bo przejadę kilka metrów i moto opada, potrzebuje kilku wskazówek czy lepiej na siedząco czy na stojąco?

Naucz sie najpierw na siedzaco podstaw na jakich obrotach wstaje, ile musisz dac gazu itd, zebys sie troche przyzwyczail do uczucia jak jedziesz na kole, potem odrazu probuj na stojaco tylko nic na sile. Ja bym ci radzil na 2ce sie bawic i raczej ze sprzeglem chociaz bez tez ci powinna bezproblemowo wstac, starsze r1ki latwo wstaja na kolo.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 11 cze 2012, o 16:36 
Jestem w tym stopniu że stawiam ją z samego gazu jadę gdzieś na 4 tyś obrotów i odkręcam manete do końca moto zaczyna wstawać wtedy zmniejszam gaz jadę tak na kole gdzieś do 80 km/h tylko ona jest nerwowa na 1 biegu a na 2 znowu z gazu nie mogę jej postawić i robię to na siedząc, z klamy boje sie strzelić żeby mnie nie przykryła bo jak bym stawiał ją ze sprzęgła to próbował bym na 2 biegu


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 13 cze 2012, o 11:43 
kuczko napisał(a):
Jestem w tym stopniu że stawiam ją z samego gazu jadę gdzieś na 4 tyś obrotów i odkręcam manete do końca moto zaczyna wstawać wtedy zmniejszam gaz jadę tak na kole gdzieś do 80 km/h tylko ona jest nerwowa na 1 biegu a na 2 znowu z gazu nie mogę jej postawić i robię to na siedząc, z klamy boje sie strzelić żeby mnie nie przykryła bo jak bym stawiał ją ze sprzęgła to próbował bym na 2 biegu

Wedlug mnie szybciej cie przykryje jak bedziesz ja z gazu stawial na jedynce niz ze sprzegla na dwojce, moto jest duzo bardziej przwidywalne jak strzelasz z sprzegla, powoli poprobuj tak przy 70-80 km/h a zobaczysz ze bedzie duzo latwiej niz z gazu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 23 cze 2012, o 00:17 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 21:49
Posty: 392
Sprzęt: Yamaha rn22
Imie: wonsz
Lokalizacja: Wrocław
wlasnie tydzien nauk za mna , a wiec z gazu ja napierdzielam ;p jade tak 30 km/h. czuje jak sie wkreca odpuszczam i dodaje gazu :P wchodzi bez problemu :) narazie krotkie gumy , niezabardzo czaje narazie jak sie utrzymac dluzej :P

_________________
Ludzie na poziomie trzymają się w pionie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 23 cze 2012, o 22:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
prosta zasada dla pocżątkujących : zaczynajcie na dobrej drodze, szerokiej pod górkę, wtedy macie łatwiej podnieść na koło bez strzelania sprzęgłem, płynnie operować gazem do przyzwyczajenia się.

Małe ciśnienie w oponach daje łatwiesze wejście na koło !

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 24 cze 2012, o 12:48 
W ostatni wtorek pierwszy raz probowalem na jedynce na stojaco, do tej pory zawsze dwojka, na jedynce wydawala mi sie zbyt nerwowa suka do opanowania. Powoli do przodu, nadal nie podnosze tak wysoko jak na dwojce ale zaczynam sie wczowac ;) Staram sie przyzwyczaic do uzywania tylniego chamulca podczas jazdy na kole co by orla nie wywinac :lol:
Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 25 cze 2012, o 18:47 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 21:49
Posty: 392
Sprzęt: Yamaha rn22
Imie: wonsz
Lokalizacja: Wrocław
ja z jedynki jade 30 km/h odpuszczam gaz i odkrecam :D zajebiscie lekko wchodzi bez problemow :P

na stojaka jeszcze nie probowalem ,jak wrazenia?:D





Obrazek

_________________
Ludzie na poziomie trzymają się w pionie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 25 cze 2012, o 23:21 
W tamtym roku z raz probowalem, strasznie dziwne uczucie i jak tylko kolo oderwalo sie lekko od ziemi automatycznie skrecalem kierownice i ladowalem z shimma wiec dopiero z 2 tygodnie temu sie przelamalem i zaczelem probowac. Po kilku(nastu) razach mi sie wkrecilo i zdecydowanie wole na stojaco niz na siedzoca, na 2ce pykl kilometr i 300 metrow, na siedzaco watpie zebym przejechal wiecej niz 600-800metrow do tej pory...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 28 cze 2012, o 13:39 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
matko bosko czestochowsko! a potem te motury pojda na allegro jako jezdzone rekreacyjnie przez dziewczyne :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1