Teraz jest 3 maja 2024, o 09:10

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 27 mar 2012, o 21:02 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2011, o 14:22
Posty: 14
Sprzęt: Yamaha R6 2006
Imie: Michał
jak w temacie, czy ktoś z Wrocławia planuje wyjazd na Speed Day-a w tym terminie?
Ja jadę ale jak do tej pory nikt z moich znajomych się nie zdeklarował, a wiadomo że w grupie lepiej i taniej niż samemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 28 mar 2012, o 11:38 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Sorka za mały off top. Nie jeździłem do tej pory po torze a z chęcią bym się wybrał pouczyć jeździć. Z tego co wiem na TP organizowane są Speed-Day, Moto-Popołudnie oraz Treningi.
Możesz dać kilka słów opisu?
Co powinien wybrać ktoś zielony w jeździe torowej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 28 mar 2012, o 15:01 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2011, o 14:22
Posty: 14
Sprzęt: Yamaha R6 2006
Imie: Michał
hej,
generalnie na torze w Poznaniu masz dwie opcje:

1) Moto Popołudnie - płacisz 120 zł za 3 sesje po 20 minut. Za pierwszym razem przed wyjazdem na tor musisz zdać egzamin ze znajomości flag sygnalizacyjnych i ogólnego rozplanowania toru. Za egzamin płacisz jednorazowo 25 zeta.

2) Speed Day - w zależności od terminu, w którym wykupujesz jazdy (im wcześniej zapłacisz tym taniej - ale jest ryzyko jak np zapłacisz miesiąc wcześniej, a w dniu imprezy będzie padać deszcz, wtedy nikt Ci kasy nie zwróci) ceny w zeszłym roku kształtowały się na od 490 do 540 za dzień. Analogicznie od 900 do 1000 za dwa dni. Z tego co się orientuję, to w tym sezonie ceny mają pozostać takie jak w zeszłym roku.
Tutaj również za pierwszym razem musisz zdać egzamin.
Na Speed Day-u jest 8 sesji po 20 minut, a od 3 sesji zaczynają mierzyć Ci czasy wszystkich okrążeń. Potem możesz wziąć sobie wydruki z czasami każdej grupy i chwalić się przed znajomymi :D

Osobiście na pierwszy raz poleciłbym MotoPopołudnie, ponieważ jak widzisz jest o wiele tańsze, a zawsze istnieje ryzyko że jazda po torze nie będzie dla Ciebie frajdą (chociaż osobiście nie znam nikogo kto nie pokochał toru od pierwszego okrążenia :) ) lub przy ewentualnym dzwonie nie stracisz tyle kasy jak za Speed Daya - no chyba że masz dużo kasy 8-) to wal od razu na Speed Day-a
Przewagą Speed Day-a jest to, że masz tam instruktorów, którzy w pierwszych przejazdach pokazują optymalną linię i technikę jazdy po torze.

Podsumowując, sporty motocyklowe nie należą do tanich pasji i wszystko zależy od grubości portfela, którym dysponujesz. Jeśli więc masz jej trochę więcej to polecam Speed-Day, w przeciwnym razie MotoPopołudnie na którym też będziesz się bardzo dobrze bawił

Wszystkie szczegóły możesz poczytać sobie na stronie Automobilklubu Wielkopolskiego:
http://www.aw.poznan.pl/motocykle/index.html

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 28 mar 2012, o 17:19 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Tak z praktyki to na Moto Popołudnie jest ostre zepier... czy zieloni też jeżdżą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 28 mar 2012, o 19:12 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
na moto popoludni wiecej jest zielonych

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 28 mar 2012, o 20:08 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2011, o 14:22
Posty: 14
Sprzęt: Yamaha R6 2006
Imie: Michał
na obydwu imprezach jest podział na 3 grupy zaawansowania A, B, C więc poziom jest różny. Jeżeli nie jeździłeś nigdy po torze, to bez stresu możesz zapisać się do grupy C i cieszyć się jazdą, Na Speed Day-ach jeździ sporo zawodników ścigających się w Pucharze Polski, którym zapewne nie chce się przyjeżdżać na MotoPopołudnie, w związku z tym na MP poziom jest raczej niższy. Na MP byłem tylko raz 2 lata temu i takie były moje obserwacje, ale od tego czasu mogło się to zmienić


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 28 mar 2012, o 21:12 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki.
Zatem do zobaczenia na MP w lipcu sierpniu i wrześniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 14:11 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
marcinrednose napisał(a):
Dzięki.
Zatem do zobaczenia na MP w lipcu sierpniu i wrześniu.

a wczesniej nie dasz rady jechac ??

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 30 mar 2012, o 09:48 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
R6 kupiłem na koniec zeszłego sezonu więc nie zdążyłem się jeszcze w nią wjeździć.
Jeżdżąc zauważyłem, że lubię zapierdalać, ale odkręcanie na prostej nie daje za dużo satysfakcji. Wyskoczyłem sobie ostatnimi czasy kilka razy na fajne winkle i chyba winklowanie jest właśnie dla mnie. Jeżdżące samochody, piach na drodze i drzewa na poboczu trochę przeszkadzają w swobodnej jeździe, a nie chce niepotrzebnie ryzykować. Stąd pomysł o torze. Z chęcią wybrał bym się i w kwietniu, ale chyba jest jeszcze dla mnie za wcześnie na tor. Do lipca zdążę się wjeździć na spokojnie w sprzęt. Dodatkowo robie małe zmiany do sprzętu:
- zamówiłem nowy przód bo stary marnie trzyma,
- niebawem wpadnie szyba z garbem,
- stalowy oplot,
- lepsze klocki,
- kask sportowy już mam.
Za 1,5 tygodnia jestem umówiony na pomiar i profesjonalne zestrojenie zawieszenia, bo czuje że przód mi wariuje przy ostrzejszej jeździe.Być moze czeka mnie wymiana oleju w lagach.
Mam tez pomysł, żeby zapisać się do Pro-Motora na wykład i zajęcia praktyczne z doszkalania z jazdy zanim ruszę na tor. Nie ma chyba co kaleczyć - lepiej się przygotować i dobrze wykorzystać kasę którą wydam na wjazd do Poznania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Speed Day Poznań 16-17.04.12 wybiera się ktoś z Wrocka?
PostNapisane: 31 mar 2012, o 10:30 
Offline
kursant

Dołączył(a): 7 sty 2012, o 14:34
Posty: 112
Sprzęt: Yamaha r6
Imie: Waldek
W tym roku planuję wypad na tor, ale chyba w kwietniu nie dam rady.
Zna ktoś może jakieś tanie miejsca, gdzie można przenocować. Mam na tor 300km, a wolałbym być świeży na torze. No i żeby w miarę bezpiecznie zostawić moto na noc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1