Teraz jest 19 kwi 2024, o 23:06

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moto nie chodzi jak powinno...pomac dla Szajbika :-)
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 13:51 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2010, o 09:54
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R6
Imie: Michał
Witam wszystkich. mam nadzieję ze nie spamuję gdyż mój problem znalazł by miejsce w kilku istniejących juz tematach.

A mianowicie mam r6 z 2003r z przebiegiem bliskim 60tyś.
mój problem zaczoł sie jakoś wiosną od nieruwnej pracy silnika na wolnych obrotach (miałem wrażenie ze na jeden cyl nie pali) dlatego też wymieniłem świecę na nowe PROBLEM ZNIKNOŁ ale na jakis czas. zauważyłem tez ze od czasu do czasu nie wkręca się zywo na obroty pow 10tyś (wiecie tak jak by ktoś blokował dopływ paliwa otwieranie przepustnic czy co kolwiek innego) raz było spoko,a znowy przy innym razie znowu zawiecha.
po przejechaniu paru set kilometrów zawiecha powyżej 10 tyś jest cały czas i na wolnych obrotach raz chodzi na wszystkie gary i po sekundzie nie. i tak w kółko (i wachania obrotów) najciekawsze jest to ze po odkręceniu manety na maksa na luzie ładnie się wkręca _a na biegach już nie. przy delikatnym odkręcaniu jakoś przechodzi ten próg 10 niezauważalnie, ale jak daję w palnik i odwijam na maksa to wszystko idzie ok do 10 tyś a potem pomału ze spokojem jak by sie nie spieszyła i w dodatku taki gardłowy dzwięk( wiecie o co chodzi-jak by nie przepalał za malo dostawał paliwa czy już nie wiem sam) i v max po wielu km to ok 230km/h i ni hu hu więcej gdzie zawsze ładnie leciała.
W dalszej kolejności dostała nowy filtr powietrza też nie pomogło
miałem czyszczoną całą listwę wtryskową razem z przepustnicą I NIC
Dalej w końcu czytałem trochę na form ze tps (czyli czujnik położenia przepustnicy) robi takie jaja _więc co, też go wymieniłem i NIC
Normalnie już kończą mi się pomysły i nie wiem co robić
a i co najważniejsze przejechałem w tym sezonie męcząc się tak już prawie 12tyś i ani poprawy ani pogorszenia...:-(
Chłopaki i dziewczyny poratujcie
Ale się rozpisałem z góry dzięki.

_________________
http://szajbik.fotosik.pl/zdjecia/1.html

"zabija nas to co naprawdę kochamy..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Moto nie chodzi jak powinno...pomac dla Szajbika :-)
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 19:09 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
przebieg 60 tys. jest sporym przebiegiem jak na wysokoobrotowego scigacza , niemniej rzeczywiscie najlepiej zaczac od sprawdzenia cisnien. Sadze jednak ze jezeli dokonywałes tylu napraw, to cisnienia sprawdziłes lub sprawdził je mechnik te naprawy wykonujacy? Mozna chwile pospekulowac co ma wpływ na niewkrecanie sie silnika w obroty-- po pierwsze skład mieszanki , po drugie swiece (ciepłota) , po trzecie przytkany wydech ( sprawdz exup) , po czwarte bocznikowanie iskry spowodowane np. starymi przewodami wys. nap., sparciałymi kapturkami cewek , po piate jesli wszystkie wyzej wymienione nie sprawdza sie, to starośc niestety :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Moto nie chodzi jak powinno...pomac dla Szajbika :-)
PostNapisane: 28 wrz 2012, o 17:41 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2010, o 09:54
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R6
Imie: Michał
Temat zamykam

okazała się totalna pierdoła której nie sprawdziłem wiecie co to byłoPPPP całkiem tania sprawa

CEWKOFAJKI :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: wszystko gra i huczy :krol:

_________________
http://szajbik.fotosik.pl/zdjecia/1.html

"zabija nas to co naprawdę kochamy..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1