Teraz jest 29 wrz 2024, o 03:23

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słaba kompresja, ale...?
PostNapisane: 24 mar 2016, o 21:13 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 21 sie 2011, o 21:44
Posty: 64
Sprzęt: r6 rj05
Imie: tom
Lokalizacja: Wrocław
Siema. Pod koniec sezonu 2015 z moto zaczely sie dziac dziwne rzeczy. W sezonie 2015 przejechalem 11 tys km. Przez 10 tys km, bylo wszystko ok, moto chodzilo pieknie. Przez ostatni 1 tys km., zaczely sie dziac dziwne rzeczy. Nieraz, ale to rzadko na wolnych obrotach silnik zgasnal. Musialem poczekac 2 min, zeby odpalil. Nastepna dziwna rzeczy, ze przy dynamicznym przyspieszaniu moto dlawilo sie i nie chcialo sie wkrecic powyzej 8 tys obrotow. Jezeli powoli odkrecalem manetke to szedl do konca. Oddalem moto do mechanika. Okazalo sie, ze swiece mialy juz zgon i do wymiany. Dwa zawory, jeden ssacy i wydechowy do regulacji, reszta ok. Na koniec mechanik zmierzyl kompresje i tutaj dla mnie smutna wiadomosc bo kompresja wyszla na kazdym cylindrze w przyblizeniu po 6 bar. Proba olejowa i na kazdym cylindrze doszlo do 9 bar. Dodam, ze kompresja byla mierzona na zimnym silniku i nie mam pewnosci czy przy otwartej przepustnicy. I teraz mam troche watpliwosci w paru kwestiach. Po pierwsze moto nigdy nie mialo problemow z odpalaniem na zimnym silniku. Na cieplym rowniez (nie liczac sytuacji gdzie zgasl na wolnych obrotach, tu musialem poczekac 2 min.). Predkosc max. okolo 260km/h, mocy mu rowniez nie brakowalo mam porownanie do innych 600ccm i 1000ccm i mysle, ze silnik z tak slaba kompresja mialby znacznie mniejsza moc i bylo by to odczuwalne. Rozmawialem z innymi mechanikami i mowia, ze 6 bar, to silnik nie powienien odpalac. Nastepna kwestia jest taka, ze zazwyczaj mniejsza kompresja jest na jednym, czy na dwoch cylindrach, ale nie na wszystkich jednoczesnie, i to tak zblizona. Tu na wszystkich wyszlo w przyblizeniu 6 bar, gdzie odchylka pomiedzy poszczegolnymi nie przekroczyla 0,5 bara. Panowie co o tym myslicie? Czy silnik z kompresja 6 bar na wszystkich cylindrach ma prawo chodzic? Czy bylaby duza roznica, gdyby silnik byl rozgrzany i przepustnice otwarte w porownaniu do silnika zimnego i zamknietej przepustnicy? Moze problem, lezy gdzie indziej, np w glowicy? Prosze o porady :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Słaba kompresja, ale...?
PostNapisane: 24 mar 2016, o 23:32 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Dziwne. Jaki przebieg tego motonoga?? Może już czas zmienić mechanika?? Może oddaj moto do innego warszatu na ponowne sprawdzenie kompresji albo lepiej zrób to sam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Słaba kompresja, ale...?
PostNapisane: 25 mar 2016, o 09:10 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
6 bar i odpala? :roll: to raczej ktoś skasztanił mierzenie.
Co do gaśnięcia to do sprawdzenia czujnik położenia wału, TPS i pompa paliwa.
Sprawdź w trybie diagnostycznym czy błędów nie wali.
Jest poradnik na forum jak tam wejść.

Dawaj znać, napewno coś poradzimy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Słaba kompresja, ale...?
PostNapisane: 25 mar 2016, o 12:47 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 21 sie 2011, o 21:44
Posty: 64
Sprzęt: r6 rj05
Imie: tom
Lokalizacja: Wrocław
Dzieki za odpowiedz :). Mechanik sprawdzal kompresje przy mnie dwoma miernikami. Tylko na zimnym silniku i nie mam pewnosci czy manetka byla otwarta. Czujnik Tps regulowalem i czyscilem w ubieglym roku wedlug instrukcji znalezionej w necie. Przebieg 50 tys km. Bledy sprawdze jak odbiore moto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Słaba kompresja, ale...?
PostNapisane: 26 mar 2016, o 16:30 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 17:00
Posty: 192
Sprzęt: r6
Imie: radek
Lokalizacja: Wielkopolska
W R6 sprężanie poniżej 10 bar to już zaczynają się cyrki a przy spreżaniu 6 bar to r6 juz nie powinna odpalić .Bardzo zastanawia mnie równe spręzanie na 4 cylindrach 6 bar ? to niespotykane .Jak by faktycznie miala nisze sprężanie to ma prawo gasnąc i wiele innych objawów .A i jeszcze jedno skoro próba olejowa podniosła do 9 bar to już samo za siebie mówi że pierścienie nie są w najlepszej kondycji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1