Teraz jest 29 kwi 2024, o 12:33

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: CZY TO USZCZELKA POD GŁOWICĄ ???
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 12:56 
Witam! Chciałem zapytać co to za objaw. Wyjeżdżam ostatnio moją r6 (99r) i nawet nie zdążyłem rozpędzić się do 50 km/h, a tu nagle jakiś wystrzał jakby wystrzał opony, ale jadę dalej . Po zatrzymaniu stwierdzam że to wystrzelił taki (nie wiem jak to nazwać) gumowy bezpiecznik który jest częścią uszczelki pod głowica, jest to po obu stronach głowicy, ma półokrągły kształt. Motor jedzie tak samo ale z otworu wyrzuca mi w niewielkiej ilości olej lub mieszanki. Co się stało?Czy to poszła uszczelka pod głowica?
Oto fotka: Obrazek


Ostatnio edytowano 4 kwi 2010, o 14:07 przez Stig41, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: CZY TO USZCZELKA POD GŁOWICĄ ???
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 13:48 
najlepiej gdybys wstawil zdjecie tej gumowej uszczelki, jesli to jest to o czym mysle, to posła ci gumowa uszczelka to jesli sciagniesz ta pokrywe to masz tam wałki rozrzadu :D zapodaj fotke a napewno doradzimy Ci w 100% :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: CZY TO USZCZELKA POD GŁOWICĄ ???
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 18:38 
to jest uszczelka kapy zaworowej (GASKET, HEAD COVER 1) uszczelka od głowicy tam gdzie jest sprężana mieszanka jest metalowa i niżej (GASKET, CYLINDER HEAD 1)

rysunek na przykładzie 2007 rocznika


Załączniki:
glowica.jpg
glowica.jpg [ 38.28 KiB | Przeglądane 2167 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: CZY TO USZCZELKA POD GŁOWICĄ ???
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:10 
Ta uszczelka kosztuje pare groszy ale nie uchronisz się przed jej zakupem. Jak nową będziesz zakładał to muśnij ją troszkę czarnym silikonem wysokotemperaturowym wtedy będziesz miał pewność że nie będzie się pocić. AHA wymiana to łatwizna :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: CZY TO USZCZELKA POD GŁOWICĄ ???
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:53 
nom tak myslalem ze to ta uszczelka, wiec kolego to nie jest uszczelka pod glowica jak koledzy już wyzej wspomnieli, nie wiem ile ona kosztuje ale plastiki, chodnice bedziesz musial sciagnac, wedlug mnie jakies 4 godziny pracy max :) to nie jest trudne jesli masz jakies pojecie, to zrobisz to napewno sam. a jesli bedziesz mial jakies problemy to pisz, bo szkoda wydawac kase na mechanikow, kazdy Ci to powie, powodzenia!!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: CZY TO USZCZELKA POD GŁOWICĄ ???
PostNapisane: 5 kwi 2010, o 08:34 
Dzięki serdeczne , za wyoślenie mi problemu. Myśle że sobie z tym poradze. Pozdrawiam wszystkich.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: CZY TO USZCZELKA POD GŁOWICĄ ???
PostNapisane: 5 kwi 2010, o 13:58 
Jak widzisz KACZY post usunąłem bo nie chcę robić złości w tym temacie ale ręce opadają.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1