Teraz jest 6 paź 2024, o 18:22

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 24 lip 2014, o 22:21 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Witam,
Zwracam się w imieniu kupla z garażu który ma taka samą r6 jak ja teraz i w sumie to on mnie namówił na zakup mojej obecnej r6 wiec czuje się trochę zobowiązany mu pomóc, tym bardziej, że dzielimy razem garaż.

chodzi o r6 z 2012 roku przebieg 7000km

po odpaleniu na rozgrzanym silniku motocykla (zjawisko nie występuje na zimnym silniku ) przez ułamek sekundy słychać dziwne terkotanie/dzwonienie później jest już cicho , nagrałem filmik :

https://www.youtube.com/watch?v=af3Q8bmktss&feature=youtu.be

wydaje mi się że to napinacz łańcucha rozrządu, koleś nie pamięta kiedy wymieniał ostatni raz olej (chyba 2 lata temu bo mało ostatnio jeździ), ale to już inna sprawa- czy właśnie olej może mieć wpływ na głośną pracę napinacza/łańcuszka rozrządu??? czy budowa napinacza jest w jakiś sposób oparta na związku z ciśnieniem oleju, bądź samym olejem ? kolo ma zalaną ją obecnie Yamalube-m syntetycznym na bank ale nie pamięta parametrów oleju . Ogólnie kolo jest trochę gułowaty ale też inna baja :) założyłem się z nim że wymienię z nim ten olej i przypuszczam że problem może sie sam rozwiązać i tu nie wiem czy mam rację i proszę Was o pomoc i wypowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 27 lip 2014, o 14:58 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
Słychać własnie napinacz tu jest tak samo co w R1 RN22 wiec tak mozna na tym spokojnie jezdzic u mnie tez tak slychac juz od 20tys km jezeli mu ten dzwiek przeszkadza i nie chce stracic kasy na nowy napinacz to jezeli jestescie kumaci to najlepiej wyciagnac npinacz i wymienic spreżynke na nową bo w nowych motocyklach daje się to zrobić a wymiana oleju nic tu nie da na ten dzwiek

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 27 lip 2014, o 18:14 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
zastanawia mnie tylko związek z temperatura silnika. U Ciebie też tak jest ?
Na zimnym nic nie słychać. Na ciepłym też jak postoi hm... z 30-40 minut. Tylko jak się go zgasi rozgrzanego i zapali tak za 10 minut.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 18 sie 2014, o 14:15 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
PajakR6 napisał(a):
Słychać własnie napinacz tu jest tak samo co w R1 RN22 wiec tak mozna na tym spokojnie jezdzic u mnie tez tak slychac juz od 20tys km jezeli mu ten dzwiek przeszkadza i nie chce stracic kasy na nowy napinacz to jezeli jestescie kumaci to najlepiej wyciagnac npinacz i wymienic spreżynke na nową bo w nowych motocyklach daje się to zrobić a wymiana oleju nic tu nie da na ten dzwiek


powiedz mi a u Ciebie też to słuchać tylko na ciepłym silniku czy na zimnym też ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 19 sie 2014, o 22:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5417
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
u mnie w RN22 przy 7 tys km był wymieniany napinacz na nowy i była cisza, po 25 tys km znowu zaczyna go być słychać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 21 sie 2014, o 07:23 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Brylant86 napisał(a):
zastanawia mnie tylko związek z temperatura silnika. U Ciebie też tak jest ?
Na zimnym nic nie słychać. Na ciepłym też jak postoi hm... z 30-40 minut. Tylko jak się go zgasi rozgrzanego i zapali tak za 10 minut.

Wg mnie można to tłumaczyć tak, że zimny olej jest gęstszy więc lepiej tłumi dźwięk. Natomiast ciepły olej dociera wszędzie, ale tworzy cienką warstwę. Dodatkowo jak postoi parę minut to nadmiar ciepłego oleju jeszcze spłynie z tych powierzchni.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 21 sie 2014, o 09:04 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Witam,

rozmawialiśmy z kolesiem z Liberty Motors, który powiedział że temat jest znany w r6 jednak nie na tyle głośny co w R1. Yamaha oficjalnie nie ogłosiła akcji serwisowej, ale elementy składowe napinaczy się zmieniły na inne (chodzi o sprężyny)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:48 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Ponownie witam,
wymiana oleju nic nie dala w tej r6 niestety. Ale przymierzamy się aby wymienić ten napinacz na inny/nowy. Wszędzie gdzie czytam , to widzę że montaż jest banalnie łatwy. Wiec może się dopytam co i jak:
Czy wystarczy zdemontować stary bez rozkręcania czegokolwiek innego ?? Czy np . trzeba zdjąć dekiel z prawej strony i ustawić rozrząd ???
Czy dobrze rozumiem co tam jest napisane (angielki trochę kuleje )
napinacz sam się zwolni po zamontowaniu w głowicy i dokręceniu śrubami?
Może ktoś już demontował napinacz i montował nowy i poradziłby jak to zrobić bezpiecznie ?? przyznaję nigdy tego nie r obiłem :oops:


Załączniki:
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG [ 87.52 KiB | Przeglądane 2092 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 3 wrz 2014, o 07:18 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Tylko na tej instrukcji którą wrzuciłeś jest pokazane jak przygotować napinacz do zamontowania z tego co widzę. Na tym filmiku jest pokazane to samo co na rysunkach z twojego zdjęcia: https://www.youtube.com/watch?v=n9SDoxxf4P8

Nie wiem jak w nowszych R6, ale w mojej z 2001 roku trzeba było odkręcić dwie śrubki i napinacz bez większego problemu dał się zdemontować. Co do rozrządu to jeżeli nie zakręcisz silnikiem po zdjęciu napinacza to raczej nic nie powinno się przestawić. Poza tym to samo zdjęcie dekla z prawej strony chyba nic by ci nie dało. Bo żeby zobaczyć znaki na dole to wystarczy odkręcić korek w deklu, ale do ustawienia rozrządu potrzebujesz jeszcze widzieć znaki na wałkach rozrządu. Przynajmniej ja tak ustawiałem u siebie w R6 2001.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 2012 dzwoni przez chwilkę po odpaleniu
PostNapisane: 3 wrz 2014, o 10:03 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
ok a z innej beki, w na tym obrazku jest informacja jak sprawdzić napinacz itp. i jak go przygotować do montażu po kontroli. Ale jak go uwolnić po zamontowaniu w silniku ??? W opisie jest co że ma się on zwolnić samoczynnie, pod wpływem ciężaru zapadki. Ale czy aby dobrze to rozumiem??? może ktoś już to robił z tego typu napinaczem, we wcześniejszych r6 do 2005 jest trochę inny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1