Teraz jest 6 paź 2024, o 20:27

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: o co chodzi?
PostNapisane: 27 maja 2014, o 19:46 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
ładowanie jest w porzadku. wszystkie styki ok. altek sprawdzany tez jest ok. problem tkwi w tym ze akumulator dzis naladowany, jutro lub pojutrze juz nie kreci na tyle zeby odpalic moto. Z poczatku wykluczalem akumulator bo to 2letnia Yuasa i podejrzewalem jakiegos zlodzieja pradu ktory przez noc wyladuje aku ale wychodzi na to ze go nigdzie nie ma i po prostu akumulator juz padl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: o co chodzi?
PostNapisane: 28 maja 2014, o 15:56 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
jak wyjmiesz żarówki to przerywasz obwód prądu.
Jak nie uda Ci sie dość do tego co jest przyczyną jedz do elektryka jakiegoś.
jak chcesz sprawdzić akumulator to naładuj go i zostaw poza moto na 2-3 dni powinien mieć po tym czasie ponad 12,5 V


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: o co chodzi?
PostNapisane: 28 maja 2014, o 17:53 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
hmm to juz nie wiem jak to ma byc w koncu bo ktos nieco wczesniej napisal ze jedna zarowka 55W pobiera ok 4,5A czyli podpiecie obu daloby podobny wynik jaki mam na zapalonych swiatlach. Wczoraj rano byl naladowany aku i pozostawiony poza moto. dzisiaj bylem zmierzyc i mial cos ok 12.6 ale po wlozeniu do sprzeta 2 razy zakrecil rozruchem i koniec. Szperalem ciagle w necie i gdzies znalazlem ze aku moze pokazac prawidlowy prad czyli sporo ponad 12 ale nie trzyma juz pradu rozruchu (czy jakos tak to szło) i dlatego siada czy probie odpalenia. Ewentualnie mozna podpiac jakos miernik pod kostke od swiatel zeby sprawdzic czy robi gdzies ta zware? A najbardziej by mi zalezalo i bylbym wdzieczny jakby ktos u siebie sprawdzil jaki ma pobor przy zapalonych swiatlach. to by wszystko wyjasnilo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: o co chodzi?
PostNapisane: 28 maja 2014, o 18:22 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
snopik napisał(a):
ktos nieco wczesniej napisal ze jedna zarowka 55W pobiera ok 4,5A czyli podpiecie obu daloby podobny wynik jaki mam na zapalonych swiatlach.


Ja o tym pisałem, wynik otrzymujesz prawidłowy. Zdechła bateria i to wszystko.
Nie sugerował bym się tym że to YUASA bo akurat podróbek tego to jest ogrom. Kup sobie z pewnego źródła VARTE lub BANNER (byk w logo) np i będzie malina.
Nie kupuj aku na allegro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: o co chodzi?
PostNapisane: 28 maja 2014, o 18:34 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
jako ze nie znam sie zbyt na elektryce to tez od razu obstawialem baterie ale warto wszystko sprawdzic i miec pewnosc ze to napewno to bo szkoda wywalic kase i miec ciagle ten sam problem. tez patrze ciagle na baterie i patrze na exide i wlasnie varta tylko skad mam wiedziec ktore beda naprawde dobre jakosciowo a o sprawdzone zrodlo ciezko tym bardziej ze jesli chodzi o varte to w gre wchodzi raczej tylko allegro. napisalem do jednego sprzedawcy w sprawie varty to odp ze to made in taiwan, drugi cos o fabryce na slowacji. exide moge miec ze sklepu ale tez nie wiem skad pochodza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: o co chodzi?
PostNapisane: 31 maja 2014, o 07:04 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Co do Varty to jest inny temat, w którym nasz forumowy kolega pisze że ma z akumulatorem problem. Poczytaj sobie. Oczywiście nie wiem czy tak jest z każdym aku od Varty bo nie używałem. Na pewno niektórzy napiszą że to są dobre akumulatory. Myślę, że w tym temacie będzie tyle opinii ( różnych) ilu użytkowników i ciężko będzie się na cokolwiek zdecydować czytając tylko forum :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: o co chodzi?
PostNapisane: 31 maja 2014, o 13:00 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
no wlasnie. Sa ludzie ktorzy chwala i sa tacy ktorzy mowia ze sa do niczego. Zreszta ze wszystkim tak jest. Ostatecznie kupilem Exide i zobaczymy ile pociagnie. Dzieki wszystkim za pomoc ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1