Teraz jest 6 paź 2024, o 22:21

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: coś dziwnie "dzwoni" w glowicy R6 01r
PostNapisane: 1 mar 2014, o 13:02 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2013, o 09:16
Posty: 487
Sprzęt: R6 RJ15
Imie: Artur
Lokalizacja: wielkopolska
chcialbym jeszcze dodac że są co najmniej dwa rodzaje napinaczy,mój da sie regulować ale podobno ten drugi też


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: coś dziwnie "dzwoni" w glowicy R6 01r
PostNapisane: 1 mar 2014, o 17:36 
Offline
kursant

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 19:35
Posty: 127
Sprzęt: YAMAHA r6
Imie: Przemol
arturro82 napisał(a):
chcialbym jeszcze dodac że są co najmniej dwa rodzaje napinaczy,mój da sie regulować ale podobno ten drugi też


z napinaczem hydraulicznym się pomyliłem po prostu myśląc o czym innym ale mniejsza o to.skoro da rade to opisz to dokładnie jak zrobić może się przydać na przyszłość,chyba ze to już jest wszystko o czym pisałeś.przyznam ze jestem zaskoczony bo zawsze myślałem że ta śrubka służy tylko do odciągania i zwolnienia tego bolca w napinaczu i nie sadziłem że można go jeszcze w środku na sprężynie regulować


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: coś dziwnie "dzwoni" w glowicy R6 01r
PostNapisane: 1 mar 2014, o 18:54 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2013, o 09:16
Posty: 487
Sprzęt: R6 RJ15
Imie: Artur
Lokalizacja: wielkopolska
trochę ciężko jest to opisać ale spróbuje,ta śrubka o kt piszesz po jej odkręceniu możesz jedynie sprawdzić czy to faktycznie słychać rozrząd bo nawet jesli podkręcisz to i tak napinacz wróci w to samo miejsce, trzeba go wyjąć rozebrać uważać przy tym aby się nie rozkręcił i tak jak pisałem wczesniej okręcasz napinając bardziej sprężynę (okręcając czujesz jak sprezyna bardziej sie napina) tym sposobem dziala ona bardziej na bolec kt dociska łancuszek ,nie mozna przesadzic zeby zabardzo nie napinał łancuszka bo wiesz czym to grozi,trzeba to zrobic z wyczuciem.mam nadzieje że mnie zrozumialeś,i pomoże Ci to w przyszlosci. jezeli jednak ktos ma dosc mocno zużyty łancuszek to taki zabieg nie na dlugo pomoze,trzeba po prostu wymienic.u mnie to rzężenie bylo bardzo delikatne ale nie lubie jak w moim moto jest coś nie tak ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: coś dziwnie "dzwoni" w glowicy R6 01r
PostNapisane: 1 mar 2014, o 19:46 
Offline
kursant

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 19:35
Posty: 127
Sprzęt: YAMAHA r6
Imie: Przemol
arturro82 napisał(a):
trochę ciężko jest to opisać ale spróbuje,ta śrubka o kt piszesz po jej odkręceniu możesz jedynie sprawdzić czy to faktycznie słychać rozrząd bo nawet jesli podkręcisz to i tak napinacz wróci w to samo miejsce, trzeba go wyjąć rozebrać uważać przy tym aby się nie rozkręcił i tak jak pisałem wczesniej okręcasz napinając bardziej sprężynę (okręcając czujesz jak sprezyna bardziej sie napina) tym sposobem dziala ona bardziej na bolec kt dociska łancuszek ,nie mozna przesadzic zeby zabardzo nie napinał łancuszka bo wiesz czym to grozi,trzeba to zrobic z wyczuciem.mam nadzieje że mnie zrozumialeś,i pomoże Ci to w przyszlosci. jezeli jednak ktos ma dosc mocno zużyty łancuszek to taki zabieg nie na dlugo pomoze,trzeba po prostu wymienic.u mnie to rzężenie bylo bardzo delikatne ale nie lubie jak w moim moto jest coś nie tak ;)


ja osobiście również nie lubię:)jak będę w domu to wezmę drugi napinacz i się tym pobawię:)dzięki wielkie za info:)pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: coś dziwnie "dzwoni" w glowicy R6 01r
PostNapisane: 2 mar 2014, o 13:57 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Cytuj:
trzeba go wyjąć rozebrać uważać przy tym aby się nie rozkręcił i tak jak pisałem wczesniej okręcasz napinając bardziej sprężynę (okręcając czujesz jak sprezyna bardziej sie napina) tym sposobem dziala ona bardziej na bolec kt dociska łancuszek

Czyli bolec nie wysuwa się dalej, a jedynie napinasz bardziej sprężynę? Czy dobrze to zrozumiałem? Jeżeli tak, to faktycznie jest to rozwiązanie czasowe, ale nie wiedziałem, że da się coś takiego zrobić.

Cytuj:
posty typu "napinacz hydrauliczny" lub "nie da się" :lol: ...Panowie nie znacie jeszcze dobrze swoich maszyn :D

Nie zagłębiałem się tak mocno w zasadę działania napinacza. Jeżeli łańcuszek jest już wyciągnięty, to trzeba go po prostu wymienić. Dlatego nie sprawdzałem takich patentów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: coś dziwnie "dzwoni" w glowicy R6 01r
PostNapisane: 3 mar 2014, o 18:12 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2013, o 09:16
Posty: 487
Sprzęt: R6 RJ15
Imie: Artur
Lokalizacja: wielkopolska
Paweł:
dobrze zrozumiałeś,napinając sprężyne mocniej działa na bolec i bardziej dociska łancuszek,ale wiadomo że jezeli łancuszek jest juz mocno wyciągniety i licznik na to wskazuje to trzeba po prostu wymienic


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1