Teraz jest 6 paź 2024, o 22:28

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 28 lut 2014, o 20:51 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lut 2014, o 12:59
Posty: 43
Sprzęt: r6
Imie: Paweł
Lokalizacja: opole
No i niestety wymiana łańcuszka nie pomogła :( Macie jeszcze jakieś propozycje co może być nie tak?

Wyczytałem, że aby sprawdzić napinacz łańcuszka należy wykręcić śrubę z napinacza(na klucz10), wsadzić mały płaski śrubokręt do środka i dodać gazu. Jeśli zacznie się obracać znaczy, że napinacz do wymiany, w moim przypadku srubokręt nie obraca się także wychodzi, że jest ok.

Myślicie, że zawory mogą tak klepać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 28 lut 2014, o 21:22 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
A może to kosz sprzęgłowy? Może nagraj jakieś krótki filmik jak silnik chodzi, bo słowo " rzęzi" :) nie jest dość precyzyjne. Jeżeli to wina zaworów, to słyszałbyś takie " klepanie" albo bardziej " cykanie" i to byłoby słyszalne nawet na wolnych obrotach, a Ty napisałeś, że dźwięk jest słyszalny na wyższych obrotach. Jeżeli chodzi o sam napinacz, to możesz go wykręcić całkiem i sprawdzić czy po naciśnięciu tego " bolca" który naciąga łańcuszek nic się nie dzieje ( to znaczy nie powinien się schować pod naciskiem) Ten bolec wychodzi tylko w jedną stronę i żeby go schować, to trzeba skręcić go śrubką na płaski śrubokręt ( ta o której pisałeś).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 28 lut 2014, o 21:55 
Offline
kursant

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 19:35
Posty: 127
Sprzęt: YAMAHA r6
Imie: Przemol
dobrze by było gdyby był chociaż jakiś film.może coś dałoby rade usłyszeć.ja obstawiam że to wina rozrządu bo łańcuch jest zdecydowanie za luźno i jeżeli sprawdziłeś 3 ślizgi i nie są zdarte to zostaje tylko napinacz.Wydaje mi się że on nie do końca wychodzi i dlatego tak się dzieje.Spróbuj go palcami wcisnąć,jeżeli lekko wejdzie to wymieniaj.tani nie jest więc najlepiej byłoby gdybyś ogarnął od kogoś używke tylko do sprawdzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 1 mar 2014, o 07:48 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lut 2014, o 12:59
Posty: 43
Sprzęt: r6
Imie: Paweł
Lokalizacja: opole
Dzisiaj po pracy postaram sie nagrac film mysle, że będzie słychać. Napinacz jest ok, a łańcuszek już jest nowy. Kosz sprzęgłowy- jak po wcisnieciu sprzęgła nie będzie rzezic znaczy że on jest do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 1 mar 2014, o 11:30 
Offline
kursant

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 19:35
Posty: 127
Sprzęt: YAMAHA r6
Imie: Przemol
pawel_475 napisał(a):
Dzisiaj po pracy postaram sie nagrac film mysle, że będzie słychać. Napinacz jest ok, a łańcuszek już jest nowy. Kosz sprzęgłowy- jak po wcisnieciu sprzęgła nie będzie rzezic znaczy że on jest do wymiany.


dokładnie po wciśnięciu jak nic nie bedzie słychać tzn że kosz sie kończy.ale ten rozrząd jest zdecydowanie za luźno.dwa razy już podchodziłem do swojego moto żeby się jeszcze upewnić o czym mówię i niezależnie w której pozycji ustawiam wał to nie ma takiego luzu jak u ciebie.praktycznie w ogóle go nie ma miedzy wałkami.
A powiedz mi jak skręcałeś wałki?chodzi mi o tą podstawę która je trzyma.te kilkanaście śrub 6mm,na wyczucie czy kluczem dynamometrycznym?tak z ciekawości pytam.bo zastanawiam się czy kupić sobie klucz z z odpowiednim zakresem do tego czy robić to ręcznie.bo muszę wałki ściągnąć do ustawienia luzów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 1 mar 2014, o 12:48 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lut 2014, o 12:59
Posty: 43
Sprzęt: r6
Imie: Paweł
Lokalizacja: opole
Łańcuszek już jest nowy i nie ma luzu. Tamten film był o starym łańcuszku.


Tutaj film ze stukania https://www.youtube.com/watch?v=tw-c_vr ... e=youtu.be
Kosz sprzęgłowy jest ok. Po wciśnieciu klamki sprzęgła nadal to samo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 1 mar 2014, o 16:48 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lut 2014, o 12:59
Posty: 43
Sprzęt: r6
Imie: Paweł
Lokalizacja: opole
Co to może być??? Sory nie mogłem edytować tamtego posta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 1 mar 2014, o 17:29 
Offline
kursant

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 19:35
Posty: 127
Sprzęt: YAMAHA r6
Imie: Przemol
pawel_475 napisał(a):
Łańcuszek już jest nowy i nie ma luzu. Tamten film był o starym łańcuszku.


Tutaj film ze stukania https://www.youtube.com/watch?v=tw-c_vr ... e=youtu.be
Kosz sprzęgłowy jest ok. Po wciśnieciu klamki sprzęgła nadal to samo.


ale tobie chodzi o stukanie czy takie delikatne jakby gwizdanie?bo osobiście to żadnych stuków nie słyszę.może lepiej byłoby nagrać na zewnątrz bo może echo się niesie i zagłusza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 2 mar 2014, o 00:30 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lut 2014, o 12:59
Posty: 43
Sprzęt: r6
Imie: Paweł
Lokalizacja: opole
Chodzi o sutkanie dla mnie jest ono dobrze słyszane na filmie jutro nagran na zewnątrz. Może lepiej będzie słychać

Jeszcze podczas zmiany łańcuszka zauważyłem, że troszkę wg mnie zjechane są zęby zębatki osadzonej na wale, napędzającej rozrząd. Tutaj foto do niej http://www.bikepics.com/pictures/2646734/ http://www.bikepics.com/pictures/2646733/ na zdjęciu troszkę lepiej wygląda niż w rzeczywistości. Może na niej łańcuszek przeskakuje? Jak ją znaleźć na jakiejś aukcji albo ogłoszeniu? Jak się fachowo ona nazywa? Zapomniałbym dodać. Teraz słychać jak rzęzi od 4 do 8tyś obr.słysze później juz nie bo za głośno motor chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rozrząd-czy to łańcuszek jest winowajcą???
PostNapisane: 2 mar 2014, o 08:36 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Cytuj:
Kosz sprzęgłowy- jak po wcisnieciu sprzęgła nie będzie rzezic znaczy że on jest do wymiany.

Nie zawsze tak jest, ale przeważnie natężenie dźwięku wytwarzanego przez kosz po wciśnięciu sprzęgła się zmienia.

Cytuj:
A powiedz mi jak skręcałeś wałki?chodzi mi o tą podstawę która je trzyma.te kilkanaście śrub 6mm,na wyczucie czy kluczem dynamometrycznym?

Na oko można wszystko skręcić, ale nie polecam. Na wyczucie to można sobie przykręcić siedzenie albo bak do ramy, a nie wałki rozrządu. To są części, które dość ciężko pracują ( chodzi o prędkości obrotowe podczas pracy silnika) i lepiej żeby były dokręcone według serwisówki :)

Cytuj:
Chodzi o sutkanie dla mnie jest ono dobrze słyszane na filmie jutro nagran na zewnątrz. Może lepiej będzie słychać

Dla ciebie jest on słyszalny, bo ty wiesz o jaki dźwięk ci chodzi :) Kilka razy obejrzałem filmik i chyba wiem jaki dźwięk masz na myśli. A jak założyłeś nowy łańcuszek, to były luzy takie jak na starym? Jeżeli nie, to pojeździj trochę i za jakiś czas sprawdź czy czasem nie przeskoczył znów. Może faktycznie jest to wina tej zębatki o której pisałeś. Ja wpisywałem w allegro " zębatka wału korbowego" lub " zębatka rozrządu" Coś tam znajdowało, ale niestety nic do R6. Może zadzwoń do autoryzowanego serwisu Yamahy i tam powinni ci powiedzieć jak ta część się nazywa i podać numer. Wtedy będzie ci łatwiej znaleźć w razie czego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1