Teraz jest 7 paź 2024, o 04:28

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: R6 '99 Nieodpala (prawdopodobnie gaźniki)
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:28
Posty: 3
Sprzęt: Virago 750
Imie: Oskar
Lokalizacja: Wiankowo
Witam i od razu przechodze do tematu. Mam a raczej zamierzam mieć R6 z 1999 ale najpierw miała być jazda próbna, tyle że poprzedni właściciel strasznie zabiegany (kilkanaście km od mojego domu) i z kwestii tego że mój ojciec jest mechanikiem samochodowym i pare moto w życiu też naprawiał to przywiózł mi maszyne lekko rozebraną i reszte części w kartonikach... Pierwsze próby rozruchu na ssaniu przyniosły efekt, maszyna zagadała, zanim się rozgrzała to pare razy zgasł ale jak już sie rozgrzał to zrobiłem nim jakieś 500-600 metrów gdyż rozebrany całkiem z plastików i nie miałem jeszcze tablicy rejestracyjnej i papierów (przywiezie później). Sprawdzałem w serwisie yamahy numer ramy i silnika i wszystko gitara. Problem zaczął się gdy odstawiłem maszyne na jakieś półgodzinki, chce odpalić a tu lipa. Zero, totalnie nic. Z ssaniem czy bez, żadnego odzewu. Zdemontowałem filtr powietrza, dałem benzynki "na krótko" a mianowicie strzykawką prosto do gaźników, próbuje odpalić. Bez ssanie nie gada wcale, ale jak dam ssanie to na ilość tego paliwa ze strzykawki zagada, i gaśnie znowu. Sama pompa paliwowa ma ciśnienie bardzo dobre... Iskra jest skoro odpala na tym paliwie na krótko... Czyli drogą dedukcji problem z gaźnikami - nie podają paliwa. I moje największe pytanie, czy da rade zdemontować gaźniki bez wyciągania silnika ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 '99 Nieodpala (prawdopodobnie gaźniki)
PostNapisane: 1 maja 2013, o 01:17 
Offline

Dołączył(a): 1 maja 2013, o 01:08
Posty: 4
Sprzęt: R6
Imie: Romek
Lokalizacja: Bieszczady
sprawdź iskrę na wszystkich świecach może być tak że akumulator jest słaby i rozrusznik kręci ale nie daje iskry, spróbuj go zapalić na popych. A z gaźnikami to odkręć bak i zobacz czy da się je wyciągnąć ale jestem pewien że tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 '99 Nieodpala (prawdopodobnie gaźniki)
PostNapisane: 1 maja 2013, o 17:15 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:28
Posty: 3
Sprzęt: Virago 750
Imie: Oskar
Lokalizacja: Wiankowo
Zauważ że tak jak pisałem wcześniej: gdy dam mu paliwa "na krótko" do gaźników strzykaweczką to odpala, i chodzi aż tej małej ilości nie wypali. Więc iskra, kompresja itd jest. Kwestia tylko wyłącznie nie działających gaźników, pompa paliwowa daje z takim ciśnieniem że łohoho... Dlatego stwierdzam na zapchane gaźniki. Pytałem czy można zdemontować gaźniki bez wyciągania silnika, odpowiedź brzmi można :) Dzisiaj to stwierdziłęm, wystarczy zdjąć górną pokrywe silnika, nie pamiętam jak to sie fachowo nazywa. Po zdjęciu tego, jest dojście do opasek trzymających gaźnik do jakby takich łączników (też nie pamiętam fachowej nazwy)... Wystarczy poluzować te opaski i gaźnik powinien się ładnie "wysmyknąć z nich". Mam nadzieje że komuś ta informacja może kiedyś pomoże. LWG :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 '99 Nieodpala (prawdopodobnie gaźniki)
PostNapisane: 5 maja 2013, o 07:35 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
sory ze zjeba na dzien dobry ale jak twoj ojciec mogl kupic nie sprawny motocykl :?: :?: :?: :?:

ale do zeczy:
1) jak sprawdzileś ze pompa podaje paliwo ???
* moze byc malo paliwa w baku
*zakrecony kranic badz zatkany
*złe paliwo
*zatkany filtr paliwa
*zagiety wezyk paliwowy badz przycisniety czyms po zalozeniu baku

Odpinasz głowny przewod paliwowy zasilajacy gazniki, wlanczasz czerwony przycisk na ON na kierownicy i dopiero wlanczasz stacyjke na ON, Oczywiscie wezyk do jakies malej buteleczki. Powinno napiepszac paliwo. Wtedy zasilanie mamy sprawdzone.

Kolejne co pasuje sprawdzic to jednak swiece( jak są odymione) , iskre i cisnienie na cylindrach.


Jezeli masz podezenia ze są zatkane to "wystarczy" z gaznikow ze spustow spuscic paliwo i bedziesz widział czy są jakieś smieci.

Jeszcze raz podziwiam jak mozna kupic taie moto :patyk:

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1