Teraz jest 7 paź 2024, o 04:21

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Światła- spory problem
PostNapisane: 20 kwi 2013, o 22:51 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 20:55
Posty: 9
Sprzęt: R6
Imie: Lukasz
Lokalizacja: Ino
Witam wszystkich, niedawno kupiłem od znajomego Yamahe R6 któremu się on nie przypasował. Jednakże jest w niej problem z oświetneniem. Mianowicie pierwszy to kierunkowskazy, poprzednik załozył w niej Ledy tyle (gdy włączam kierunki świecą sie na stałe(), że nie wiadomo gdzie się podział przerywacz i nie mam pojęcia jak go podłaczyć ( zakupiłem juz przerywacz na LED). Drugim problemem jest to, że gdy włączam prawym przełącznikiem światła postojowe , wlączają sie, gdy przełącze na światła mijania nic sie nie dzieje (prąd z prawego przełącznika niebieski kabel na światła mijania wychodzi lecz światła sie nie zapalają) nastepnie gdy przełącze ze świateł mijania na drogowe (lewy przełącznik) zapalają się światła mijania. Błysk chodzi normalnie i zapalają się światła drogowe. Odkręciłem szybke i jest tam jakis kogel mogel. Jest jeden przekaźnik od błysku. Później są porobione mostki w dosztukowanych kostkach... Z tego co wiem pod szybką powinny być 2 wąskie przekaźniki od świateł. Jest ktoś w stanie mi pomóc? Posiada ktoś może zdjęcia jak powinno to być podpięte fabrycznie ?Pomocy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Światła- spory problem
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 14:05 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 15:43
Posty: 18
Sprzęt: yamaha r6
Imie: Darek
Witam kolego

po pierwsze należy się przywitać w powitalni!

a po drugie daj jakieś w miarę dokładne foto tych połączeń w czaszy to postaramy sie pomóc.

może byc źle podłączona instalacja i jakiś przekaźnik uwalony

i skąd jestes?

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Światła- spory problem
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 14:48 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Czy nie lepiej by to wyglądało gdybś napisał w ten sposób?

Witam wszystkich,
Niedawno kupiłem od znajomego Yamahe R6 któremu się on nie przypasował. Jednakże jest w niej problem z oświetneniem.

1. Pierwszy to kierunkowskazy. Poprzednik założył w niej Ledy, tyle że świecą na stałe. Nie wiadomo gdzie się podział przerywacz i nie mam pojęcia jak go podłączyć (zakupiłem już przerywacz na LED).

2. Drugim problemem jest to, że gdy włączam prawym przełącznikiem światła postojowe, włączają się, ale gdy przełączę na światła mijania, to nic się nie dzieje. Prąd z prawego przełącznika (niebieski kabel) wychodzi na światła mijania lecz światła się nie zapalają.
Następnie gdy przełączę ze świateł mijania na drogowe (lewy przełącznik) zapalają się światła mijania. Błysk chodzi normalnie i zapalają się światła drogowe. Odkręciłem szybkę i jest tam jakiś kogel-mogel. Jest jeden przekaźnik od błysku. Później są porobione mostki w dosztukowanych kostkach...
Z tego co wiem pod szybką powinny być 2 wąskie przekaźniki od świateł. Jest ktoś w stanie mi pomóc? Posiada ktoś może zdjęcia jak powinno to być podpięte fabrycznie?

Pomocy


No musiałem to sobie przetłumaczyć i mam nadzieję, że prawidłowo zrozumiałem. Domyślam się z kontekstu, że nie jest to rj11 tylko wcześniejszy model (o tym przydałoby się info).

Ad. 1.
Prawdopodobnie jest tylko zmostkowane. Pod zbiornikiem, w okolicy tylnego mocowania masz mieć przekaźnik.

Ad. 2.
Prawdopodobnie masz uszkodzony przekaźnik od długich, bo poganiacze go omijają.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Światła- spory problem
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 17:55 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 20:55
Posty: 9
Sprzęt: R6
Imie: Lukasz
Lokalizacja: Ino
Dziękuję za przetłumaczenie dokładnie jest tak jak napisałeś. Dziś odkręciłem bak i lekko go podniosłem do góry i nic tam nie widziałem. Jutro postaram się porobić zdjęcia instalacji pod szybką i pod bakiem. Jest to R6 z 2002 roku. Jestem z Inowrocławia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Światła- spory problem
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 18:01 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Przerywacz powinien być pod zbiornikiem tuż przy akumulatorze.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Światła- spory problem
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 05:49 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Przerywacz powinien być raczej pod siedzeniem a nie pod zbiornikiem. Chyba że nie chodzi o zbiornik paliwa tylko jakiś inny zbiornik :) Do przerywacza powinny dochodzić dwa przewody. Jeżeli dobrze zobaczyłem w manualu to są to jest to przewód brązowy i brązowy z białym paskiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Światła- spory problem
PostNapisane: 23 kwi 2013, o 07:16 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 20:55
Posty: 9
Sprzęt: R6
Imie: Lukasz
Lokalizacja: Ino
Witam serdecznie,
a więc wczoraj sporo czasu siedziałem przy tym motocyklu i pi razy drzwi rozkminiłem jak porobić sobie mam te światełka, tyle żeto na pewno nie będzie oryginalnie . Więc musiałbym pociągnąć kabel 4 żyłowy spod łączeń które są pod zbiornikiem i porobić 3mostki w inatalacji z przodu. Jak mówiłem przerywacza nie mam a swój kupiłem sterowany minusem czyli go nie podłącze zanim nie kupie sterowanego plusem.
A więc tutaj mam pytanie, czy jakiś z forumowiczów jest w stanie zrobić zdjęcia z orygilannie podłączoną instalacją która znajduje się pod zbiornikiem i z przodu ?
Chciałbym zobaczyć jak to wygląda, bo może jest mniej pracy i wystarczy podłaczyć jakis przekaźnik lub dwa.
Poniżej przesyłam załączniki jak u mnie to wygląda. Przypominam, że to R6 z 2002 roku
Pierwsze zdjęcie pod siedzeniem, drugie przód ( jeszcze jest przekaźnik od błysku) i trzecie pod bakiem
http://imageshack.us/g/705/wp000010x.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1