Teraz jest 7 paź 2024, o 04:32

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: r6 rj034 nie wyswietla temperatury tylko napis LO
PostNapisane: 17 kwi 2013, o 18:25 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 18:10
Posty: 4
Sprzęt: r6
Imie: Łukasz
Lokalizacja: wieliczka
Witam wszystkich i bardzo prosze o pomoc gdyz wszystkie moje pieniadze poszly na kupno r6 rj034 z 2000 roku i nie mam juz na naprawy u mechanikow a chcialbym juz na niej jezdzic...Mianowicie pojechalem po moto wiedzac ze cos nie tak jest z elektryka tzn po przekreceniu kluczyka standardowo zapala sie na czerwono kontrolka od temperatury i po chwili gasnie ale na wyswietlaczu temperatury caly czas widnieje napis LO,po przejechaniu krotkiego dystansu napis caly czas widnieje a silnik jest cieply,sprawdzalem bezpieczniki sa ok,poziom plynu i jest stan,wykrecilem czujnik temeratury i wyczyscilem go benzyna ekstrakcyjna ale to tez nie pomoglo natepnie podpialem wentylator na krotko czy sie wlacza i wlacza sie,co mozecie jeszcze podpowiedziec koledzy??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 rj034 nie wyswietla temperatury tylko napis LO
PostNapisane: 17 kwi 2013, o 19:23 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Na początek, to proponowałbym przywitać się w przywitalni. A co do moto, to jak krótki dystans przejechałeś? Komunikat " LO" jest wyświetlany do momentu osiągnięcia temperatury 40 stopni. Później jest wyświetlana temperatura. Także silnik może być ciepły ale może być " LO" Odpal i zostaw odpalone moto na kilkanaście minut. Po takim czasie już na pewno powinno pokazać temperaturę, oczywiście jeżeli wszystko jest ok. Wentylator załącza się po osiągnięciu 104 stopni jeżeli dobrze pamiętam. Jeżeli temperatura się nie wyświetla nawet po dłuższej pracy silnika, to może wymień czujnik temperatury albo sprawdź połączenia ( przewody) idące do niego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 rj034 nie wyswietla temperatury tylko napis LO
PostNapisane: 17 kwi 2013, o 19:52 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Mycie czujnika nic nie da, ale możesz sprawdzić czy działa. Zmierz ile ma omów a potem wrzuć do gorącej wody i też zmierz. Rezystancja powinna spaść.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 rj034 nie wyswietla temperatury tylko napis LO
PostNapisane: 17 kwi 2013, o 20:07 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:28
Posty: 183
Sprzęt: R 6
Imie: Mirek
Kolego z Wieliczki.... w te pędy do powitalni a potem polecam lekturę do poduszki viewtopic.php?f=25&t=2596
...może ci się to przyda.

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 rj034 nie wyswietla temperatury tylko napis LO
PostNapisane: 18 kwi 2013, o 07:03 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 18:10
Posty: 4
Sprzęt: r6
Imie: Łukasz
Lokalizacja: wieliczka
dzieki za odpowiedz a co do poczekalni to sory ale jestem tutaj nowy i nie wiedzialem ze macie takie zasady.Kolego Jarzombek007 przejechalem z 500 metrow tam i z powrotem glownie jeden,dwa aby sprawdzic czy dwojke nie wyskakuje.Po przywiezieniu do domu wukonalem czynnosci opisane na poczatku i odpalilem moto na jakies 10 min i nic temperatura sie nie wyswietlila a wentylator nie zalaczyl sie...podpowie mi ktos gdzie znajduje sie w tym modelu termostat?albo mial ktos z Was taki przypadek ktory udalo sie samemu zdiagnozowac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 rj034 nie wyswietla temperatury tylko napis LO
PostNapisane: 18 kwi 2013, o 08:10 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Termostat jest pod zbiornikiem. Przykręcony pokrtwą z kolankiem na dwie śrubki.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 rj034 nie wyswietla temperatury tylko napis LO
PostNapisane: 18 kwi 2013, o 13:38 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Po dziesięciu minutach wentylator się nie włączy. Wentylator się włączy po osiągnięciu ok 103- 104 stopni. Po dziesięciu minutach to miałbyś może z 50 może 60 stopni maks. Nigdy nie liczyłem po jakim czasem silnik osiąga taką temperaturę, ale tak na oko będzie jak napisałem. Możesz zostawić moto odpalone trochę dłużej.

Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić termostat, to po zdemontowaniu z moto umieść go w jakimś głębszym naczyniu, zagotuj wodę i zalej go taką wrzącą wodą. Termostat powinien się otworzyć ( będzie to widoczne). Na zdrowy rozum powinno być tak, że silnik nie osiąga określonej temperatury bo termostat jest cały czas otwarty ( jakby był zamknięty, to silnik by się szybko grzał i miał tendencje do przegrzewania). Przeczytałem jednak w tym temacie ( http://ww.r1r6.pl/viewtopic.php?f=25&t=2292&start=10 ) że kolega wymontował termostat całkiem i zalał płynem. Silnik osiągnął temperaturę przy której włącza się wentylator, także bez termostatu też można zagrzać motor. Ja bym jednak w Twoim przypadku sprawdził dokładniej czujnik temperatury. Jest z nim mniej pracy ( tak mi się wydaje). Kolega spalinowy napisał ci jak sprawdzić czujnik czy działa. Ostatecznie możesz wymienić czujnik na nowy. To chyba nie jest drogi element.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1