Teraz jest 7 paź 2024, o 04:26

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bezyna w oleju brak kompresji pali tylko na zimno
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 12:18 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 20 mar 2013, o 19:40
Posty: 6
Sprzęt: yamaha r6
Imie: Jonatan
Lokalizacja: Wrocław
Jest rok czasu na złożenie sprawy do sądu ale im wcześniej tym lepiej. W moim przypadku wystarczyło tylko pismo do sprzedającego z wezwaniem do zapłaty i oczywiście z diagnozą serwisu. Jeżeli by to nie poskutkowało to wtedy sprawa do sądu i na pewno była by wygrana.
Ja odzyskałem pół wartości motocykla i na szczęście nie musiałem chodzić po sądach.
Po weekendzie zacznę go rozbierać i napisze co się stało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bezyna w oleju brak kompresji pali tylko na zimno
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 12:58 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Fajnie, że sprawa skończyła się na tyle dobrze. Ale niestety zamiast jeździć musisz go teraz remontować.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bezyna w oleju brak kompresji pali tylko na zimno
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 20:30 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
Sąd może pomóc ale pewniaka nie ma. Pomóc może jak się sprzedający tego "sądu" wystraszy. Jak koleś będzie mądry i się "postawi" to wygrana kupującego wcale nie jest taka pewna. Sprzedawca może powołać swojego rzeczoznawcę (opinia zawsze może być przychylna ku niemu), umowa kupna sprzedaży z wiadomymi zapisami prawno wiążąca podpisana była? Była. Może się tłumaczyć że sprzęt wiadomo-nie nowy, kupujący niewłaściwie użytkował przedmiot to i się zepsuł, jeśli kilometraż nie był spisany na umowie udowodnienie wady jest jeszcze trudniejsze, bo Ci zarzuci że już jeździłeś i zepsułeś. To już jest kolejna podkładka dla niego. Jak mu udowodnisz że nie wiedziałeś o wadzie? On może obstawać za tym iż wspominał że motocykl nie jest pierwszej świeżości, Ty możesz obstawać że miał być idealny, on prawnika też będzie miał, nie jest bezbronny. Jakby tak wszystkie sprawy były pewniakami to pół ludzi z giełd samochodowych i komisów by się sądziło za te wszystkie szroty które kupują. Niestety, pewności wygranej nie ma się nigdy toteż ich szroty z pokorą są przez nich naprawiane. Można jedynie liczyć na miękki charakter sprzedawcy albo pomyślność w sprawie sądowej, nie wiem jak było w tym konkretnym przypadku i czy sprzedawca był uczciwy czy faktycznie chciał się pozbyć złomu ale ja sprzedając swój motocykl (który wiem że jest ok) ale jakimś cudem mimo to zadzwoniłby do mnie po 2-3tyg kupujący z mordą albo problemem to bym go wyśmiał, z pewnością bym się mu postawił w sądzie, nie oddałbym mu pieniędzy ani umowy choćby mnie ruską mafią straszył :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1