Teraz jest 7 paź 2024, o 06:23

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kierownice i inne szmery bajery pytańka
PostNapisane: 13 lut 2013, o 22:45 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 00:11
Posty: 119
Lokalizacja: Zambrów
Sprzęt: R6
Imie: Piotr
1. Otóż zastanawiam się nad założeniem takich oto kierownic do tej mojej kobiety z roku 2004, jednak jak to się ma w praktyce?

http://moto.allegro.pl/kierownica-cbr-f4-xr-zzr1100-rf-gsxr-gsf-r6-fzr-i2969322258.html

lub

http://allegro.pl/motojapan-kierownica-yamaha-r6-r-6-99-04-i2972979121.html

Jak to zamontować jeżeli jest taka możliwość, bo widziałem, że OEM-y są przykręcane za pomocą śrub i trzymają się jednej pozycji, a te to nie wiem sam. Jeżeli jest taka możliwość jak wygląda przekłada lub kto ma w 2003-2004 to zamontowane to prosiłbym o opinie.

2. Da radę zdjąć klosz lampy bez jej rozklejania :) ?

3. Spawać czy kleić plastiki żywicą+włókno szklane ? Prosiłbym o to co lepiej się trzyma, bo zależy mi na porządnym w końcu ogarnięciu kosmetyki :)

4. Filtr oleju K&N da radę? Bo dostałem za free model pasujący, teraz mam oryginał, a nie będę drugiego kupował.

_________________
Adrenalina!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kierownice i inne szmery bajery pytańka
PostNapisane: 13 lut 2013, o 23:00 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
1 sportowe kierownice nie maja tej śruby co sie przykreca do polki i masz ustalona pozycje tylko trzeba sobie samemu wycentrowac kiery, a co do ktora lepsza to motojapan masz regulacje wysokosci to ma swoje plusy i minusy plus to mozna dostosowac sobie pozycje a minus jest bardziej narazona na zepsucie przy szlifi bo ta bez regulacji to tylko wymieniasz rurke i ganiasz dalej a w tej jak pojdzie mechanizm od ustawienia pozycji to juz dupa
4 jezeli model pasuje no to dlaczego nie i jest pilus ze ba nakretke wytloczona do dokrecenia

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kierownice i inne szmery bajery pytańka
PostNapisane: 17 lut 2013, o 22:23 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2010, o 21:50
Posty: 42
Lokalizacja: Tarnów
Sprzęt: r6
Imie: dawid
tez sie zastanawiam nad takimi kierownicami.
Piotrek kupiles je czy jeszzce nie ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kierownice i inne szmery bajery pytańka
PostNapisane: 18 lut 2013, o 06:37 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
2. Możesz jeszcze odciąć klosz z kawałkiem obudowy :D A tak na poważnie, to nie wydaje mi się że da radę zrobić to inaczej. Widziałem wiele filmików o przeróbkach lamp i każdy lampę rozklejał, tylko niektórzy sklejali ją na ten sam sylikon po wcześniejszym rozgrzaniu, a niektórzy nakładali nowy. Nie wiem która opcja jest lepsza.
3. Moim zdanie spawanie plastików jest lepsze i schludniejsze od klejenia. Jeżeli dobrze dobierzesz rodzaj plastiku i dobrze pospawasz, to połączenie powinno mieć taką samą wytrzymałość jak reszta. Klejenie na żywicę nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, bo plastiki w motorze są dość giętkie, a żywica po wyschnięciu mocno twardnieje i nie jest elastyczna, co może skutkować jej odchodzeniem. Oczywiście pewnie nie będziesz wyginał specjalnie plastików, ale moim zdaniem spawanie jest najlepszym rozwiązaniem. Poczekaj jednak na zdanie innych. Ja nigdy nie kleiłem owiewek żywicą, ale " spawałem" za pomocą lutownicy plastiki i jest ok. Ja jeszcze w miejscu pęknięcia wtapiałem drut miedziany ( takiego wężyka robiłem z drutu) co zwiększało wytrzymałość. Jeżeli jednak masz sprzęt do spawania plastiku, to takie wynalazki raczej nie powinny być potrzebne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kierownice i inne szmery bajery pytańka
PostNapisane: 18 lut 2013, o 23:00 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 00:11
Posty: 119
Lokalizacja: Zambrów
Sprzęt: R6
Imie: Piotr
kaaliber napisał(a):
tez sie zastanawiam nad takimi kierownicami.
Piotrek kupiles je czy jeszzce nie ??


W następnym tygodniu zamówię :)

Dzięki za odpowiedzi. Jak coś nie wyjdzie bede pytal bo jutro sie zabieram za lampe :D

_________________
Adrenalina!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1