Teraz jest 7 paź 2024, o 06:16

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 18 wrz 2012, o 16:39 
otóż, chcę sam "coś" zrobić ze swoim r "śmić" 6 i tak postanowiłem, że na dobry początek pozbędę się całego lakieru z owiewek czy ktoś już miał z tym do czynienia i wie jak się do tego zabrać? tzn jakim papierem to potraktować, czy jakaś nakładka na szlifierkę podejdzie itp itd. czyli kto co jak po co skąd dokąd i dlaczego

tylko nie piszcie, żeby się za to samemu nie brać bo szkoda czasu i tego typu historie bo się zawziąłem i chcę to uczynić samemu :pompki:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 18 wrz 2012, o 17:07 
jak rozumiem chcesz zmatowac farbe na plastikach i pokryc ja nowym kolorkiem i naklejki?
Jak tak to papier wodny i matuj 400-600
kit 120 suchy potem 400 woda


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 18 wrz 2012, o 20:03 
oki doki :D wielkie dzięki w takim razie od jutra jade z koxem :) robił ktoś w ogóle coś takiego samemu? jeżeli mam 3 różne kolory na owiewkach rozumiem, że mam trzeć, aż powierzchnia będzie równa tak? a nie do koloru bazowego? (są różnice w poziomach poszczególnych koilorów - jakiś laik robił to wcześniej na własną rękę ;/ )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 18 wrz 2012, o 23:19 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2012, o 22:21
Posty: 917
Sprzęt: xv 750
Imie: Krzyś
Można kupić rozpuszczalnik specjalny do usuwania starych farb maluje pędzlem czekasz trochę i usuwasz wodą pod ciśnieniem np ja tak rower wyczyściłem tylko rower jest z amelinowy a nie z plastikowy coś podobnego miałem http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X& ... s:36,i:193 :D

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 00:32 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
może nie wiele pomoge ale Ci napisze...
Ja swojego konia przygotowywałem sam z kobitka moja :)
lakier , klar, itp. tarlem na mokro 800p wodnym
po prysnieciu podkladem tarlem dla pewnosci z racji tego ze robilem to pierwszy raz 1500 wodnym i Ci powiem ze efekt przynajmniej mi sie bardzo podoba i na zywo nie tylko mnie ale i innym rownierz


ps.w sklepie moga Cie bajerowac na innne gradacje papieru takie jak
przed podkladem , 260 , 360, 400 , 800
po podkladzie 800, 1000, 1500 , max 2000
ja zrobilem tak jak na samym poczatku napisane efekt elegancki swieci sie jak psu jajo pozdrawiam


Załączniki:
Komentarz: pozdrawiam i zycze sukcesu
IMG_2427.JPG
IMG_2427.JPG [ 116.11 KiB | Przeglądane 2140 razy ]

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 09:22 
o widzisz :) efekt mi się baaardzo podoba :) a powiedz mi jeszcze, czy tarłeś do zmatowienia czy do gołego plastiku? długo Ci zajęła taka impreza? :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 11:19 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
matwoisz tylko i zeby bylo gladkie i równe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 11:57 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
Brylant86 napisał(a):
matwoisz tylko i zeby bylo gladkie i równe


dokładnie tak jak kolega napisał
A impreza zajęła mi okolo 2 weekendy bo w tygodniu pracuje

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 22 wrz 2012, o 00:10 
Offline
kursant

Dołączył(a): 10 paź 2010, o 21:10
Posty: 136
Sprzęt: r6
Imie: Karol
Ja przemalowywałem całą r6. Ogólnie jeśli na motocyklu nie masz głębszych rys i innych skaz to lecisz bez podkładu. matujesz lakier 400. Nie scierasz go do bazy tylko matujesz zeby farba miała sie czego trzymac i zeby było równo. Pamietaj ze minimalna nierówność bedzie po nałozeniu nowego lakieru bardzo widoczna. Jesli masz np jakies głebsze rysy pekniecia do zaszpachlowania, ogólnie jesli jest duzo nierównosci to po zmatowieniu malujesz podkładem bo on pokryje małe ryski itd. potem szlif podkładu na mokro. i tu patent na ułatwienie roboty. kiedy szlifujesz na mokro podkład to na powierzchni widac małe dziureczki tylko kiedy powierzchnia jest sucha. a wycieranie za kazdym razem na sucho w celu sprawdzenia czy sie ich pozbyłes jest denerwujące. dlatego po nałozeniu pitoletem podkładu. lejesz minimalną ilość bazy i psikasz ale dosłownie taką mgiełką. chodzi o to ze wtedy farba osadzi sie w tych dziurkach i nawet na mokrej powierzchni widzisz ze jeszcze są i trzesz dalej. z gradacją zasada jest taka : jesli zaczniesz od wysokiej np 1000 to sie namachasz w ch..j. a cena jednago papieru to koszt 2-3 zł. ja proponuje zacząc leciec podkład od 400. potem 600 i na koniec 1000. potem baza. najlepiej cienkimi warstwami az do uzyskania jednolitego koloru. po skonczeniu ost warstwy bazy ja lece klarem tez kilka warstw. tu wazny jest dobry kompresor. musi miec dobre cisnienie. i tez kilka warstw. zapewne narobisz troche zacieków ale nie ma sie czym przejmowac. po około 2 dniach lakier jest miekki i kazdy zaciek spolerujesz za pomocą papierka 1000 pasty pol i polerki. tylko bardzo delikatnie bo mozna zetrzec lakier. jak coś to pytaj. chetnie doradze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie do malowania/wyklejania
PostNapisane: 22 wrz 2012, o 07:59 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
Fajnie mu wytłumaczyłeś ale z pytania: jak, co, itp. wnioskuje , że chłopaczyna będzie się do tego zabierał pierwszy raz , dlatego też ja proponowałbym mu zacząć to zrobić cieńszymi papierami, dlaczego??
Robiąc to Twoim sposobem może natrzeć się mniej - faktycznie , ale on nie ma doswiadczenia w tym, a więc droga szybciej - wcale może nie okazać się skuteczną w jego przypadku.
O czym zapomniałem, a nie wiem czy jest to istotne ale:
Jeśli masz zamiar trzeć pod podkład, to możesz trzeć w jaką str. Ci tam będzie pasowało ale jak już będziesz tarł podkład aby położyć na to baze i lakier, muszą być ruchy okrężne papierem, też gradacja papieru zależy od tego czy będzie to tarte maszynowo czy ręcznie , bo jeśli maszynowo to gradacja papieru może być niższa bo maszyna da szybsze ruchy.
W sumie ile ludzi co szykuje motocykle , auta pod malowanie tyle też sposobów.
Śmiało pisz jeśli czegoś nie wiesz na pewno pomożemy

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1