Teraz jest 7 paź 2024, o 06:14

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Demontaż i montaż kosza sprzęgłowego
PostNapisane: 12 wrz 2012, o 18:00 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 5 maja 2012, o 20:31
Posty: 28
Sprzęt: R6
Imie: lukasz
Witam

Chcę zdemontować kosz sprzęgłowy aby sprawdzić stan sprężyn (i ewentualnie je wymienić-dorobię i zanituje kosz).
Jednak zatrzymałem się na wyjęciu kosza. Problemem jest łańcuch który napędza pompę, która jest poniżej.
Jak się go demontuje a później zakłada?
Czy trzeba zdemontować pompę?

Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Demontaż i montaż kosza sprzęgłowego
PostNapisane: 12 wrz 2012, o 19:17 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
co do tego lancuszka to tez balem sie ze beda jakies problemy ale spokojnie. po odkreceniu sruby ktora trzyma kosz wyjalem łozysko igielkowe a nastenie ta tuleje (albo na odwrot, juz nie pamietam. sa tam jeszcze jakies podkladki itd.), wtedy kosz opadnie Ci na dol i oprze sie na tym wałku. łancuszek sie poluzni, musisz troche wysunac kosz i paluszkiem dostac sie od tylu kosza aby zdjac łancuszek. lancusz Ci nie spadnie bo od spodu trzyma go prowadnica. Przy zakladaniu postepuj w odwrotnej kolejnosci. naloz kosz na ten walek tak zeby na nim wisial, wkaldasz paluszek od tylu i zakladasz lancuszek. unosisz kosz do gory aby ten walek byl posrodku otworu w koszu i wsuwasz kosz do konca aby wszedl Ci na tryby. wtedy zakladasz tuleje i lozysko (lub w odwrotnej kolejnosci) i tyle. moze troche dziwnie to opisalem ale chyba bedziesz wiedzial o co chodzi;) ale szczerze to nei wiem czemu chcesz rozbierac kosz. skoro chcesz go potem nitowac to oby Ci sie nie rozpadl bo beda jaja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Demontaż i montaż kosza sprzęgłowego
PostNapisane: 12 wrz 2012, o 19:48 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 5 maja 2012, o 20:31
Posty: 28
Sprzęt: R6
Imie: lukasz
Dzięki za odpowiedź. Tak też zrobię.

Mam ten objaw co wszyscy. Huczenie czy jak to nazwać piszczenie gdy jest na luzie. W momencie gdy nacisnę sprzęgło to się uspokaja. Postanowiłem to zlikwidować.
Druga sprawa to już tarcze są kiepskie. Tak więc chcę to wszystko rozebrać, sprawdzić stan i naprawić.

Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Przy odkręcaniu wewnętrznego kosza pękła jedna z tulei do do której przykręcana jest śruba ze sprężyną. Tak więc muszę zakupić na allegro cały koszt (niestety człowiek uczy się na błędach, a błędach kosztują)

Druga sprawa to zastanawiam się czy lekko nie zeszlifować zadziorów które są na kosztu, a które wygniotły tarcze oraz te które są na tulejach ze sprężynami (oczywiście jeśli ten nowy kosz będzie to miał)

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Demontaż i montaż kosza sprzęgłowego
PostNapisane: 12 wrz 2012, o 20:30 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
jesli chodzi o te zadziory to mozesz to zrownac. tez tak robilem. sprzeglo plynniej chodzilo. ale skoro masz kupowac drugi kosz to znajdz jakis w dobrym stanie. napewno nie baw sie w rozbieranie kosza, przynajmniej ja bym tego nie rozbieral. przy wymianie tarcz pamietaj zamoczyc nowe w oleju na iles tam godz.nie pamietam ile dokladnie. 12 czy 24? heh. i dziwne ze pekło Ci przy odkrecaniu. co najwyzej mozna ukrecic gwint przy przykrecaniu ale zeby peklo podczas odkrecania.. no ale moze i tak bywa. a co do chrobotania sprzegla to raczej tego nie zlikwidujesz. tez mialem okazje podmienic kosz z innego silnika ktory byl niby w ladnym stanie, bez wybic i luzow a i tak ciagle chalasuje. niby ten typ tak ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Demontaż i montaż kosza sprzęgłowego
PostNapisane: 12 wrz 2012, o 21:15 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 5 maja 2012, o 20:31
Posty: 28
Sprzęt: R6
Imie: lukasz
Cześć

Nowe tarcze już się moczą. Pękło bo przy odkręcaniu śruby chciałem zablokować kosz o te trzpienie (głupota nie boli). Ot cała filozofia.
Przy kupnie na allegro z wybraniem dobrego kosza to jest problem. Wszyscy piszą, że stan bardzo dobry, że z motoru który niewiele jeździł i takie tam bzdety. Tak więc liczę na szczęście.
Jak przyjdzie kosz to wybiorę ten który najlepiej będzie wyglądać. I w jakiś sposób muszę ocenić stan łożyska igiełkowego bo to pewnie na pierwszy rzut oka nie będzie widać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Demontaż i montaż kosza sprzęgłowego
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 09:19 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
ja u siebie odkrecalem ta srube w ten sposob ze wrzucilem bieg, wcisnalem tylny hamulec, nalozylem klucz na srube i uderzylem w niego mlotkiem. odkrecilo sie od razu. w taki sam sposob przykrecalem. i fakt przez allegro nie ocenisz stanu kosza takze musisz liczyc na szczescie. co do lozyska to kazda uzywka bedzie luzno latac a jak pytalem o nowe w serwisie w poznaniu to mi powiedzieli nieco ponad 200zł takze dalem sobie spokoj. a jak gdzies wyczytalem, kupno nowego to strata kasy bo i tak sie szybko wyrabia. ale niech sie inni wypowiadaja;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1