Teraz jest 7 paź 2024, o 06:20

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: regulator napięcia
PostNapisane: 11 sie 2012, o 13:27 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
aniu trzeba sprawdzic elektryke bo napewno ktorys kabel nie lonczy i dlatego sie tak robi

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: regulator napięcia
PostNapisane: 11 sie 2012, o 15:16 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Tak jak kolega wyżej napisał - najprawdopodobniej masz gdzieś zaśniedziałe połączenie lub brak połączenia (np. niedokręcone klemy akumulatora).
Zapewne połączenie grzeje się i przestaje przewodzić, daltego raz działa, raz nie.

Obstawiam, że problem leży w połączeniu, gdzie problem miałaś wcześniej (piny w kostce przy regulatorze) - samo wyczyszczenie nie wystarcza, trzeba je także zabezpieczyć przed wilgocią, brudem itd. inaczej problem wraca :)

Skąd jesteś? Ewentualnie mogę pomóc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: regulator napięcia
PostNapisane: 13 sie 2012, o 23:06 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2011, o 17:48
Posty: 45
Lokalizacja: Krosno
Sprzęt: fiat
Imie: Sylwia
a mi moto chodzi jak marzenie :) po akcjach z regulatorem koszmar się skończył :) regulator znalazł nowe miejsce koło chłodnicy i wentylatorek hehe teraz po każdej przejażdżce jak dotykam regulator jest zimniutki :) poprzednich nie dało się dotknąć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: regulator napięcia
PostNapisane: 14 sie 2012, o 00:16 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
dzikuska91 napisał(a):
a mi moto chodzi jak marzenie :) po akcjach z regulatorem koszmar się skończył :) regulator znalazł nowe miejsce koło chłodnicy i wentylatorek hehe teraz po każdej przejażdżce jak dotykam regulator jest zimniutki :) poprzednich nie dało się dotknąć :)


Cicho! Weź daj poderwać koleżankę :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: regulator napięcia
PostNapisane: 20 sie 2012, o 23:18 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 lis 2011, o 19:31
Posty: 39
Sprzęt: R6
Imie: Emil
Lokalizacja: Lbn
anka160385 napisał(a):
Witam. Mam problem z moją R6 2002r. Nie wiem czy fachowo opiszę, bo nie znam się tak na wszystkim, ale spróbuję. Moto raz mi pali, raz nie. Uciekają jakby prądy na moje, bo raz kontrolki się palą, a za chwilę po przekręceniu kluczyka zero kontrolek na wyświetlaczu i nie pali. Gdy kontrolki wracają na zapych odpala. Wracałam niedawno z trasy i już wtedy mi fiksował, jakby światła raz mocniej świeciły raz mniej. Dałam do sprawdzenia: akumulator podobno ok, regulator napięcia też. Ta kostka która dochodzi do regulatora ma piny, i ten jeden był jakby przyjarany. Sprawdzili i wyczyścili, coś tam porobili... motocykl dostałam i palił jakiś czas. I po dzisiejszym wyjeździe to samo. Rano był problem z odpaleniem, ale prądy były, kumpel go podłączył na aku, i odpalił. po małym przystanku to samo, kontrolki zero reakcji, licznik się skasował i nie chciał odpalić. Za chwilę kontrolki wróciły i na zapych dał radę. Odpalałam go przed chwilą i bez problemu na cyknięcie. Miał ktoś może taki problem? Sorry że tak nie fachowo tłumaczę, ale jestem kobietką i nie znam się dokładnie na tym wszystkim. Ale może ktoś zrozumie z tego mojego opisu o co mi chodzi. :) Pozdrawiam


Miałem podobny, u mnie rozwalił się najpierw akumulator, który już na końcu wogule nie chciał się ładować a za razem z nim miałem padnięty regulator napięcia (dawał za niskie napięcie ładowanie coś w granicach max 12,5V )
Po zakupie nowego akumulatora oraz nowego regulatora motor chodzi bezawaryjnie;) W kostce tez miałem nadpalony styk-ale to normalny objaw-trzeba przeczyścić ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1