Teraz jest 30 cze 2024, o 14:19

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ?? PYTANIE ??
PostNapisane: 15 sie 2012, o 07:57 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
Witam
Opisywałem kiedyś na forum, że motocykl potrafi sporadycznie , mi zgasnąć np przy zrzucaniu biegów. Ostatnio zaczęło się tak dziać częściej , podczas jazdy przy wrzucaniu lub zrzucaniu biegów, a od jakiegoś miesiąca to odrazu przy wrzuceniu pierwszego biegu motocykl gasł , spróbowałem z biegu drugiego również gasł i była to taka loteria losu, raz odjechał a raz nie - jak już odjechał to po chwili bylo szarpanie motocykla , gaśnięcie , strzelanie z tłumika, kolejne próby odjechania które coraz częściej kończyły się nie powodzeniem. Zmieniłem świece , filtr powietrza jest wpożądku - złożyłem motocykl i zaczął chodzić idealnie, wskoczyłem w kombinezon wyjeżdżam z podwórka jedyneczka i zgasnął ;/
Na wkurwie wprowadziłem motocykl na podwórko i zacząłem szukać usterki , wszystkie czujniki są OK, pod siedzeniem znalazłem coś co mi rozłańcza.

I teraz moje pytanie co to w ogóle jest ???
Czy da rade to jakoś zmostkować i ominąć , bo na którymś z załączonych zdjęć widać ze już tam było coś kombinowane wcześniej (2 żółte zaślepki na kablach)
Na pewno ma ogromny wpływ na to , że raz od jade a raz nie ale nawet jak uda sie odjechać to po chwili gaśnie jak dostanie drgan to coś...
Jak doszedłem , że to ta część jest wadliwa puknąłem ją o akumulator czy nawet o rame motocykl pali od strzała i odjeżdża ladnie ale do tej pory do puku ta część nie otrzyma drgań czy nie pojade po tkz. kocich łbach.

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc
Motocykl moj to rn04


Załączniki:
DSC00188.JPG
DSC00188.JPG [ 351.72 KiB | Przeglądane 1249 razy ]
DSC00187.JPG
DSC00187.JPG [ 398.42 KiB | Przeglądane 1249 razy ]
DSC00185.JPG
DSC00185.JPG [ 278.46 KiB | Przeglądane 1249 razy ]

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ?? PYTANIE ??
PostNapisane: 15 sie 2012, o 15:58 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
To zółte to opaska termokurczliwa.
Pewnie ktoś miał kiedyś podłączony alarm.
Najprawdopodobniej pod opaską jest źle polutowane połączenie lub wcale niepolutowane tylko skręcone. Możliwe też, ze jeden z tych przewodów powoduje zwarcie. Na zdjęciu widać, że jeden z przewodów jest odsłonięty (bez izolacji).
Jeżeli kiedykolwiek trzymałeś lutownicę w ręku, kup nowe opaski termokurczliwe, weź lutownice i polutuj porządnie.
Jeżeli nie potrafisz, zagadaj do jakiegoś zakładu, który zajmuje się elektryką :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ?? PYTANIE ??
PostNapisane: 15 sie 2012, o 19:21 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
Nie no z takimi rzeczami nie ma problemu :) takie coś nauczyło życie :) Dzięki za rade bo jak narazie jesteś jedyny który pomógł :) sprawdze napewno :)
Dziękuje :) a wrzuciłem post bo w niedziele kukne ale spodziewałem się więcej odp no ale ok kukne każdą opcje bo na aso jak narazie mnie nie stać....

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ?? PYTANIE ??
PostNapisane: 15 sie 2012, o 21:56 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 13:32
Posty: 131
Lokalizacja: Warszawa
Sprzęt: ZX12R x2 + R1 07'
Imie: Maciek
Lokalizacja: Warszawa
Ta część to przekaźnik, ja w RN01 miałem akcję że jadę jadę i gaśnie, zanim wytraciła prędkość wcisnąłem sprzęgło klapnąłem dupą i strzał ze sprzęgła i zapalał i tak co jakiś czas, okazało się że jeden styk przy module zapłonowym słabo stykał i wystarczyło go podgiąć, jak uda ci się zapalić motocykl(ze zdjętym siedzeniem) weź jakiś szpikulec lub cieniutki śrubokręcik i spróbój poruszać poszczególne przewody przy kostce jak po ruszeniu któregoś zgaśnie masz winowajcę( styk do podgięcia)

_________________
serwis motocykli Wa-wa tel. 503559779

Było: GSXR 1100W 94' -> GSXR 1100 91' -> R1 98' + GPZ 500 95' -> R1 06' -> TDM900 02' -> Bandit 1200S 98' -> ZX12R 02' -> ZX12R 02' -> R1 02'
Jest: 2 szt. ZX12R + R1 RN19 07'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ?? PYTANIE ??
PostNapisane: 15 sie 2012, o 22:03 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
dokładnie, kolega wyżej podał idealną receptę na najtańszy i najskuteczniejszy sposób pozbycia się usterki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ?? PYTANIE ??
PostNapisane: 16 sie 2012, o 03:49 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
Belin napisał(a):
Ta część to przekaźnik, ja w RN01 miałem akcję że jadę jadę i gaśnie, zanim wytraciła prędkość wcisnąłem sprzęgło klapnąłem dupą i strzał ze sprzęgła i zapalał i tak co jakiś czas, okazało się że jeden styk przy module zapłonowym słabo stykał i wystarczyło go podgiąć, jak uda ci się zapalić motocykl(ze zdjętym siedzeniem) weź jakiś szpikulec lub cieniutki śrubokręcik i spróbój poruszać poszczególne przewody przy kostce jak po ruszeniu któregoś zgaśnie masz winowajcę( styk do podgięcia)


Motocykl normalnie odpali na dotyk tylko jak sie ruszy tym przekaznikiem to raz odjedzie a raz nie ale sprawdze :) Dzięki :)

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ?? PYTANIE ??
PostNapisane: 16 sie 2012, o 17:55 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
No więc tak , dziś zaglądnąłem tam raz jeszcze co do przewodów to nie mam mozliwości sprawdzenia miernikiem bo nie znam schematu który przwód gdzie idzie ale rozłączyłem kostke od przekaźnika, sprawdziłem wzrokowo kable , tamte zaizolowane opaska termokurczliwą odizolowałem i były one lutowane, po podginałem troszkę te styki na kostce zmontowałem spowrotem tak jak być powinno. Ruszałem też tymi kablami ale nie gasł , złożyłem wszystko i postanowiłem się przejechać, po kocich łbach przeleciałem kilometr w jedna i w drugą i jak narazie jest ok i nie wiem , czy patrzeć tam coś jeszcze czy dać sobie spokój chociaż jak narazie mam trzaski wynurzać się po tej sytuacji gdzieś dalej od chaty

to zna załączonum zdjęciu na czerwono zaznaczone było urwane a na żółto mniej wiecej gdzie wisiało...
Nie wiem czy mogło powstać przez to jakieś male napreżenie kabli...

jak narazie koń chodzi ok ale to tylko moja opinia z przejechania okolo 2 km


Załączniki:
IMG_0188.JPG
IMG_0188.JPG [ 790.51 KiB | Przeglądane 1154 razy ]

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1