Teraz jest 7 paź 2024, o 08:24

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 30 lip 2012, o 10:04 
to zwarcie kierunkowskazu mogło mieć wpływ na moduł?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 31 lip 2012, o 20:37 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 5 maja 2012, o 20:31
Posty: 28
Sprzęt: R6
Imie: lukasz
Jakoś mega dobry w angielskim nie jestem. Jednak wydaje mi się, że czujnik przechyłu to numer 11 na załączonym schemacie. Czy jest on u ciebie w motocyklu?

Czy jeśli masz na luzie to jest załączona dioda "N"?

Przepraszam, ale nie mogę dodać załącznika. Ciągle mi wywala, że dane rozszerzenie jest zablokowane. Ręce opadają. Pewno jakiś "admin" chce być bardziej Papieski niż Papież.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 1 sie 2012, o 14:18 
tak dioda N świeci się jeśli motocykl jest na luzie, wbijając bieg rozrusznik nie kreci - naciskając sprzęgło - tak, wiec to wszystko jest sprawne.

jak możesz to wyślij mi na maila schemat na którym znalazłeś ten czujnik:
someone_23@o2.pl

11 w manualu oznacza sidestand switch jak dobrze tlumacze to jest czujnik stopki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 1 sie 2012, o 21:28 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 5 maja 2012, o 20:31
Posty: 28
Sprzęt: R6
Imie: lukasz
Cześć

Masz rację. 11 to będzie czujnik stopki. A pompa paliwa pracuje?

Tak ciągle myślę czy jest w porządku moduł główny "14". Jeśli on nie daje przerywany impulsów na "IG1" oraz "IG2" to oznacza, że albo jest uszkodzony albo go coś blokuje. Wydaje się, że jeśli działa lampka z neutralnego to powinien działać.

A Ty masz alarm?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 1 sie 2012, o 22:14 
wszystko juz wczesniej opisalem, alarm wyciety byl przez poprzedniego wlasciciela, pompa paliwa pracuje to wszystko jest sprawne, brakuje jedynie iskry, wiec zostal tylko modul, ktory juz zamowilem lacznie z puszka przekaznikow i diod, niedlugo napisze czy to pomoglo w naprawie yamahy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 2 sie 2012, o 19:35 
juz mnie krew zalewa, zmienilem ten modul i przekazniki i dalej to samo... sprawdzilem wszystkie masy nawet porobilem wlasne miedzy kazda glowna czescia motoru, rama - silnik - akumulator i nic to nie pomoglo... Stacyjka w pozycji zaplonu na wszystkich 3 parach (2 kostki, jedna 2 kable druga 4) daje zwarcie, natomiast w pozyji off, nie ma zadnych aktywnych przejsc. "Cewkofajki" maja rezystancje zgodna z wartosciami z manuala, na kazdej wystepuje to samo napiecie po wlaczeniu zaplonu ~40 V (to mnie troche dziwi i nie wiem czy takie byc powinno?), krecac rozrusznikiem nie ma zadnych skokow napiec - to mnie natchnelo i teraz moja prosba do Was, podpowiedzcie co odpowiada za ipulsy napieciowe na cewkofajkach? one sa zasilane prosto z modulu zaplonowego? wiec co steruje modulem? skad ma wiedziec kiedy podac impuls? Sprawdzalem impulsator ten pod ta pokrywa od strony sprzegla rezystacja odpowiednia, po zblizeniu koncowki srubokreta slychac cykniecie pompy paliwa.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 2 sie 2012, o 22:14 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 5 maja 2012, o 20:31
Posty: 28
Sprzęt: R6
Imie: lukasz
Cześć

Coraz bardziej mnie ciekawi co jest nie tak z tym Twoim motorem. Mój jest też z roku 2002. Zmierzyłem napięcie na pierwszej cewce. Faktycznie u mnie wynosi 42V.
Czyli w tym module musi być jakaś przetwornica 12/42V.
Moim zdaniem za generowanie impulsów jest odpowiedzialny właśnie moduł CDI "14". Tylko on to musi robić na jakieś podstawie.
Analizując co jest do niego podłączone to mamy:
1. Potencjometr z gazu "13". To można założyć, że jest to sprawne bo jeśli nie to powinien wyskoczyć jakiś napis na wyświetlaczu.
2. Wyjście "FP" działa ponieważ jak stwierdziłeś pompa paliwa działa.
3. Wyjście "A" to jest do zasilania czujnika oleju.
4. "B+" To jest główne zasilanie modułu po czerwonym przycisku. Działa
5. "E2" to jest masa do czujników "13", "20" i "22".
6. "TP" napięcie powrotne z potencjometru gazu. Powinno się zmienić od 0 do tylu ile jest na VCC jeśli się będzie gazem ruszać.
7. "PU+" sygnał zwrotny z czujnika "20". Nie mam pojecie co to jest.
8. "SS" do układu alarmu. Może to jest właśnie jakaś blokada od alarmu. Czy to jest u Ciebie w "powietrzu" czy do czegoś podłączone?
9. "SP" wyjście z czujnika prędkości. Może jakiś czujnik w skrzynie biegów?
10. "TA" wyjście do obrotomierza.
11. "E1" masa.
12. "N" czujnik biegu neutralnego. Sprawdź czy dostajesz masę jak masz neutralny (nie sugeruj się diodą "N")


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 3 sie 2012, o 00:33 
nie chce nic mowic, ale jak znalazlem przyczyne braku iskry to myslalem ze umre ze smiechu i zalu jednoczesnie... teraz prosze o uwage, otwoz przyczyna braku iskry byl nie podlaczony przedni lewy kierunkowskaz????!!!! ale to i tak nie koniec problemow motor odpala, ale chodzi tylko na 2 garach tych od strony sprzegla, dwa od strony lewej siedzac na moto, maja iskre ale nie pala, rury wydechowe sa cieple od temperatury silnika, czasem zaskocza i wala w tlumik robiac nieziemski strzal, tak samo jest na 2 modulach, czy mam rozumiec ze silnik umarl?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 2002 r nie odpala po ślizgu
PostNapisane: 3 sie 2012, o 10:27 
teraz to ja sie przyznaje do błędu, jednak składanie motoru o godzinie 01:00 nie przynosi dobrych rezultatów, otóż zamieniłem kable zasilające tych dwóch nie palących garów i dlatego występował objaw przestawienia zapłonu ;/ reasumując Yamaha już jeździ, pozostała tylko kosmetyka, lakierowanie i polerowanie detali.

Dziękuje wszystkim za pomoc, pomimo tego ze problem był tak banalnie prosty i tak nie uważam tego za stracony czas, przynajmniej wiem, ze wszystko w motorze jest sprawne i na przyszłość będę znał instalacje kabel po kablu ;)

Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokości i przyczepności, ślizgi to niezbyt przyjemna sprawa ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1