Teraz jest 7 paź 2024, o 06:17

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 24 lip 2012, o 09:34 
Witajcie.
mam problemy z odpalaniem swojej r6 z 2000 roku na zminym silniku. Mianowicie 2 tygodnie pod rząd ciężko odpala, a potem tydzień od strzała i tak w kółko na przemian.
Czy ktoś miał coś podobnego? regulacja zaworów i synch gaźników były robione, filtr powietrza był czyszczony. Ze ssaniem motor odpala ale chwilkę trzeba pokręcić. A zawsze w tym lepszym tygodniu mi bez żadnego problemu bez ssania zapala jak jest +15. Co może być przyczyną takiego zachowania? W silniku nic nie żęzi, nie stuka, silnik nie kopci na żaden kolor.
Pozdrawiam
Bartek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 24 lip 2012, o 11:05 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:40
Posty: 106
Lokalizacja: Kalisz
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: Tomek
A świeczki w jakim masz stanie?
Filtr paliwa sprawdzałeś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 24 lip 2012, o 21:57 
świece były wymieniane na irydowe z ngk, filtru paliwa nie sprawdzałem, znajduje się on pod bakiem?

Zauważyłem ze jeżeli się silnik pokręci troche, on zapali na sekunde mozna go zgasic
poczekac 10 minut a silnik przy następnym kręceniu odpala od strzała. Miałem kiedyś problem z podkaszarką, coś podobnego tylko gasła prawie zaraz, ciężko było ją zapalić itp, a jak odpaliła pochodziła chwile to znowu gasła. Okazało się że wieszał się zaworek zwrotny i paliwo wracało spowrotem do obiegu a w komorze "pływakowej" prawie nic nie było i to było problemem podkaszarki. Moze tu jest podobny temat?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 24 lip 2012, o 22:36 
jak masz gazniki to tak moze byc,tak bylo tez w poczciwych 126p
ewentualnie wyregulowac poziom paliwa w komorze plywakowej.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 25 lip 2012, o 08:58 
a jak regulowac poziomy w komorach?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 25 lip 2012, o 19:11 
musisz luknac w manual,regulacja prosta zapewne podgiecie blaszki od plywaka..ale najpierw sprawdz zaworki paliwowe czy trzymaja


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 25 lip 2012, o 22:14 
Powiem tak, gosc za sync gaznikow powiedzial 120 zl, koszt samych vacuometrow to 100 zł. wiec jak dla mnie granica jest zbyt mala bo tak to bym sam sie tematem zainteresował bo po prostu lubie a kwiestia pieniedzy by o tym zdecydowała czy mi sie chce. Roznica jest niewielka wiec oddam moto na regulacje. Ale jestem strasznie ciekaw co jest przyczyną takiego zachowania... a chciałbym znać prawdę. jezeli juz bede wiedzial to napiszę co i jak.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 25 lip 2012, o 22:43 
ja za swoj wakuometr slupkowy ze 2 lata temu dalem ponad 400zl,robi piekna robote ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ciężko pali, znowu...
PostNapisane: 26 lip 2012, o 05:25 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
moto rzadko zachowuje sie tak himerycznie z powodu deregulacji gaznikow :roll: gaznikow jest az cztery, czy wszystkie na raz mogly sie rozregulowac? nie sadze. Owszem synchronizacja zawsze jest potrzebna zwlaszcza jesli dawno nie byla robiona , ale w jej zbawienna moc nie liczylbym za bardzo. Moze jeszcze sprawdz czy przypadkiem moto. nie zasysa lewego powietrza ? trudnosci rozruchu w modelach gaznikowych bywaja z tego powodu, nie zaszkodzi sprawdzic cisnienia w poszczegolnych cylindrach . na wszelki wypadej sprawdz takze czy masz wlasciwa cieplote nowych swiec ? cieplota ma kluczowe znaczenie dla wlasciwej pracy silnika i rozruch. Pisales mi ze stan przewodow i cewek sprawdziles . Masz mozliwosc uruchomienia sprzetu w ciemnym garazu? jesli tak, to przyjrzj sie czy przypadkiem nie gubi iskry gdzies na drodze pomiedzy cewkami , a swiecami. To mozesz zrobic za darmo i bez oprzyzadowania dalej juz pewnie bedziesza musial skorzystac z pomocy warsztatu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1