Teraz jest 7 paź 2024, o 08:24

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 29 cze 2012, o 08:21 
Witam od jakiegoś czasu z silnika r6 wydobywał się dzwięk metalicznego stukania wraz ze wzrostem obr. częstotliwość stukania również się zwiększała, mechanik stwierdził że to wał, więc wał z panewkami wymieniłem, odebrałem motocykl i długo nie jezdziłem i gdy teraz wsiadłem usłyszałem znowu ten dzwięk choć wydaje mi się ze troche inny, byłem u innego mechanika i chce dużo pieniędzy za samo wyciągnięcie i rozebranie silnika i stwierdzwnie co to takiego, dodam także że ciężko odpala i nieraz niema mocy i gasnie a na obroty wkręca się jak WSK ;) (nie zawsze) wiem że ten 1 mechanik regulował gazniki a ten drugi co u niego byłem to potwierdził dobrą regulacje tych gazników ale nie jest w stanie mi powiedzieć co to za stukot, z góry dzięki za odp. Pozdrawim


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 29 cze 2012, o 14:04 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
zacznij od sprawdzenia cisnien w poszczegolnych cylindrach, to da poglad na całą reszte. Luz na wale głownym z reguły cechuje sie tym, ze nastepuje gwałtowny spadek cisnienia oleju , co powoduje ze na chodzacym silniku swieci sie kontorla cisnienia ? Niestety narastajacy stuk wraz z obrotami świdczy o luzie w ukladzie tłokowo -korbowym lub na wałkach rozrzadu , to jest uzaleznione od częstotliwosci stuku , jesli jest bardzo szybki i jakby nadaza za predkoscia obrotową silnika to wskazuje na korbowody , jesli troche wolniejszy i głuchy , to panewki głowne , jesli wolniejszy niz obroty silnika i dochodzi z okolic głowicy , to walki rozrzadu. Musisz sie wsłuchac .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 29 cze 2012, o 15:03 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Tak czy siak - zamiast naprawiać piec mogłeś znaleźć drugi.. cena pewnie podobna by była.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 29 cze 2012, o 17:26 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
w zadnym wypadku nie polecam kupowania wymontowanego silnika. Byc moze powod jego wymontowania jest ten sam dla jakiego np. ty chcesz go kupic . Zawsze bezpieczniej jest kupic rozbity moto. ze zblizonego rocznika , przynajmniej bedzie wiadomo ze silnik działał do ostatniej chwili.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 30 cze 2012, o 17:54 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Nikt nie napisał o tym, żeby kupić wymonotowany piec :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 30 cze 2012, o 22:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5417
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
jeśli chodzi o kupowanie silników z rozbitym motocyklem to tylko pod warunkiem że można go odpalić ! Po za tym łatwo się pisze "kupic cały silnik" jak coraz mniej dobrych na rynku.

Jeśli chodzi o naprawę to też potrzeba do niej bardzo dobrego mechanika.

Pytanie należy postawić inaczej: co jeśli mechanik naprawi silnik, koszty wału i innych częsci kolosalne, weźmie kasę za naprawę a silnik wcale nie jest zrobiony dobrze. To jest bardzo ważna rzecz! bo co robić? każdy wie i mocny w gębie jak się nie przerabia takiej historii, a w życiu jest wiele gorzej jak trzeba się z tym zmierzyć.

Z życia wzięte jednak że trzeba mieć fuksa i lepiej kupić silnik cały i zdrowy, tak by było super i pojawiał się uśmiech, a nie siwe włosy na głowie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 1 lip 2012, o 06:28 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
Naprawa głona silnika z rzeczywiscie nowych czesci , mama na mysli wał , tłoki, panewki ,blok oraz porządna naprawa głowicy z pewnoscia jest wysoki nawet gdyby sprowadzic te czesci z USA , gdzie sa dwukrotnie tansze niz w Polsce. Podam ci ceny niektorych naiistotniejszych czesci :

blok- CRANKCASE ASSY
5EB-15100-01-00 1 $1,975.20

wał korbowy- CRANKSHAFT
5EB-11411-00-00 1 $528.69

tłok- 3 PISTON (STD)
5EB-11631-10-00 4 $70.84

panewka korbowa - 10 PLANE BEARING, CON UR BLUE
4TV-11656-00-00 8 $9.26

panewka głowna - 2 PLANE BEARING, CRA UR BLUE
5EB-11416-00-00 10 $11.94

jesli chodzi o prace mechanika i odpowiedzialnosc za jej jakosc ? Ja robie czesto w taki sposob ze jesli kupuje motocykl w Stanach dla kogos , lub robie naprawe silnika spisuje umowe z klijentem w ktorej zawarty jest paragraf mowiacy o odpowiedzialnosci za ewentualne wady tej naprawy i wowczas koszty poprawki spadaja na mnie jako wykonawcy tej naprawy . Z drugiej strony jesli klijent chce dokonac naprawy taniej , przykaldowo nie kupujemy bloku , tylko go tulejujemy pod stare tłoki, to oczywiste ze odpowiedzialnosci za tego typu naprawe w calosci brac nie moge. I własnie te elementy zawiera umowa by pozniej nikt do nikogo pretensji nie miał. Z drugiej strony wcale nie uwazam by tulejowanie pod stare tłoki było specjalnie złe, to kwestia kondycji w jakiej sa stare tłoki , luzow na rowkach pierscieniowych , luzow sworzni, luzow w głowkach korb. Podobnie zanim zadecyduje sie wymiane wału korobowego, najpierw trzeba go przemierzyc , bo byc moze sama wymiana panewek na mocniejsze jest zupełnie wystarczajaca. Zmierzam do tego za najpierw trzeba dokonac weryfikacji by podjac decyzje o wymianie tego czy tamtego bo ma to bezposrednie przełozenie na koszt naprawy. Zwykle bywa ze znacznie mniej sie wymienia na nowe , kiedy juz dojdzie do rozebrania pieca, niz poczatkowo sie sadzi i naprawa wychodzi zdecydowanie taniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Niepokojący dzwięk z silnika
PostNapisane: 1 lip 2012, o 17:47 
Dzięki wszystkim za info, jeśli to nadal wał i panewki są za to odpowiedzialne to dostałem nauczkę za kupowanie używanych części choć kupiłem komplet z jednego motocykla (wał i panewki) teraz muszę się przygotować na kolejny wydatek w tym samym kierunku.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1