Teraz jest 7 paź 2024, o 06:25

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 3 cze 2012, o 10:22 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2011, o 20:15
Posty: 37
Lokalizacja: Biłgoraj/ Stavanger
Sprzęt: YZF - R6 2009
Imie: Przemek
Własnie to jest dziwne, skrzynia chodzi bardzo ładnie , wszystkie biegi wchodzą normalnie i bez oporów.
Tylko ten dźwięk jest strasznie drażniący. Przy dokładnym przysłuchanie dźwięk ewidentnie dochodzi z prawej strony z pod dekla kosza sprzęgłowego.

_________________
YAMAHA R6 <TO DRIVE THAT THING YOU NEED TO BE JEDI>


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 3 cze 2012, o 16:47 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 maja 2011, o 14:07
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Błażej
Musze się nie zgodzić z kolegą darekR1.. Kosz sprzęgłowy idzie naprawić, bo dopiero co jestem po jego "rechabilitacji".. Miałem podobne objawy co kolega, po rozebraniu sprzęgła okazało się, że łożysko było do wymiany oraz sprężyny na koszu sprzęgłowym (luz na 3 sprężynach 4 mm stąd to gruchotanie na postoju).. Wymiana sprężyn w koszu z zanitowaniem na nowo wyniosła mnie niecałe 200 zł przy cenie samego kosza ok. 1800 zł robi to zasadniczą różnicę.. przynajmniej mi..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 3 cze 2012, o 17:56 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2011, o 10:45
Posty: 308
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Sprzęt: YAMAHA R1
Imie: SEBASTIAN
A co do gruchotania i tego dziwnego dźwięku rozbierz kosz sprzęgłowy , powinieneś na drugiej str. kosza mieć 2 żółte sprężyny i 4 niebieskie jak dobrze pamiętam i myślę że te żółte sprężyny będziesz mial sztywne bez luzów , a te niebieskie będą miały luz..., u mnie maja od 1.6mm do prawie 2mm. U mnie taż słychać je co prawda ale nie tak głośno, a biegi ładnie wchodzą
Kolega mój twierdzi (pracuje w serwisie yamahy) że powinny być wszystkie sztywno osadzone ale ja gdzie na allegro nie obdzwoniłem za koszem każdy mówił , że maja z luźnymi sprężynami prócz Pana L.K.moto stwierdził że on ma ze sztywnymi zamówiłem lecz jak przyszła paczka to nie dość ,że miał być kosz za 300zł to wpisał sobie 350zl (przez tel stwierdził ,że się pomylił) to po dwa sprężynki było słychać po zatrzęśnieciu paczka , oczywiście paczki nie odebrałem , bo chciał zrobić na mnie wałek zapewne. Więc jak coś na tego Pana uważaj.

ps.A gdzie zrobiłeś taka wymiane tych sprężyn, bo ja też nie słyszałem o naprawie a chętnie bym skorzystał i gdzie zamówiłeś te sprężyny i czy musial Ci roznitowywać te 3 nity co są na koszu??

_________________
Lepiej YAMAHA niż na wielbłądzie , bo wielbłąd turysta nie śmiga po 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 3 cze 2012, o 19:33 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 maja 2011, o 14:07
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Błażej
Problem z wymianą sprężynek w koszu sprzęgłowym stanowią głównie te nity, nikt nie chce się z reguły tego podjąć, a jak już to nie daje gwarancji.. Mój mechanik w Poznaniu ma kogoś co się tym zajmuje, z tego co mi wiadomo to jak dotychczas nie mieli żadnych reklamacji, a chłopaki naprawde wiedzą co robią.. sprężynek nie kupowałem, po prostu oddałem im kosz, a oni go roznitowali, dobrali sprężyny, zanitowali na nowo i wszystko gra..:) koszt zależy od tego ile tych sprężyn należy wymienić.. mi akurat wyszło 200 zł.. ale ogólnie jestem bardzo zadowolony..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 3 cze 2012, o 20:40 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
no wlasnie jak sam wspomniales malo kto sie podejmuje jego naprawy bo na dobra sprawe jest to czesc nierozkrecalna,ale jesli masz dostep do takiego mechanika za taka cene to smialo bym rozniez oddal


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 3 cze 2012, o 20:54 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 5 maja 2012, o 20:31
Posty: 28
Sprzęt: R6
Imie: lukasz
Witam

Koledzy wyjaśnijcie mi bo jestem niedoświadczony.
Jak wpiszę w allegro kosz sprzęgłowy r6 to znajdę z 10 pozycji ofertowych w cenie od 100 do 300 zł. Dlaczego wy się bawicie w jakieś nitowanie jak można cały kosz wymienić?

PS
U mnie mam podobny objaw. Z tym, że jeśli motor jest zimny to na luzie prawie w cele tego nie słychać. Jak się rozgrzeje to już słychać. Po naciśnięciu sprzęgła rechotanie znika.

PS2
Jaki jest tym tego łożyska sprzęgła?

Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 3 cze 2012, o 22:46 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 14:22
Posty: 86
Lokalizacja: Warszawa
Sprzęt: R6 2003
Imie: Michał
lukbok napisał(a):
Witam

Koledzy wyjaśnijcie mi bo jestem niedoświadczony.
Jak wpiszę w allegro kosz sprzęgłowy r6 to znajdę z 10 pozycji ofertowych w cenie od 100 do 300 zł. Dlaczego wy się bawicie w jakieś nitowanie jak można cały kosz wymienić?


Kupiłem taki kosz za niecałe 200zł okazało się, że mój jest w lepszym stanie także życze powodzenia ;)

Ja też mam ten dźwięk przy rozgrzaniu i puszczeniu sprzęgła i jak uzbieram to wymienie na nowy koszyk a póki co kupiłem komin który go skutecznie zagłusza :mrgreen:

_________________
Były sprawy w które chciałem się bawić, dziś te zabawy odzwierciedlają nawyk.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 4 cze 2012, o 08:10 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2011, o 20:15
Posty: 37
Lokalizacja: Biłgoraj/ Stavanger
Sprzęt: YZF - R6 2009
Imie: Przemek
Witam

Chcialbym zapytac o lozysko na koszu. ile kosztuje mniejwiecej i jak do niego sie dobrac .
Po radach kolegow na pewno zmienie kosz sprzeglowy i to bez dwoch zdan, jak narazie brzeczenie nie staje sie glosniejsze ale mimo wszystko chce to zrobic.

Niestety teraz doszedl mi nowy objaw, nowe brzeczenie. Chodzi niestety o zawory, zaczely delikatnie klepac. Kolejna sprawa ktora musze sie zajac. Przy okazji zaworow na pewno sprawdze napinacz rorzadui sam lancuszek.

Dziekuje kolegom za cenne rady
Pozdrawiam

_________________
YAMAHA R6 <TO DRIVE THAT THING YOU NEED TO BE JEDI>


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 4 cze 2012, o 15:15 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 maja 2011, o 14:07
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Błażej
Nie wiem jak inni, ale ja mam ograniczone zaufanie do sprzedawców na allegro, raz że zachwalają i zapewniają że cześć jest w 100% sprawna, a jak przychodzi co do czego to okazuje się że nie jest już tak różowo.. tak jak ktoś tu napisał, może się okazać że kosz jest w gorszym stanie niż nasz obecny.. na to się składają te sprężyny oraz "wgłębienia" w koszu sprzęgłowym spowodowane przez tarcze sprzęgłowe (rys. 1). Więcej czasu stracę na odsyłaniu przesyłki i dochodzenia zwrotu pieniędzy od kolesia, niż to wszystko warte..

Co do łożyska, jest jest łożysko igiełkowe (rys.2 - poz. 17), ritter000 masz o rok młodszą maszynkę ode mnie ale myślę że łożysko będzie to samo, u Yamahy dałem 185 zł, niestety nie dało się go dobrać w żadnym sklepie..


Załączniki:
Komentarz: kosz sprzęgłowy

1.jpg [ 25.68 KiB | Przeglądane 2443 razy ]
Komentarz: łożysko
2.jpg
2.jpg [ 51.89 KiB | Przeglądane 2443 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brzęcząca skrzynia biegów
PostNapisane: 4 cze 2012, o 15:49 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2011, o 20:15
Posty: 37
Lokalizacja: Biłgoraj/ Stavanger
Sprzęt: YZF - R6 2009
Imie: Przemek
Dzięki za szczegółowe i fachowe rady, w najbliższym czasie postaram się to rozebrać i sprawdzić co i jak.
Zapytam tylko czy to łożysko może być winowajcą tych odgłosów?

Pozdrawiam

_________________
YAMAHA R6 <TO DRIVE THAT THING YOU NEED TO BE JEDI>


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1