Teraz jest 28 wrz 2024, o 18:22

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 21 maja 2012, o 16:35 
Mialem olej motul 5100 10w 40 zmienilem na castrol 4t 10w 40 gdy zmienilem yamaha zaczela brac duzo oleju ( ale nie kopci na niebiesko ) wczesniej jak byl motul to minimalnie brala olej. co moze byc przyczyna?? wlac spowrotem motula? fi


Góra
  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 21 maja 2012, o 21:38 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
zagrzej piec na postoju i daj mu na chwile ok 3 sek stopniowo w piz.... i patrz czy zaczyna dymic na niebiesko jak wchodzi na obroty czy jak calkiem puscisz manete.

jak puscisz manete i zaczyna dymic to najlepiej wymienicz uszczelniacze zaworowe i po temacie ;]


z drugiej str zanim przepali tyle oleju co uszczelniacze i uszczelki pokrywy + glowicy + dekla

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 3 cze 2012, o 22:00 
tylko ze motor wogole nie kopci. mam zatkana odme moze tu jest problem


Góra
  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 3 cze 2012, o 23:22 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
bardzo prawdopodobne, tylko też powinien kopcić po zatkaniu. Albo poptosu gdzieś masz wyciek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 7 cze 2012, o 08:42 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
mayerm1 napisał(a):
tylko ze motor wogole nie kopci. mam zatkana odme moze tu jest problem


A dlaczego ma zatkaną?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 11 cze 2012, o 07:16 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
Branie oleju uszczelniaczami zaworowymi jest na tyle minimalne ze wlasciwie niezauwazalne na bagnecie miedzy wymianami , ale jesli juz wystepuje w starszych moto. , to wina rzadko lezy po stronie uszczelniaczy, a raczej luznych prowadnic i wymiana samych gumek nie pomoze, lub pomoze na krotko. Za znikanie oleju głownie odpowiadaja pierscienie i oczywiscie wyciek. Pytanie podgruszeckiego jest jak najbardziej zasadne , odma nie moze byc nigdy zatkana!! powoduje to pojawienie sie cisnienia w karterze znad tlokow i wypychanie oleju z miski kazdym mozliwym otworem , moze nawet wypchnac simering z gniazda, moze takze byc przyczyna znikania oleju z silnika. Osobiscie nie slyszalem o przypadku zeby zmiana typu oleju spowodowala jego "branie" , to wsadz miedzy opowiesci z mchu i paproci w wykonaniu demagogow. Odetkaj odme i poobserwuj sprzet.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 11 cze 2012, o 09:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5417
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
no ja jednak mam potwierdzony zbieg okoliczności że po wymianie oleju na innego producenta miałem problem:

ale to w samochodzie.

Lałem Selenie dedykowaną do Fiata JTD zawsze i było lux
i dałem się ponieść reklamie MOBIL 1,
po 2-3 tys km po wymianie na MOBIL turbina się rozleciała. Taki zbieg okoliczności.
Już słyszałem nie raz że nie warto zmieniać producenta oleju i najlepiej jeździć na jednym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 11 cze 2012, o 15:03 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
turbiny sa najczesciej objete centralnym smarowaniem pochodzacym z pracy pompy olejowej silnika , jesli wylaczysz sinlik w ulamku sekuny spada cisnienie oleju w obiegu ,a wciaz rozpedzona do tysiecy obrotow na min. turbina sila bezwladnosci bez smarowania kreci sie nadal i wlasnie to zjawisko najczesciej powoduje awarie turbosprezarek , a nie rodzaj , lub zmiana na inny zastosowanego oleju. Poprostu dojedzajac do punktu postoju powinno sie na kilkaset metrow wczesniej jechac na obrotach ponzej 3 tys. obr. lub po zatrzymaniu auta wylaczyc silnik dopiero po minucie pracy na wolnych obrotach, to da czas turbosprezarce na wyhamowanie. Oczywiscie kazdy "znawca" nie ma czasu na czekanie minuty . lub odpuszczenie z gazu wczesniej, a potem sie dziwi gamon :lol: W motocyklach branie oleju pochodzi glownie z wypracowania ukladu tlokowo-korbowego , a nie np. luzow prowadnic zaworowych, choc oczywiscie moga byc sytuacje incydentalne , kiedy niedosmarowanie "gory " w dluzszym czasie eksploatacji moze doprowadzic do przedwczesnego zuzycia mechanizmow glowicy. Przyczyna niedosmarowania z reguly jest zbyt niskie cisnienie oleju , to natomiast w 99% jest nastepstwem nadmiernych luzow na panewkach , a wiec wracamy do punktu wyjscia , czyli wypracowania ukladu tlokowo-korbowego jako glownej przyczyny kolejnych awarii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 11 cze 2012, o 20:42 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
musial byc wlany jakis uszczelniacz do starego oleju i po wymieanie sie wszystko wypukało i rozszczelniło.

lejac doktora mozesz szybko załatwić sprzęgło.
Lej na dolewki 15W50 az sie uspokoi a pomału mysl nad sprzedazą albo kolejnym piecem ;]

popatrz tez czy na pługu (owiewce) nie ma zadnego wycieku wbrew pozorom ale moze nawet ci spier.. przez orek spustowy ;]

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z olejem yamaha r1 98r
PostNapisane: 15 cze 2012, o 14:52 
po odetkaniu odmy wszystko jest ok:) przejechałem dużo kilometrów i oleju nie ubywa


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1