Teraz jest 7 paź 2024, o 08:25

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak wyjąć kosz sprzęgłowy
PostNapisane: 8 kwi 2012, o 07:05 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
maly145 napisał(a):
Ok dzięki za info Panowie rozpiszcie sie w tym temacie bo na forum nie ma ani słowa jak sprawnie wyjąć i zrobić sprzęgło we własnym zakresie :(


dla spokoju zdejmij dekiel pompy wtedy bedziesz miał kontrole nad łancuchem ja napedzajacym i pewnosc ze po ponownym zmontowaniu sprzegła bedzie na swoim miejscu. Tam jak pisze którys z kolesi jest prowadzenie łancucha zapobiegajace jego całkowitemu opadnieciu w dół. Gdy po odkrecieniu centralnej sruby mocujacej sprzęgło wysuniesz je nastepnie rozkrecisz śruby docisku mozesz wymienic tarcze nastepnie wszystko z powrotem złozyc . No bo co chcesz naprawiac w koszu? co tam jest do naprawy " nic , tylko weryfikacja stanu sprezyn, gniazd spręzyn , luzu sprezy amortyzatora drgan skretnych , łozysk oraz stanu wielowypustu wałka sprzgłowego. Jesli sa przesuniecia widoczne na wielowypuscie, wałek takze trzeba wymienic bo sprzegło nie bedzie płynnie pracowało. To wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 8 kwi 2012, o 21:56 
Nikt nie odpowiedział mi na moje pytanie :P

Czy to jest normalne ze mi łapie przy końcu ?
Jak wam łapie ?

Czy moga być jakieś skutki jazdy na takim sprzęgle ?


;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 8 kwi 2012, o 22:13 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 21:49
Posty: 392
Sprzęt: Yamaha rn22
Imie: wonsz
Lokalizacja: Wrocław
masz 2 opcje regulowania jedna przy silniku , podkrec sobie srube od sprzegla , a druga przy klamce .

_________________
Ludzie na poziomie trzymają się w pionie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 13:04 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
Marbo napisał(a):
Nikt nie odpowiedział mi na moje pytanie :P

Czy to jest normalne ze mi łapie przy końcu ?
Jak wam łapie ?

Czy moga być jakieś skutki jazdy na takim sprzęgle ?


;)


czyli konczy ci sie sprzeglo,jesli regulacje na lince juz nie pomagaja pasuje sciagnac dekiel i wymienic,tarcze, przekladki, sprezyny


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 15:23 
Nie no jak ustawie sobie duży luz na klamce to może łapać od połowy nawet ale jak mam ustawione normalnie że luz jest 2-3 mm to łapie sprzęgło pod koniec puszczenia klamki, a u mojego kolegi z takim samym luzie na klamce, sprzęgło łapie od połowy wciśnięcia klamki, a u mnie pod koniec.

Te regulacje linki raczej nic nie dadzą bo wtedy bd miał wiekszy luz na klamce :)

Czyli sprzęgło mi się kończy ? :/
Bo tak to nie czuje żadnych skutków ubocznych tego, tylko tyle że lepiej się rusza jak od połowy ładnie łapie, a nie dopiero pod koniec :P

Biegi normalnie wchodzą, ślizgania się sprzęgła nie zauważyłem :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 20:30 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
Witam kolegów, ja jescze z takim pytaniem/problemem.. pare tyg temu robilem sprzegło tzn wymiana sprezyn i tarcz ( EBC) wszystko zalane swiezym olejem polsyntetyk Motul. i teraz problem. Ciagle sklejaja mi sie tarcze sprzegła. codziennie musze go przepchac zeby puscilo. Wszystko zlozylem tak jak bylo wczesniej. Gdzies przeczytalem ze to za gesty olej no ale to niby jaki mialbym wlac. moto przebieg niby 34 tys. rozumiem ze tarcze sie skleją ale to raczej po długim postoju chyba a nie po kilku godz:|


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 11:46 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
snopik napisał(a):
Witam kolegów, ja jescze z takim pytaniem/problemem.. pare tyg temu robilem sprzegło tzn wymiana sprezyn i tarcz ( EBC) wszystko zalane swiezym olejem polsyntetyk Motul. i teraz problem. Ciagle sklejaja mi sie tarcze sprzegła. codziennie musze go przepchac zeby puscilo. Wszystko zlozylem tak jak bylo wczesniej. Gdzies przeczytalem ze to za gesty olej no ale to niby jaki mialbym wlac. moto przebieg niby 34 tys. rozumiem ze tarcze sie skleją ale to raczej po długim postoju chyba a nie po kilku godz:|


Nowe tarcze zatopiłeś na 24h w oleju przed założeniem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 13:54 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
namoczylem ale tylko na chwile bo gdzies na forum przeczytalem ze chodzi tylko o to aby w pierwszych chwilach odpalonego silnika sprzegło nie chodzilo na sucho. A jesli teraz rozbiore sprzeglo i zamocze te tarcze to bedzie poprawa? czy teraz to juz sobie moge..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 22:54 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Jeżeli dalej się sklejają, to rozbierz i zamocz.
Zdarzały się przypadki (kolega na innym forum pisał), że przez to, że nie zamoczyl, od razu rozsypały się, szczątki zatkały odmę i silnik zatarł..

Niby prosta wymiana, ale brak uwagi może spowodować sporo szkód.
Poczytaj jeszcze w serwisówce, co dokładnie należy zrobić.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 23:28 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
Sprzęgło już rozebrane i tarcze się moczą. Mam nadzieję że po tym będzie już ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1