Teraz jest 7 paź 2024, o 04:29

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 31 sty 2012, o 20:12 
Zjebałem robotę i wyczyściłem łańcuch benzyną, a później dowiedziałem się o niszczeniu o-ring'ów ;/ Debilizm, zwłaszcza, że akcesoria Yamalube były pod ręką (doszedłem do wniosku, że pędzelkiem wyczyści się dokładniej). Chyba jednorazowa akcja mu nie zaszkodzi?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 31 sty 2012, o 20:58 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
po jednorazowym czyszczeniu nic mu nie bedzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 10 lut 2012, o 16:54 
Ja w życiu nie czyściłem łańcucha. Smaruje co tankowanie jeśli w deszczu latałem co drugie jeśli w słońcu i nigdy nie był suchy ani nie był głośny.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 11 lut 2012, o 12:50 
Taak, też słyszałem, że to głupota i wystarczy tylko smarowanie i dbanie o odpowiedni naciąg ale wyczyszczony łańcuch wygląda rewelacyjnie no i jest kolejne zadanie TODO na długie zimowe wieczory w garażu ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 11 lut 2012, o 19:14 
Coś w tych słowach jest......


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 14 mar 2012, o 19:58 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:08
Posty: 139
Lokalizacja: Wadowice
Sprzęt: YZF R1 RN19
Imie: Piotr
moze jakies opinie na temat Castrola 0-R.
Nie pamietam skad i czemu ale podobno nie zdaje egzaminow...

_________________
Na tym właśnie polega piękno życia że jestem autorem sytuacji nie do przebicia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 14 mar 2012, o 21:24 
Co prawda piszecie tu o czyszczeniu łancucha., ale o oliwieniu tez... nie wiem czy to popularny pomysl, ale bardzo spodobala mi sie pomysłowość gościa :D
http://junak-daytona.pl/tuning-junak-m1 ... a-za-19zl/

automatyczne smarowanie łańcucha za 19 zł :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 14 mar 2012, o 23:33 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Raczej nie zda to egzaminu bo smar potrzebuje chwilę żeby wyschnąć więc w czasie jazdy większość z łańcucha wyrzuci a po drugie to chyba nie będzie psikało tak długo żeby cały łańcuch był nasmarowany tylko mała część.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 15 mar 2012, o 08:07 
no nie zgodze sie chyba ,bo tu sprzedawane jest to komercyjnie i jakos nic nie mowia o chlapaniu... od tego czy bedzie kapac to zalezy jaki olej bedzie zalana ta maszynka

http://www.boxer-parts.eu/motooiler_-_a ... ,4940.html

a 2 to ,ze nie naoliwi calego... hmmm wydaje mi sie ze wystarczy podlaczyc to do zaplonu zeby psikalo tylko jak wlaczony jest i ustawic czas na jakies co 3 czy co 10 min w zaleznosci ile bedzie tego psikac i jazda... bedzie punktowo, ale co jakas chwile wiec tak czy inaczej na bierzaco bedzie smarowany....
No nic nie chce was do tego przekonywac czy cos... poprostu sam pomysl wydal mi sie fajny i majacy szanse bytu ;p


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 15 mar 2012, o 08:21 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
kazdy smar, nawet ten zastygajacy pozornie na sucho ma pewien stopien lepkosci ta lepkosc absorbuje drobiny piachu porywane przez koła waszego moto . i wypadjace spod koł samoch. jadacego przed wami , jaka jest skala tego zjawiska ? przejedzcie sie bez kasku za samochodem . :roll: zmierzam do tego ze zawsze przed kolejnym smarowaniem trzeba oczyścić łancuch z brudu, w przeciwnym wypadku to co robicie jest pozbawione sensu. Jesli chodzi o samarowanie to juz pisałem na ten temat wczesniej. Tu którys z kolesi podawał przykład smarowania łancucha w Junaku . Tego w zadnym wypadku nie mozna przenosci na nowoczesne łancuchy w scigaczach. Nie bede tu zagłebiał sie w konstrukcje budowy łancucha junakowskiego , tamten wymagał smarowania olejem, obecnie produkowane wymagaja stosowania smarow relatywnie zastygajacych na sucho, a czy to castrol, motul czy co tam innego, to obojetne wszystkie one technicznie sa prawie jednakowe, moze jedynie smakowo sie roznia ? ale tego chwilowo nie wiem :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1