Teraz jest 7 paź 2024, o 04:33

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 10 mar 2011, o 22:23 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2011, o 18:27
Posty: 50
Lokalizacja: Opole
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: Denis
Czy oczyszczenie łańcucha będzie dobre nafta oświetleniowa ??? a nastempnie nasmarowaniem go specjalnymi środkami
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 10 mar 2011, o 22:30 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
Ja zawsze czyszczę łańcuch naftą ;) i stary smar ładnie schodzi :)

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 10 mar 2011, o 23:55 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
ja tak samo. nie wiem czy to identyczna nafta ale ja mam chyba przemyslowa. w butelce szklanej jak rozpuszczalnik + pendzelek + brytwanka jak na placek :D

pozniej szmata i wycieram
a na koniec castrol (smar do lancuhcow) w speyu)

smarowanie co 2 tankowania

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:21 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Do czyszczenia łańcucha kupiłem ostatnio spray s100
http://allegro.pl/s100-preparat-do-myci ... 21956.html

Rewelacja.
Puszeczka ma 300ml. Łańcuch był dość brudny - dodatkowo wyczyściłem nim tylne koło zębate (czy jak to tam sie nazywa). Nie wiem czy nie przesadziłem ale poszlo mi chyba z połowe puszki, czyli 150 ml.

Jak u was schodzą takie spraye do czyszczenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:33 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 12:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jasło
Sprzęt: R1 RN13
Imie: GRUBY
Lokalizacja: Jasło
hmmmmm smarować smaruje czasem nawet co tankowanie ale żeby czyścić?? tego nigdy nierobiłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:35 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2011, o 13:29
Posty: 52
Sprzęt: r6 09
Imie: jacek
Smar najlepszy pod sloncem - Motul chain lube roadPlus, lepszego nie ma. Nie rozchlapuje sie i dlugo trzyma w bezdeszczowe dni. Przy mokrej pogodzie tez daje rade. Drogi, ale warty ceny, zawiera teflon a co za tym idzie robi sie bialy po natrysnieciu na łancuch.
Dodatkowo jest tu jeszcze jeden fajny patent - mała puszka tego motula ma taki zawór, ze mozna ją "doladować" przyciskając bezposrednio do zaworu duzej puszki. Oczywiscie uprzednio trzeba zdjąć plastikowe rozpylacze

Jak czesto - bedziesz widział po łancuchu, ze juz potrzebuje smaru - rolki zaczynaja sie błyszczec, znaczy ze juz ostatni gwizdek do smarowania. Na tym motulu w zasadzie mozna zrobic spokojnie 500km miedzy smarowaniami (jak nie jest mokro). Ale trzeba kontrolowac rzecz jasna, szczegolnie jak wybuliłes na dobry lancuch.


Co do czyszczenia to raczej nie uzywac jakis benzyn czy nafty, zle działają na oringi łancucha. Srodkow przeznaczonych do tego jest masa, to po co uzywac takich sposobow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 16 gru 2011, o 22:13 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Chodziło mi raczej o coś innego - mianowicie o to ile schodzi wam sprayu do czyszczenia łańcucha na 1 raz lub jak kto woli na ile myć starcza wam puszka 300ml.

Pierwszy raz kupilem S100 do CZYSZCZENIA łańcucha. Na zime wymyłem łańcuch baaardzo dokładnie i poszło mi pół puszki/dezodorantu :) czyli 150 ml na 1 mycie (zimowe)

Pytam ile tego sprayu pochlania 1 mycie (dokładne) ?

Co do smaru - używam również S100 - też białego - nic nie chlapie i ładnie się trzyma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 18 gru 2011, o 06:45 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
Musicie pamietac ze łancuch w obecnych moto. ma ogniwa posiadajace wewnatrz "panewki" dokładnie nie znam nazwy tego plastiku, ale sadze ze jest to odmiana poliweglanu lub specjanie utwardzanego polipropylenu .Smary jakie stosujecie w zasadzie chronia jedynie zewntrzne , metalowe czesci łancucha , zebatki i slizg na wahaczu, raczej zadne z tych samrow w pascie czy spreyu nie wnika w szczelne przynajmniej do pewnego czasu poki łancuch sie nie" wyciagnie" , ogniwa. Smarowanie jest oczywiscie potrzebne i konieczne, ale przypisywanie mu niesłychanej roli jest mocno przesadzone . Uwazam ze smarowanie z czestotliwoscia przewidziana przez producenta (co 1000 km) jest w zupełnosci wystarczajace. Jesli juz stosowac to samry zasychajce na sucho z drobinami teflonu lub grafitu . Naciski powierzchniowe pomiedzy zebami zebatek napedzajacych koła sa tak duze ze zwykły smar jest natychmiast wypchniety i wszaystko pracuje na sucho w miejscach styku , jedynie teflon i grafit realnie smaruja te miejsca na ktorych wam zalezy. Jesli choddzi o mycie łancucha , to robilismy to raz w roku, po sezonie , ale zdejmowalismy w tym celu zupełnie łancuch i po umyciu w mało agresywnym rozpuszczalniku własnie typu nafta lub ropa, czysty juz "gotowalismy" w rozpuszczonej stearynie z grafitem. Tak przygotowany łancuch smigał cały sezon i nie przypominam sobie zebym w ogole go smarowal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 1 sty 2012, o 17:07 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2011, o 20:15
Posty: 37
Lokalizacja: Biłgoraj/ Stavanger
Sprzęt: YZF - R6 2009
Imie: Przemek
Witam
Znalazłem taki oto filmik, mam nadzieje że się przyda.
Pozdrawiam


http://filmy.scigacz.pl/Konserwacja_lan ... _Castrolem

_________________
YAMAHA R6 <TO DRIVE THAT THING YOU NEED TO BE JEDI>


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie Łancucha
PostNapisane: 24 sty 2012, o 17:13 
ja jestem zdania ze jak sie lancuch wyczysci i przesmaruje to nic mu nie bedzie wiec co jakies 300km czyszcze a smaruje jak widze ze zszedl z rolek


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1