Teraz jest 15 maja 2024, o 16:43

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 23 wrz 2011, o 10:56 
Witam. Mam następujący problem, zaciski trą i tarczę i wydobywa się szum wraz z szybszą jazdą to się nasila, na początku myślałem ze to łożysko w przednim kole szumi ale gdy ściągnąłem zaciski i zakręciłem kołem szum ucichł... sprawdziłem dla pewności łożysko i jest ok... Najprawdopodobniej tłoczki nie odbijają do końca... Jest na to jakaś metoda?? Czyściłem już je wyciągałem i dalej to samo;/ Proszę o pomoc pozdrawiam...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 25 wrz 2011, o 22:06 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
moge ci cos zasugerowac. ale od poczatku

Cz jak wyciagales tloczek to nie bylo zadnych wrzerow ani przytarc ???

Jesli nie to zakladam ze uklad jest zalany swiezym plynem oraz na 100% ODPOWIETRZONY.

Kolejne pytanie: czy masz przewod w stalowym oplocie czy nie ?? bo w stalowym jest bardziej czuly !!!!!!

wcisnij hebel ile sie da na postoju przetocz motocykl ok 1metr i wcisnij hebel. powtorz tak z 4 razy. jezeli za kazdym razem wcisniesz tyle samo to ok jezeli po kazdym przetoczeniu klamka wpada nieco wiecej to znaczy ze masz krzywe tarcze !!!!!!

według serwisowki krzywizna tarcz hamulcowych to 0,1mm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jezeli masz krzywe tarcze to moga byc takie objawy.

skoro wiesz ktory zacisk jest niby wadliwy to wyciag w nim klocki i palcami sproboj je powciskac tylko uwazaj zeby 3z 4 ci nie wyskoczyly. jak posprawdzasz to daj znac

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 11:14 
Nie było żadnych wżerów na tłoczkach, układ zalany jest świeżym płynem... nie ma przewodów w stalowym oplocie. Czy tarcze krzywe to sprawdzę sposobem jakim mi doradziłeś. Jak by się okazały krzywe to gdzieś prostują tarcze ? bo na allegro z używanych to też nie wiadomo co się dostanie... pozdraiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 16:44 
tarcze wyglądają na proste .... sprawdzałem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 17:17 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Byc moze głupie pytanie ale nie napisales czy nasmarowałes je pasta do tłoczków po wyczyszczeniu?? Mialem taki sam objaw i po wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystko jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 22:47 
właśnie nie miałem pasty do smarowania... kumpel doradził mi coś innego jakiś płyn już nie pamiętam co to było... jaka to ma być pasta? i gdzie ją dostane ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 28 wrz 2011, o 00:15 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
praktycznie do kupienia w kazdym sklepie motoryzacyjnym,jest w małych tubkach, trzeba dobrze naniesc na powierzchnie dookoła tłoczka i pojezdzic zeby sie rozprowadziło..daj znac czy pomoze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 30 wrz 2011, o 21:57 
zrobiłem z tą pastą do tłoczków, teraz się meczę z odpowietrzeniem hamulców... masakra. jak macie jakieś sposoby napiszcie pliss... ostatnio wymieniałem klocki też się męczyłem ale się udało.... teraz nie wiem co jest grane;/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z zaciskami R6
PostNapisane: 3 paź 2011, o 23:12 
pomogło zdecydowanie ... dzięki za poradę ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1