Teraz jest 26 maja 2024, o 00:52

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 7 kwi 2011, o 09:46 
Wewnątrz lagi jest śruba na taki klucz , więc
potrzebujesz specjalnego klucza rurkowego http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2066888194
tak to wygląda , ja sobie taki dorobiłem kupując rurkę meblarską (7zł) i naciołem fleksem taką koronę jaką ma klucz , (dorobienie trwało 20min) . Jedną lagę rozbierałem i też zruszyłem tą śrubę a w drugiej nie dotykalem tego bo nie ma takiej potrzeby , można wymieńić uszczelniacze i olej bez rozbierania dołu (jak będziesz przykręcał tą śrubę to odtłuść gwint i użyj kleju niebieskiego (średni) do gwintów i dokręć z odpowiednim momentem . Jak tego nie zrobisz to olej z tej śruby będzie się powoli siąpił . Pozdrawiam ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 7 kwi 2011, o 18:20 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 15 sie 2010, o 10:12
Posty: 33
Sprzęt: Yamaha R1 RN20
Imie: Kris
Walczyłem dzis i nic nie wywalczyłem ;p
Już wiem jak sie to robi w tym konkretnym modelu. Wymieniałem uszczelniacze w GSXR'ach jak i w Yamahach FZR lecz nigdy takich cyrków nie było :P
Powiem szczerze że rzeźba jest niezła - muszę sobie zrobić narzędzia, także na razie odłożyłem temat do przyszłego tygodnia.

Gdyby ktoś chciał konkretne informacje dot R1 to odsyłam tu:
http://www.rzrd500.com/500phpBB2/viewto ... ight=forks

Przykład z rocznika 2000r lecz zawiecha dużo się nie różni (chyba tylko kolorami :P) od RN09 :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 12:22 
Panowie co powiecie na taki zestaw:
http://allegro.pl/uszczelniacze-olej-re ... 34578.html
kupował ktoś uszczelniacze firmy athena? czy lepiej dołożyć i kupić coś innego?

Kamo napisał(a):
Wewnątrz lagi jest śruba na taki klucz , więc
potrzebujesz specjalnego klucza rurkowego http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2066888194
tak to wygląda , ja sobie taki dorobiłem kupując rurkę meblarską (7zł) i naciołem fleksem taką koronę jaką ma klucz , (dorobienie trwało 20min) . Jedną lagę rozbierałem i też zruszyłem tą śrubę a w drugiej nie dotykalem tego bo nie ma takiej potrzeby , można wymieńić uszczelniacze i olej bez rozbierania dołu (jak będziesz przykręcał tą śrubę to odtłuść gwint i użyj kleju niebieskiego (średni) do gwintów i dokręć z odpowiednim momentem . Jak tego nie zrobisz to olej z tej śruby będzie się powoli siąpił . Pozdrawiam ;)

Jest taki klucz na allego? Czym odtłuścić gwint i o co chodzi z tym momentem dokręcenia?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 14:09 
Ja przynajmniej na allegro nie znalazłem takiego klucza .Gwint odtluszczasz benzyną ekstrakcyjną (ja to robię izopropanolem) , odtłuszczasz bo śrubę trzeba posmarować klejem do gwintów żeby przypadkiem się nie poluzowało (bo są takie przypadki i olej spier...ala prosto na ośkę) ATCHEA kosztowała w sklepie 28 zł ARI kosztowały 36zł za TOUR MAXY chcieli 42zł więc tą Atchee to bym sobie na twoim miejscu odpuścił . Z uszczelniaczami pylowymi

http://moto.allegro.pl/uszczelniacze-to ... 79096.html

za taki komplet do R1 zapłaciłem 95zł .
A z momentem to chodzi o dokręcanie kluczem dynamometrycznym żeby nie było dokręcone za słabo lub nie zerwać gwintu .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 16:21 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 15 sie 2010, o 10:12
Posty: 33
Sprzęt: Yamaha R1 RN20
Imie: Kris
Dynamometryczny mam, jaki momentem tą śrubę dokręcić ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 16:40 
40 Nm dla RN09


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 17:48 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 15 sie 2010, o 10:12
Posty: 33
Sprzęt: Yamaha R1 RN20
Imie: Kris
Jestem już po wymianie uszczelniaczy. Trochę z tym trzeba powalczyć ale nie jest tak źle. Najgorsze to zakładanie tego górnego regulatora bo trzeba czymś podwiesić ten środkowy trzpień żeby nie zsuwał się na dół, ogólnie do zrobienia w 2 osoby :P

Nie ruszajcie dolnej śruby bo tak jak ja będziecie musieli ją wykręcić i przykręcić na klej do śrub niebieski. Ogolnie żeby ją wykręcić trzeba wyjąc sprężyny ze środka, wyjąć zewnętrzny amortyzator i w samej ladze, zblokować długim płaskim śrubokrętem obracający się element. Wtedy mozna odkręcić tego imbusa od dołu. Przykręcamy jak kolega wyżej wspominał momentem 40 NM, i ku mojemu zdziwieniu dokręciłem bez konieczności blokowania elementu płaskim śrubokrętem, wystarczyło docisnąć trzpień z narkętką i to wystarczająco blokowało cały element aby móc dokręcić kluczem dynamometrycznym tego imbusa 10-tke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 18:13 
Do trzpienia to , najlepiej zrobić pentelkę na sznurku zacisnąć na nim , przeciągasz przez sprężynę i podciągasz do góry ale i tak do pomocy kogoś potrzeba .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana uszczelniaczy zawieszenia RN09
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 19:04 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 15 sie 2010, o 10:12
Posty: 33
Sprzęt: Yamaha R1 RN20
Imie: Kris
Ja to zrobiłem za pomocą przewodu elektrycznego :P Poszło za pierwszym razem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1