Teraz jest 19 maja 2024, o 00:09

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 8 kwi 2011, o 17:06 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
kosmiczne ceny u was ;] ja wymontowalem sobie sam lagi. Dałem na warsztat motocyklowy + nowe uszczelniacze i koleś za robocizne DWUCH LAG i jego olej DO DWUCH LAG zaplaciłem 100złotych polskich.

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 8 kwi 2011, o 22:36 
RafalTBG napisał(a):
kosmiczne ceny u was ;] ja wymontowalem sobie sam lagi. Dałem na warsztat motocyklowy + nowe uszczelniacze i koleś za robocizne DWUCH LAG i jego olej DO DWUCH LAG zaplaciłem 100złotych polskich.


Czyli chcesz powiedzieć że majster wziął około 70zł za wymianę to naprawdę tanio , ja za tą samą robtę bym wziął 100 . Ale też jest sprawa skąd ty mieszkasz ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 9 kwi 2011, o 07:30 
Kamil nie napisales czy olejowy i przeciwpylowy to ten sam czy to oddzielnie.Wpadne do Larsona bo jest w Gdansku niedaleko,pamietam jak chlopaki zakladali ten sklep zreszta : ) kiedys sie z nimi na jakis starociach bujalem ale to chyba ze 20 lat temu.

No kolego to jak za 100 wszystko zrobiles to fakt bardzo malo. Nie mam czasu na zabawe w wymontowanie zawieszenia zreszta przyznaje sie ze nie umiem i wole nie spieprzyc : )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 9 kwi 2011, o 07:33 
Chlopaki ja na tym sprzecie dopiero 2 razy w zyciu jechalem wiec pojecia bladego nawet nie mam jak tym jezdzic ale sprzecior mi sie podoba, kupilem 2000 r ale jak by byla 98 to rarytas. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze dwony byly.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 9 kwi 2011, o 09:33 
Olejowy uszczelniacz to oring w środku a przeciwpyłowy to kapturek na zewnątrz lagi , można to kupić jako zestaw zkładający się z czterech elementów 2x przeciwpyłowy i 2x oring olejowy (w zestawie taniej ). To są dwie pary różnych elementów i po tym co napisałeś proponuje nie bierz się za to sam bo wbrew pozorom to nie jest proste i wymaga nietypowych narzędzi ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 9 kwi 2011, o 13:40 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
natomiast wymontowanie lag z moto jest banalnie proste.

1) odkrecić błotnik ( 4 srubeczki)
2) oskrecic uchwyty przewodow hamulcowych (2 srubeczki)
3) odkrecic zaciski hamulcowe (4 srubeczki)
4) wykrecić srubki od dolnej i gornej półki ( ok 8srubek)
5) odkreciś srube od koła przedniego + srubka zabezpieczająca.

podperzeć moto lewarkiem i sciagamy lagi w dół. Ja ze mialem sciagniety bak na zime to powiesiłem za rame linką

demontaż nie trwał dłuzej jak 20-25min obu lag


a lagi daj na warsztat nie. jak masz kase to wymieniaj uszczelniacze i przeciwpyłowe osłony tak jak pisali wyzej.. Najlepiej oryginalne

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 10 kwi 2011, o 08:38 
Jeśli będziesz kupywał uszczelniacze-zamienniki, to pytaj o tzw. dwuwargowe, czyli taki jaki jest w oryginale, pojeździsz znacznie dłużej.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prosba doswiadczonych kolegow o pomoc.
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 17:25 
Chlopaki to super, dzieki wam za pomoc mysle ze juz wszystko wiem, sam nie bede robil bo nawet nie mam specjalnie narzedzi, wazne ze wiec ile mam mnej wiecej zaplacic, co kupic i tak dalej. Fajny portal podoba mi sie ze aktywnie pomagacie : )


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1