Teraz jest 7 paź 2024, o 00:32

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: katalizator
PostNapisane: 28 mar 2011, o 20:18 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 20:43
Posty: 95
Lokalizacja: Limanowa
Sprzęt: r6
Imie: Dawid
witam mam problem ... zacznę od początku niedawno zakupiłem wydech ixila tzn samą końcówkę i dzwiek moze i troche lepszy ale nie ma szału ... i wpadłem na pomysł wybebeszenie katalizatora albo chociac wypalic te płytki w nim zeby był wolny przelot ...
pytania czy da coś to??
nie zepsuje sie coś ??
sonda nie bedzie dawac w dupe ??
i czy ktos tak próbował ??
motocykl r6 rj 11


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 28 mar 2011, o 21:09 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
w samochodach zazwyczaj wzrastalo spalanie (nieznacznie) a czy pomagalo ?? jedni mowili ze tak a inni zpowrotem jak najszybciej zakladali kata.

Wydaje mi sie ze ci co "mieli " przyrost mocy to bardziej placebo bo silnik byl glosniejszy.

;]

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 28 mar 2011, o 21:17 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2010, o 23:04
Posty: 52
Sprzęt: Yamaha YZF R6
Imie: Tomek
Z tego co ja wiem wycięcie katalizatora zmniejsza spalanie i daje większą moc ;) Katalizator znacznie utrudnia przelot spalin.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 28 mar 2011, o 21:32 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
no widzisz jeden mowi ze białe a drugi ze czarne :D poczekaj jeszcze co inni na to.


a nawiasem co do autek. W warsztatach za darmo wymieniaja z kata na atrape (robocizna + puszka) widać sie opłaca (platyna w srodku) dlatego tak namawiaja i zachecaja.

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 28 mar 2011, o 21:38 
Problem spadku mocy w autach wynika ze zmiany objętości układu wydechowego. Zazwyczaj zamiast kata jest wstawiana prosta rura, przez co zmniejszona jest objętość układu. Tyczy się to tylko wolnossaków, bo wiadomo że w silnikach doładowanych im luźniej, tym lepiej.

Jak się sprawa ma w bike'ach, tego nie wiem.

Co wartości kata, to mój przyjaciel zajmuje się skupem używek i ceny kształtują się od 100zł do ~800zł (np. 2,8 benzyna w E34 itd.)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 29 mar 2011, o 20:02 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 20:43
Posty: 95
Lokalizacja: Limanowa
Sprzęt: r6
Imie: Dawid
i dalej nie wiem :D w samochodach to wiem co i jak się dzieje a w moto nie ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 30 mar 2011, o 09:15 
Offline
kursant

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 09:39
Posty: 229
Sprzęt: RJ11 RN09 RN12 RN19
Imie: Adam
Lokalizacja: GLIWICE
Siema....

Masz tu namiar na typa który usuwa środek katalizatora...

http://moto.allegro.pl/kolektory-yamaha ... 65489.html


Jeśli chodzi o moc i spalanie...

Po założeniu pełnego układu Two Brothers moc sporo odczuwalna , spalanie również.
Na oryginalnym układzie paliła ok 7.5 - 8.0 na 100km
Na pełnym układzie + K&N spalanie wynosi 9.5 - 11. Jazda głownie po mieście z obrotami od 8000 ->

Dedykowany układ to dedykowany , a takie kombinacje jak usuwanie katalizatora w garazu to nigdy nie wiadomo , albo przyrost mocy będzie odczuwalny albo gdzieś na jakiś obrotach go zmulisz.... Zadzwoń do gościa i niech powie Ci co nieco o tym usunięciu i jaki jest tego wynik , a najlepiej zapytac kogos kto ma kolektor juz po przeróbkach od niego i co zauważył. Jednak z tym jest raczej problem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 2 kwi 2011, o 21:14 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2010, o 23:23
Posty: 18
Sprzęt: yamaha r6
Imie: dawid
ja tez nad tym ciezko myslalem...polowalem na jakis full uklad za oceanem na ebayu ale kuzwa ciezko...co tu gadac;/
w koncu zdecydowalem sie na takie cos....mid pipe r6...na ebayu ceny do 150 dolarow do jakis 180 znalazlem...
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/R6-Y-pip ... ccessories

moja paczka juz do mnie leci wiec cos wiecej powiem jak to poskladam i zobacze co bedzie sie dzialo:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 12 kwi 2011, o 15:33 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2010, o 23:23
Posty: 18
Sprzęt: yamaha r6
Imie: dawid
wczoraj przyszla w koncu paczka...posiedzialem w garazu jakies 4 godz i wszystko fajnie porobilem w sumie nic trudnego...troche roboty i kolektory zrobione na przelotowe...w sumie nie duzy wydatek a efekt koncowy powala na kolana:)
wiedzialem ze bedzie glosno ale to co uslyszalem po odpaleniu totalnie mnie zszokowalo...glosny basowy dzwiek a przy jezdzie i puszczeniu manetki po odkreceniu seria strzalow...poprostu ogien...napewno nie da sie przejechac niezauwazalnie przez miasto...
caly wydatek to 160 dolarow z przesylka...130 zl cla naliczone przez urzad celny i jakis tydzien czekania:) ale powiem warto!!!:)
po zamontowaniu nie ma zadnych problemow z obrotami silnika...wszystko jest tak jak bylo...moto znacznie lepiej sie zbiera, poprawa bardzo odczowalna:) co do spalania to wypowiem sie za jakis czas:) ale pewnie bedzie wieksze:) cos za cos:)


Załączniki:
3333333.jpg
3333333.jpg [ 29.16 KiB | Przeglądane 3532 razy ]
222.jpg
222.jpg [ 25.68 KiB | Przeglądane 3532 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: katalizator
PostNapisane: 12 kwi 2011, o 21:29 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
to tak jak moja yosimura cała przelot (bez kata bez exapa ) + koncowka yosimutra RS-3 noi wlasnie jak zchodzi z obrotow z ok 6 tys to takie jak by strzały bu bu bububub bu bu bububuubub bu bu :krol: :krol: :krol:

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1