Teraz jest 6 paź 2024, o 18:23

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 14 mar 2011, o 22:58 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
Witam
niedawno a tak dokładnie wczoraj przydarzyła mi się nieciekawa historia pożyczyłem motocykl bratu a ten oświadczył mi że w trasie zerwał się łańcuch i był wyciek oleju z jego relacji gdy holował motocykl to powolutku ale sukcesywnie gdzieś wyciekał olej gdy po 1,5h godzinnym holowaniu i odstawieniu motocykla na noc były jeszcze jakieś śladowe ilości olej tak już nazajutrz rano nic nie było można wykazać oleju na bagnecie :( łańcuch jako tako mnie nie martwi choć był on nowy, nawet nie miał przejechane 300km :| (nie był to DID tylko YBN i w dodatku na zapinkę gdzie prawdopodobnie strzelił) ale najbardziej martwi mnie ten wyciek oleju i oto chce was zapytać co byście obstawiali, co to może być? motocykl będę widział dopiero za parę dni jak kumpel z przyczepa będzie miał wolne w pracy i mi go przywiezie ale do tego dnia nie będę mógł spać jak chociaż nie dowiem się co może być przyczyną tego wycieku :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 15 mar 2011, o 07:55 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 11:22
Posty: 31
Sprzęt: erłan
Imie: arek
uuuu...dobrych wiadomości nie mam dla Ciebie kolego...
Najprawdopodobniej pękł karter silnika od zerwanego i na siłę wciskanego łańcucha na zębatkę zdawczą...tzn może karter to dużo powiedziane, ale coś tam w okolicy...
Swoją drogą...w R6 i na zapinkę? Coś mi się wydaje, że do poj. 250ccm daje się zapinki...na moje to ona puściła i narobiła bigosu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 15 mar 2011, o 13:14 
Kolega ma racje, ja też stawiam na karter! Druga sprawa wałek też mógł dostać po du... Miałem raz do czynienia z takim silnikiem i nie dość, że karter był do wymiany to wałek był krzywy, jeżeli chodzi o reanimację silnika to gra nie warta świeczki była. Po odpaleniu silnika łańcuch skakał na zębatce jak kangur.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 16 mar 2011, o 07:52 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Niestety pęknięcie łańcucha zwykle kończy się ułamaniem kawałka korpusu silnika :( . I jesli wyleciał Ci cały olej to jest to praktycznie pewne. Jest jednak cień nadziei, że ukruszył się w takim miejscu, że będzie można go pospawać. Ale czarno to widzę.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 16 mar 2011, o 16:01 
Jeżeli już to karter do wymiany ale duża szansa że wałek będzie skakał jeżeli łańcuch wlazł między wałek a ściankę silnika.. To jest już większy problem!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 16 mar 2011, o 16:14 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
Motocykl sprowadzony dziś rano do garażu i odrazu zabrałem się za ocenianie uszkodzeń i na moje oko szczęście w nieszczęściu bo prezentuje się to tak:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Tak wyglądają uszkodzenia nie wiem jak jest w środku ale sadzę że jest okey wałek od małej zębatki kręcił się bez problemu. Moje pytanie teraz czy dać do przyspawania to co się ułamało czy szukać nowej pokrywy? no i pozostaje sprawa tej nakrętki wciśniętej w małą zębatkę teraz tak sobie myślę czy czasem to ta nakrętka nie puściła wkręciła się i zablokowała zębatkę a od tej siły dopiero strzelił łańcuch?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 16 mar 2011, o 17:07 
Miałem podobne zdarzenie ,mi przebił karter ,po wymianie okazało sie ze uszkodziło tez wał ,koszty naprawy były ogromne


Góra
  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 16 mar 2011, o 20:26 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Czegoś nie kumam. Na pierwszym zdjęciu czerwonym kółkiem zaznaczyłeś otwory (wykruszenia) przez które miał niby wylecieć olej? Ale one są na takiej wysokości, że jakim niby cudem wylecał cały, bo tak wcześniej napisałeś?

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 16 mar 2011, o 21:20 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
rowniez jestem ciekaw.z jakiego miejsca ten olej sie saczyl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wyciek oleju i zerwany łańcuch
PostNapisane: 16 mar 2011, o 21:22 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
bundes napisał(a):
Czegoś nie kumam. Na pierwszym zdjęciu czerwonym kółkiem zaznaczyłeś otwory (wykruszenia) przez które miał niby wylecieć olej? Ale one są na takiej wysokości, że jakim niby cudem wylecał cały, bo tak wcześniej napisałeś?

napisalem ze "nic nie mozna wykazac na bagnecie" :) bo sam nie jestem pewien czy caly zlecial choc fakt otwory sa wysoko czyli olej powinien byc chyba ze gdzies jeszcze byl wyciek ale nigdzie nie widzialem ;/ slady wycieku wsazuja tylko na te dziury jutro odkrece kurek pod moto moze jeszcze cos zleci

a moze byc tak ze na bagnecie nic niema a mimo to jeszcze sa gdzies resztki oleju? bo taka sytuacje zakladam na ten moment skoro nie widzialem dzis innego miejsca wycieku :geek:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1