Teraz jest 5 maja 2024, o 14:38

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: przeniesienie napedu sprzegło skrzynia
PostNapisane: 29 paź 2010, o 20:31 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
witam takie pytanie mam ktore trapi mnie juz od dawna.moze mi ktos wytłumaczyc jak 6-cio latkowi,czy podczas wrzucania jedynki,gdy moto stoi na luzie musi byc to jebniecie? nie moze ten bieg cicho i gładko wejsc? czasami tylko zdarza sie ze jest cicho.we wszystkich fortepianach jakie miałem tak bylo. czego to jest przyczyna?slynny kosz sprzeglowy na wykonczeniu czy skrzynia dojechana.jestem w stanie wylozyc kase na fabrycznie nowe czesci,ale czy to cos zmieni?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: przeniesienie napedu sprzegło skrzynia
PostNapisane: 29 paź 2010, o 22:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2009, o 20:09
Posty: 743
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sprzęt: Sprzedany :(
Imie: Mateusz
Jedynka raczej nie wchodzi tak cicho ;)
Cytuj:
gdy moto stoi na luzie musi byc to jebniecie?

Ja jak mam możliwość to albo się odpycham trochę albo jak jestem na górce to zjeżdżam kawałek żeby koło się trochę kręciło.Wtedy nie słychać w ogóle ;)

Większy trzask też może być przez to, że może podkręcasz obroty silnika przed wrzuceniem biegu.
A dlaczego w motocyklu słychać niekiedy trzask przy zmianie biegu to raczej wiesz ;)
Brak synchronizatorów robi swoje.

Nie wiem czy o to Ci chodziło :roll:

Pozdrawiam

_________________
Każdy ma taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap
Nie po to, żeby siedzieć; Po to, żeby iść dalej
Po to, żeby sięgnąć dalej; Po to, żeby zrobić więcej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: przeniesienie napedu sprzegło skrzynia
PostNapisane: 29 paź 2010, o 23:39 
Każda Erka tak ma....jedna bardziej inna mniej ale to typowe dla tych modeli ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: przeniesienie napedu sprzegło skrzynia
PostNapisane: 29 paź 2010, o 23:47 
darekR1 napisał(a):
witam takie pytanie mam ktore trapi mnie juz od dawna.moze mi ktos wytłumaczyc jak 6-cio latkowi,czy podczas wrzucania jedynki,gdy moto stoi na luzie musi byc to jebniecie? nie moze ten bieg cicho i gładko wejsc? czasami tylko zdarza sie ze jest cicho.we wszystkich fortepianach jakie miałem tak bylo. czego to jest przyczyna?slynny kosz sprzeglowy na wykonczeniu czy skrzynia dojechana.jestem w stanie wylozyc kase na fabrycznie nowe czesci,ale czy to cos zmieni?


Problem tkwi w braku synchronizatorów w motocyklach, ten trzask to pokonanie bezwładności zębatki i rozpędzenie jej w jednym momencie do dużej prędkości. Dwójka też tak zrobi jeżeli spróbujesz ją w wrzucić jadąc kilka sekund na luzie (kiedy tryby już się zatrzymają). Jak działa synchronizator łatwo usłyszeć w samochodzie wrzucając powoli pierwszy bieg przy np 90 km/h (oczywiście nie puszczać później sprzęgła!!!) wtedy bardzo wyraźnie słychać jak tryby wchodzą na b. wysokie obroty.
To nie wina Twojego moto...w jednych ciszej w drugich głośniej ,ale to normalne i czas się przyzwyczaić ;)

Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: przeniesienie napedu sprzegło skrzynia
PostNapisane: 30 paź 2010, o 14:27 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
po prostu czasem az glupio,jak stoi sie na swiatlach,ludzie patrza,wrzucam jedynke i "trzask".tez tak jak jurek czasami sie odpycham troche,ale sa sytuacje ze nie ma czasu ;) swego czasu troche aprilia RSV jezdzilem ,to tam biegi jak w maśle chodzily,dlatego tak mnie meczyła ta yamahoska przypadlosc.ale skoro tak ma byc to jestem spokojny:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: przeniesienie napedu sprzegło skrzynia
PostNapisane: 9 lis 2010, o 08:57 
Nie wiem czy Cię to jakoś pocieszy ;) , ale u mnie czasami jest wtedy takie p...cie, że czuję jak moto przysiada. :shock: Ale podobno ze skrzynią u mnie wszystko ok. Więc musi tak musi być.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: przeniesienie napedu sprzegło skrzynia
PostNapisane: 9 lis 2010, o 19:29 
Witam to nie jest żadna wada, podobnie jak koledzy stwierdzam, że jest to 100% normalne, w motocyklach jest inna konstrukcja skrzyń biegów niż w aucie, jak już zauważyliście brak synchronizatorów, ale również zęby wiekszości trybek są proste, a nie pofalowane jak w większości samochodowych skrzyń. według mnie nie masz się czym martwić.
Dla przykładu powiem, że w R1 jest to bardzo małe uderzenie, poprzednio miałem ZX12 i tam to walnięcie było niemalże na każdym biegu, myślałem, że to usterka, kolega mechanik mnie uspokoił bo ponoć "ten typ tak ma", pozdrawiam


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1