Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:31

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: R6 nie odpala...
PostNapisane: 10 lip 2010, o 18:42 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 22:15
Posty: 113
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 '03 raven
Imie: zgadnij..
Lokalizacja: małopolskie
Hej

Problem zaczął się ze 2 tygodnie temu, moto nie chciało odpalić, rozrusznik w ogóle nie kręcił, zamiast zapalić przygasały tylko zegary. Same zegary przestawiły się z KMH na MPH (wersja USA) więc stwierdziłem, że akumulator jest rozładowany i na noc podłączyłem do ładowarki. Na drugi dzień odpalił od strzału, ale kilka dni później to samo :/ Przy próbie uruchomienia słychać tylko jakiś dziwny dźwięk z przekaźnika rozrusznika i nie odpala. Akumulator znowu trafił do ładowarki ale po 2-3 godzinach przestał się ładować (ładowarka ma diody i jeśli ładuje to świecą). Na tym akumulatorze oczywiście moto nie odpala.
Moje pytanie - kupić po prostu nowy akumulator? :) Czy może to być coś z instalacją/czymś innym i od razu się umawiać w serwisie :P Trochę zastanawia mnie fakt, że problemy zaczęły się po tym, jak sprzęt kilka dni stał na parkingu niczym nie przykryty i akurat te kilka dni dość konkretnie lało, nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ :?:
Jeśli nowy akumulator - jaki konkretnie radzicie? Wybór jest dość spory byłbym wdzięczny za rady :)

I jeszcze jedna kwestia która mnie zastanawia - chciałem sprawdzić bezpieczniki, część jest z przodu po lewej stronie, główny jest obok akumulatora, i jeszcze koło nich powinny być 3 inne (od wtrysku, kierunków i lampy tył, i zapasowy) - tych 3 ostatnich u mnie w tym miejscu nie ma :lol: Mam wersję USA, wie ktoś gdzie one są?

Z góry dzięki pomoc :)

_________________
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 10 lip 2010, o 19:08 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
sprawdz regulator napiecia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 10 lip 2010, o 19:20 
sprawdz tez kostki i styki przy regulatorze bo one mogas byc tylko spalone chociaz najczesciej jest tez spalony regulator. mialem ostatnio podobny problem. regulator sie grzal i spalil dodatkowo kostke i kable. po wu=ymianie wszystko jest ok. moze od tego zacznij zamniast wymieniac aku


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 10 lip 2010, o 21:57 
u mnie był aku , ale sprawdz jak koledzy pisza potem aku


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 11 lip 2010, o 11:01 
Pożycz aku od kumpla i zobacz jak ci motor chodzi ;) Ja w ten sposób postąpiłem bo miałem mniej więcej podobny problem :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 11 lip 2010, o 19:15 
Sprawdź najpierw kostki i regulator.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 13 lip 2010, o 02:01 
"Akumulator znowu trafił do ładowarki ale po 2-3 godzinach przestał się ładować (ładowarka ma diody i jeśli ładuje to świecą). Na tym akumulatorze oczywiście moto nie odpala. "


Kolega praktycznie sam sobie odpowiedział...
Regulator uszkodzony?
Ok,ale podłączył aku do ładowania a on nie chce sie ładować,po włożeniu do moto nie pali... Moim zdaniem uszkodzony aku...
Co innego jakby naładowany aku zakręcił silnikiem ,moto by odpaliło i po jakimś czasie zgasło lub nie chciało odpalić drugi raz, wtedy regler lub alternator, ewentualnie jakaś błachostka jak kostka itp.

Proponuję wsadzić inny (np.pożyczony) aku i zobaczyć co jest 5 ;)
Pozdro.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 13 lip 2010, o 07:37 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2009, o 20:09
Posty: 743
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sprzęt: Sprzedany :(
Imie: Mateusz
Sprawdź czy masz wodę destylowaną w aku (w żelowym nie szukaj :P ).
Może nawet nie ma co się w nim ładować ;)

_________________
Każdy ma taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap
Nie po to, żeby siedzieć; Po to, żeby iść dalej
Po to, żeby sięgnąć dalej; Po to, żeby zrobić więcej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 nie odpala...
PostNapisane: 13 lip 2010, o 08:15 
mysle tez ze ,moze masa nie łaczyc i tez moze byc spadek pradu gdzies on po prostu ucieka ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1