Teraz jest 28 kwi 2024, o 15:53

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 27 cze 2010, o 14:45 
Witam mam pytanie, świeci mi się kontrolka od oleju olej nowy filtr oleju też zapala się nie zawsze i nie mryga tylko świeci się ciągle co to może być ?, przypomnę że silnik kupiłem na Allegro od handlarza , gdzie się znajduję czujnik oleju przy Yamaszce ? i czy może być to powiązane z błędami serwisowymi???.


Proszę o pomoc bo do jutra mogę tylko oddać silnik!
Z góry dziękuję

ZANIM ZACZNIESZ PYTAĆ I PISAĆ PRZECZYTAJ REGULAMIN I ZGODNIE Z NIM PRZEDSTAW SIĘ W DZIALE POWITALNIA!!! :evil: ŁUUUKI


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 27 cze 2010, o 15:01 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
oleju musisz miec na bagnecie pod max,inaczej czasami sie zapali kontrolka.sprawdz ile masz oleju!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 27 cze 2010, o 15:16 
Dzięki za odpowiedz, oleju mechanik nalał full 2,6litra właśnie się zastaniawiałem czy to nie za dużo! ale nie mam książki i nie wiem ile się wlewa, silnik odpala od 1 strzału pracuje w miarę równo.

Gdzie się mieści czujnik oleju ?

ZANIM ZACZNIESZ PYTAĆ I PISAĆ PRZECZYTAJ REGULAMIN I ZGODNIE Z NIM PRZEDSTAW SIĘ W DZIALE POWITALNIA!!! :evil: ŁUUUKI


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 27 cze 2010, o 17:40 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
w r1 r6 te czujniki czesto padaja, sporo jest o tym na innych forach
ja tak miałem w mojej starej rn04, wystarczy wymienic ale sprawdz go wczesniej
w r1 jest wkrecony w misce olejowej wiec u Ciebie pewnie jest podobnie

nie wiem czy sa taie same ale jesli bys potrzebował to mam zapasowy z mojej rn04


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 27 cze 2010, o 21:31 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
looniecznie pełen stan oleju kontrolki w R1 i R6 sygnalizują jego spadek wiec o stan silnika bym sie nie martwił albo masz mało oleju(mozę chodzić nawet o 100ml) albo padł czujnik

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 27 cze 2010, o 22:04 
To czujnik stanu nie cisnienia więc ogólnie luzik...
Częsta usterka w yamaszkach (mam taką w swojej,właśnie wymieniam czujnik ,ale szwankował od roku).
Czujnik wymienisz i gra muzyka, nowy ok 250zł w serwisie używkę znejdziesz dużo taniej (niekoniecznie sprawna ,ale nowy też może umrzeć szybko)
Pozdro ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 28 cze 2010, o 15:25 
Założyłem drugi czujnik oleju i jest tak samo ale nie wiem czy jest dobry,kontrolka od oleju zapala się tylko podczas jazdy i nie gaśnie dopiero po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu, sprawdzałem stan oleju na bagnecie nie było dosłownie nic (suchy) czyli jak by żar olej! ale nie kopci nic, dolałem 5 setek oleju i dopiero coś się zaczeło pojawiać na bagnecie, poprzedni właściciel silnika mówi że silnik leżał 2lata nie odpalany i mogły się pierścionki zapiec i mówi że to powinno się ustabilizować z czasem...nie wiem sam co o tym myśleć???.

Jaki olej powinno się lać do Yamaszki R6 Z 2003r???, bo ja mam wlany (Valvoline Motorcycle SAE 10W -40)

Słuchaj kolego pomimo moich zaleceń widzę, że się nie ustosunkowaleś a więc blokuję ten temat do czasu kiedy się nie zastosujesz...oraz wręczam Ci ostrzeżenie...są tutaj określone zasady, których się trzymamy... Łuuuki


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 30 cze 2010, o 10:06 
dobór oleju nie patrz na rok tylko na przebieg i warunki w jakich pracuje moto. r6 ma to do siebie ze jak zejdziesz ponizej 3/4 stanu zaczyna sie zapalac kontrolka. sprawdz pompe oleju. znaczy teren ?? dymi na niebiesko jak odkrecisz na postoju ??


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 30 cze 2010, o 10:27 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2010, o 21:04
Posty: 203
Lokalizacja: SI-SH-SK
Sprzęt: R1
Imie: Gosia
A filtr masz orginalny czy jakiś zamiennik ????
Kolega kiedyś wsadził jakiś zamiennik i sie okazało że przy mocniejszym kręceniu silnik nie dostawał tyle oleju co trzeba i też kontrolka wariowała,

_________________
A w sercu wyryte, tych 6 magicznych liter i kamertonów znak , co przysłania cały świat.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kontrolka od oleju Yamacha R6
PostNapisane: 30 cze 2010, o 10:43 
Już jest wszystko ok, nalałem oleju na pełny stan i kontrolka już się nie zapala :).
Filtr mam zamiennik a moto nie kopci nic, pali od pierwszego strzału pracuję w miarę równo nic w nim nie rzegocze... jednym zdaniem silnik jest dobry.

Dziękuję wszystkim za rady.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1