Teraz jest 20 kwi 2024, o 09:23

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: R6 RJ15 spożywa olej
PostNapisane: 25 lut 2019, o 20:05 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
olej torowy zmienia się co kilka wyścigów.
Ludzie go zmieniają przeważnie co rok. stąd kłopoty. Motul 7100 i wszystko jest ok :)
Ewentualnie inny dobry olej syntetyczny w zadanej specyfikacji.

Zużycie oleju jest związane z kondycją silnika a nie z jakością oleju. Ewentualnie wyciek.
Warto zdjąć pług czasem i zobaczyć czy olej po prostu nie kapie gdzieś z miski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 RJ15 spożywa olej
PostNapisane: 25 lut 2019, o 21:02 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 22 sty 2019, o 14:12
Posty: 26
Sprzęt: Yamaha r6 rj11
Imie: Marcin
Lokalizacja: Kolobrzeg
Dany_47 czytaj ze zrozumieniem... kolega napisał nie kopci nie ma wyciekow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 RJ15 spożywa olej
PostNapisane: 25 lut 2019, o 21:05 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 22 sty 2019, o 14:12
Posty: 26
Sprzęt: Yamaha r6 rj11
Imie: Marcin
Lokalizacja: Kolobrzeg
I tak jak mowie czytaj " zużycie oleju nie łączył bym z jakością oleju."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 RJ15 spożywa olej
PostNapisane: 25 lut 2019, o 21:55 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
To Ty mój post przeczytaj ze zrozumieniem.
Potwierdzilem Twoja opinię na temat zużycia oleju to raz.
A dwa że z racji pisania na forum- nie widziałem tego silnika i nie wiem czy faktycznie nie ma wycieku. Milion razy byli tu tacy co odpowiadali "to napewno nie to" a po 10 dniach pisali że jednak to było to tylko źle sprawdzali :)

Każdy jest optymistą i szuka na siłę problemu z olejem albo jakiejś innej kosmicznej przyczyny ubytków oleju. A najprościej zmierzyć kompresję...

Jak kompresja git to szukasz wycieków. Jest multum miejsc gdzie mogło wyjebać uszczelnienie i wcale nie musi kapać pod motocykl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 RJ15 spożywa olej
PostNapisane: 26 kwi 2019, o 22:37 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Z tego co się orientuję to nawet wcserwisowce pisze że silnik ma prawo zjeść olej do bodajże 350 ml na tysiąc. Kompresja może być dobra i nic też. Silniki takie też wbrew pozorom mogą więcej przejechać i wcale nie oznacza że to koniec silnika. Kolega miał SC59 i sporo jeździliśmy razem, na cywila jadła mu średnio 400 ml i nie chciał o tym mówić ale na torze w ciągu 2 dni czyli około 500 km dolał 4 litry oleju 300V. Motocykl jeździł długo i szczęśliwie i wbrew pozorom najszybciej w tym silniku zużyły się panewki choć motor dalej jeździ gdzieś w Warszawie teraz i dany klient i właściciel tego motocykla o tym może nie wiedzieć. Moja R1 paliła okej od kiedy ją miałem czyli przy 17 tys km i lałem około 250 ml a jak byłem na torze to chyba dolałem 350 ml po 2 dniach i dla przykładu gdyby coś z moim bolidem było nie tak to by już dawno nie jeździł a tymczasem wiecie jaki mam przebieg....Moto zero problemów, 300 ma w 20 sekund i ogólnie jest wzorowy, miałem robioną inspekcje stanu cylindrów przy okazji wymiany uszczelki głowicy i zero zużycia, na uszczelniaczach nie było też problemu więc trochę jest to problem którego nie da się wyeliminowac, może te pierścienie ale kompresja jest jak fabryczna więc ja mam to gdzieś i dolewam co 500 km 1/4 1/3 oczka by zaasze był pełny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 RJ15 spożywa olej
PostNapisane: 27 kwi 2019, o 09:29 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 27 lut 2015, o 23:34
Posty: 690
Sprzęt: r5
Imie: kil
Lokalizacja: polska
Mad666 napisał(a):
Z tego co się orientuję to nawet wcserwisowce pisze że silnik ma prawo zjeść olej do bodajże 350 ml na tysiąc. Kompresja może być dobra i nic też. Silniki takie też wbrew pozorom mogą więcej przejechać i wcale nie oznacza że to koniec silnika. Kolega miał SC59 i sporo jeździliśmy razem, na cywila jadła mu średnio 400 ml i nie chciał o tym mówić ale na torze w ciągu 2 dni czyli około 500 km dolał 4 litry oleju 300V. Motocykl jeździł długo i szczęśliwie i wbrew pozorom najszybciej w tym silniku zużyły się panewki choć motor dalej jeździ gdzieś w Warszawie teraz i dany klient i właściciel tego motocykla o tym może nie wiedzieć. Moja R1 paliła okej od kiedy ją miałem czyli przy 17 tys km i lałem około 250 ml a jak byłem na torze to chyba dolałem 350 ml po 2 dniach i dla przykładu gdyby coś z moim bolidem było nie tak to by już dawno nie jeździł a tymczasem wiecie jaki mam przebieg....Moto zero problemów, 300 ma w 20 sekund i ogólnie jest wzorowy, miałem robioną inspekcje stanu cylindrów przy okazji wymiany uszczelki głowicy i zero zużycia, na uszczelniaczach nie było też problemu więc trochę jest to problem którego nie da się wyeliminowac, może te pierścienie ale kompresja jest jak fabryczna więc ja mam to gdzieś i dolewam co 500 km 1/4 1/3 oczka by zaasze był pełny.


Zgadzam sie, w rj15 w instrukcji jest podane ile pobierze oleju niby, tylko jak ktos caly czas paluje to wezmie go wiecej.

_________________
https://t.me/pump_upp


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 RJ15 spożywa olej
PostNapisane: 27 kwi 2019, o 15:08 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
Silnik, który nie pobiera oleju był by perpetuum mobile.
Każdy weźmie trochę oleju.
Jak od wymiany do wymiany zejdzie pół litra to bym się nie martwił.
Jak od wymiany do wymiany schodzi litr.... No to trzeba szukać przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1