Teraz jest 19 kwi 2024, o 23:17

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 22 maja 2018, o 02:51 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 lut 2018, o 08:14
Posty: 5
Sprzęt: R1 RN22
Imie: Adrian
Lokalizacja: Rzeszów
Witam mam problem z Moją Grażyną , pewnego dnia wracałem do domu wszystko było okej, zostawiłem w garażu na noc po czym z rana siadłem się przejechać i stracił moc śmiesznie to brzmi ale tak to wygląda , jakby tryb A się wysypał i latał na std. Pomimo że tryby działaja bo czuć różnicę na mocy lecz to nie to samo co wcześniej.Rzęzi coś w silniku i nie chodzi tak ładnie jak wcześniej , oddałem go do sprawdzenia do yamahy i 2 innych znajomych , motor poniekąd sprawdzony wałki , korby itp wszystko ponoć w stanie idealnym , kupując go miał przebieg 7 tys.Nikt nie może dojść do problemu było sprawdzane ciśnienie , pompa paliwa została zmieniona wszystko pokazuje okej , jedynie problem w tym że w kompie nie wywala błędów nawet po wypięciu tps , sondy itp.Ktoś wie co może być przyczyną , ktoś tak miał lub coś może wiedzieć bo już ręce opadają , zrobiłem ok.6tys km w tym sezonie i było wszystko pięknie ok.tysiąca zrobiłem bez tej mocy niby nic się nie dzieje chodzi równo odpala normalnie jedynie czuć jakby ją dławiło i powyżej 3 -4 tys słabo reaguje na gaz.Wszystkie podstawowe pomiary itd zostały sprawdzone , wychodzi chyba na to że w ECU coś było maglowane, co zrobić? Większość umywa ręce i nie chce nic zrobić nawet serwis yamahy zbytnio nie ogarnia -.-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 22 maja 2018, o 14:45 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
też bym powiedział że ECU skoro jak odpinasz czujnik to nie wali błędu.
a co z tym dźwiękiem z silnika? ASO Yamaha powiedziało że te rzężenie jest normalne czy nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 22 maja 2018, o 19:11 
Offline
kursant

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 18:22
Posty: 177
Sprzęt: YZF R6
Imie: B3nZ
Lokalizacja: RZE
Moze cos z Airboxem i z filtrem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 22 maja 2018, o 23:35 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 lut 2018, o 08:14
Posty: 5
Sprzęt: R1 RN22
Imie: Adrian
Lokalizacja: Rzeszów
Hmm trudno powiedzieć bo na niskich obrotach ma to "bulgotanie" jak to można nazwać na większych obrotach dla mnie chodzi paskudnie w porównaniu do tego jak chodził wcześniej.Yamaha zbytni dużo nie wie szczególnie w Rzeszowie .. więc jestem bezradny.
Jedni mówią że może się wysypać program , drudzy że to nie możliwe bo przypuszczam że coś było kombinowane bo są wydechy yoshi. Ogólnie R1 nie ma łatwo bo dostaje po dupie czasami na kole po 40 -50 sek ale olej zawsze ponad i raczej nic mu się nie dzieje.
Z ECU też dziwny temat bo mówią że nie da się podpiąć pod kompa i zobaczyć co i jak , jeżeli żle mówię to poprawcie.Mi się wydaję że może nie chodzi tak jak wcześniej przez to że coś się porypało, bo wraz z upadkiem mocy , silnik chodzi bynajmniej dziwnie , ale był sprawdzany poniekąd i niby wygląda zdrowo, tak samo pomiary itd wychodzą okej , tylko dziwny temat że własnie nie wywala błędów nawet nie ma tabeli błędów co jest mega dziwne.Nawet jeden koleś próbował PC podłączył i po swojemu ustawić to nawet tego nie czytało.Jestem bezradny bo pierwszy raz mam taki problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 23 maja 2018, o 11:12 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
Może tam jakiś power Commander jest który zdechl czy coś. Śliski temat jeśli ASO tego nie wylapalo. Przywieź moto do Warszawy do speedbike albo do ASO Poland position. W obu miejscach są ogarnięci ludzie którzy powinni pomóc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 23 maja 2018, o 11:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Czy pali na wszystkie gary ? Piję tu do cewek/świec bo mi kiedyś padła cewka i nie miałem mocy.

Jak wygląda stan układu chlodzacego, stan wody.

W ECU są mechery czarodzieje którzy zabezpieczają ECU kodem i bez tego nie sprawdzisz mapy. Znam jeden taki przypadek zawalonej mapy która doprowadziła do zniszczenia 2 silników. Z tego co pamiętam mapy robił pan kwiecień z centralnej Polski i wyparł się swojego błędu. Serwis doszedł do tego że ECU nadawało się do wymiany i po wymianie Moto jeździ na trzecim silniku bez problemu.

Gdybym widział ten motor na żywo to może bym coś doradził.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 23 maja 2018, o 13:21 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 lut 2018, o 08:14
Posty: 5
Sprzęt: R1 RN22
Imie: Adrian
Lokalizacja: Rzeszów
Działa na wszystkie gary , cewki są raczej okej bo jak by padła to raczej by mogło falować ,nie chciała by jechać itd, świece są w idealnym stanie jak i niby silnik , dobry mechanik u mnie mówi że w sprawie mechanicznej nie ma do czego sie przyczepić.I poważnie jak coś jest z kompem można zajechać piec ? bo już mam dość wymian silników bo leży u mnie 7 pieców od R1 .PC nie ma u mnie na pewno bo sprawdzaliśmy.Moto jak mówię odpala od strzała chodzi równo reaguje na gaz , tylko przekrecasz manete w spód i idzie ale jakby nie chciała , na 3 wyrywa na koło ale to nie to samo jakby ten magiczny dół znikł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 23 maja 2018, o 18:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Sprawdzałeś ustawienia tps na liczniku?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Brak mocy Yamaha RN22
PostNapisane: 1 sie 2018, o 13:08 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2011, o 22:11
Posty: 276
Sprzęt: R1 RN32
Imie: IREK
Lokalizacja: UK
Jak padnie cewka to motocykl chętnie jedzie i normalnie niby działa a mocy nie ma i nie zawsze jest to ukazane na falowaniu obrotów bo cewki czasami rozłączają się na wyższych obrotach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1