Teraz jest 18 kwi 2024, o 07:19

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skaczące obroty na zimnym, przerywa szarpie wysokie spalanie
PostNapisane: 10 lip 2016, o 08:37 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Kolego oddaj może ten sprzęt do jakiegoś mechanika. Wyjdzie Ci to na dobre 8-) uwierz mi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Skaczące obroty na zimnym, przerywa szarpie wysokie spalanie
PostNapisane: 10 maja 2018, o 13:03 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 10:24
Posty: 10
Sprzęt: R6
Imie: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
Cześć u mnie temat rozwiązany przyczyną były zabrudzone styki przy przełączniku awaryjnym (starter) na prawej manetce (5SL-83975-00) wystarczyło rozkręcić wyczyścić zmontować.
Aż tak banalna usterka, że nie chce się wierzyć, ale jednak. Nawet nie trzeba było nowej części tylko dokładnie rozebrać elementy w środku żeby dostać się do styków. Pełno jakiegoś smaru brudu przez który nie było poprawnego połączenia elektrycznego, ale też nie na tyle żeby całkiem nie działo.
Generalnie masakra bo jak chwile jeździłem na moto to wszystko zaczynało działać poprawnie, jakoś poprawiało się to połącznie a przy konkretnym odkręceniu manetki powodowało znowu przerwanie tego małego układu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Skaczące obroty na zimnym, przerywa szarpie wysokie spalanie
PostNapisane: 10 maja 2018, o 13:04 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 10:24
Posty: 10
Sprzęt: R6
Imie: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
oczywiście zafiksowałem się na jakieś poważne usterki i było robione wszystko po kolei (części zamieniane z inną r6)

opisze kilka rzeczy bo mimo wszystko przeczytałem sporo o takich objawach dla różnych motocykl i przyczyn może być naprawdę wiele może się dla kogoś przyda.
Rada dla wszystkich z podobną usterką podpiąć manometr w układ paliwowy i zobaczyć co się dzieje z ciśnieniem kiedy odkręcamy manetkę. U mnie spadało o połowę kiedy spadał z obrotów więc albo sama pompa albo jej zasilanie. Wymiana nie pomogła z wiadomych już przyczyn ale warto to sprawdzić.
Zasilanie pompy idzie z przekaźnika 5PW-81950-00 wiec i one czasem padają, potem (rzadziej) ECU.

Inną przyczyną mogą być cewko fajki temat z Forum USA (mam nadziej że można zostawić link: http://www.r6messagenet.com/forums/r6-w ... ons-2.html http://www.r6messagenet.com/forums/r6-w ... letin.html ). Rocznik 2003 miał dwa razy wymieniane serwisowo cewkofajki. Seryjnie montowane byłu DENSO J0454 po prostu się paliły były przebicia i dawały taki sam objaw. Wiec w r6 03-05 powinny być cewko fajki MITSUBISH F6T549 Uwaga na MITSUBISH F6T558 (r6 06) i MITSUBISH F6T549 z r1 99-02 taki sam numer a inne rezystancje.

Oczywiście do sprawdzenie akumulator, świece, filtr powietrza.
Co do pompy paliwa jeszcze (jeżeli prąd do niej dociera) to warto zajrzeć do baku sprawdzić jego stan. Filtr paliwa jest w pompie i może się przytykać plus sprawdzenie węży czy nie są zagięte i stan regulatora ciśnienia na listwie wtryskowej 5SL-13906-00-00

Generalnie sporo tego jak ktoś z warszawy czy okolic śmiało pisać na priv pomogę


Ostatnio edytowano 10 maja 2018, o 13:07 przez Deltor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Skaczące obroty na zimnym, przerywa szarpie wysokie spalanie
PostNapisane: 10 maja 2018, o 13:06 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 10:24
Posty: 10
Sprzęt: R6
Imie: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
nawiązując do początku z mojego posta to spalanie duże zostało (może nieznacznie spadło) widocznie taka moja charakterystyka jazdy 90% po mieście. Paliwem było czuć bo jak nie dostawał iskry to trochę paliwa szło w wydech.
Odwiedziłem i rozmawiałem z kilkoma mechanikami. Jedni konkretni proponowali co sprawdzić, nie podejmowali się naprawy bo motocykl mechanicznie sprawny nie było się do czego przyczepić a czas mechanika w sezonie cenny, inni od razu walnięte cylindry silnik do wymiany. Polecam korzystać z usług sprawdzonych mechaników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Skaczące obroty na zimnym, przerywa szarpie wysokie spalanie
PostNapisane: 11 maja 2018, o 13:45 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2011, o 22:11
Posty: 276
Sprzęt: R1 RN32
Imie: IREK
Lokalizacja: UK
Coś w tych fajkocewkach jest do dupy że też wymieniałem je kiedyś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1