Teraz jest 29 mar 2024, o 01:33

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Różnice pomiędzy r1 rn12 a r1 rn19
PostNapisane: 21 sie 2016, o 08:36 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 2 cze 2015, o 16:29
Posty: 13
Sprzęt: r6
Imie: Tomek
Lokalizacja: 63-400
Witam, szukałem i nigdzie nie znalazłem a bardzo interesują mne różnice w tych dwóch modelach. Planuję zakup rn 19 i zastanawiam sie czy warto dopłacać czy może lepiej kupic rn12. Generalnie poirady jak rozróżnić i czym różnią sie rn12 i rn19 bardzo mile widziane:). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia na co zwrócić uwagę przy kupnie lub jakie są najczęstsze usterki również niech się podzieli doświadczeniami


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Różnice pomiędzy r1 rn12 a r1 rn19
PostNapisane: 21 sie 2016, o 11:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Szybka odpowiedź: znajdź dobrą sztukę RN12 bo to będzie dla CIebie lepsze.

RN19 jest raptem o pare koni mocniejsza czego nie wykorzystasz normalnie na drodze, RN19 wg mnie ma beznadziejny fotel w którym siedzisz we wgłębieniu bo może bardziej stabilizuje tyłek ale wg mnie niedobre dla jajc, RN12 za to możesz nie być zadowolony z baku który jest idealny dla takich jak ja co brzucha nie mają ale są ludzie co narzekają że ten bak jest zbyt blisko brzucha.
RN19 to RN12 po lifcie i miał zmiany w silniku.
W RN19 i w RN12 łatwo zarżnąć silnik jak będziesz jeździł z małą ilością oleju albo na kole. Jeśli ktoś jeździł na gumie takim motorem to ma do wymiany silnik. Silników RN19 nie ma i jest na nie deficyt. RN12 możesz podebrać silnik z FZ1 i z tymi silnikami nie ma problemów i łatwo daje się je wsadzić do RN12.
Słaby punkt tych R1 to koło magnesowe które rozlatuje się po 30 tys km i na to warto zwracać uwage przy zakupie: jeśli było robione to jest problem bo silnik pewnie długo nie wytrzyma bo magnesy lecą do oleju i ścina to zwykle scianki cylindrów i panewki - to zwykle jest kwestia czasu.

Dlaczego doradzam RN12 ? BO jak kupisz RN19 i padnie silnik to nic nie zrobisz już z tym motorem raczej chyba ze będzie cud i albo kupisz silnik (co nie dość ze jest małoprawdopodobne to jeszcze ile on wytrzyma?). Te motocykle są bardzo podobne do siebie.

Jest tylko jeden problem w RN12: gdzie znajdziesz teraz dobrą sztukę bo w to powątpiewam,

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Różnice pomiędzy r1 rn12 a r1 rn19
PostNapisane: 21 sie 2016, o 14:06 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 2 cze 2015, o 16:29
Posty: 13
Sprzęt: r6
Imie: Tomek
Lokalizacja: 63-400
hmm to moze lepiej poszukac gsxr 1000 k7 albo cbr sc 59?? Sam juz nie wiem, bardzo chciałem yamahe kupic bo z mojej r6 jestem zadowolony i ogolnie ale po takim info. Nie mam ochoty kupić moto za 20k zł i zatrzeć w nim silnik po chwili. Ewentualnie zx10r 2008 rocznik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Różnice pomiędzy r1 rn12 a r1 rn19
PostNapisane: 22 sie 2016, o 13:25 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2011, o 22:11
Posty: 276
Sprzęt: R1 RN32
Imie: IREK
Lokalizacja: UK
W każdym z tych motocyklów znajdziesz wady. Motocykle mają ale nie oznacza że na nie trafisz, w SC59 wywala skrzynie, K7 ma beznadziejne hamulce, Kawa jest super mechanicznie i trakcyjnie tylko jest obrzydliwa. Jeśli kupisz pewną sztukę RN12 RN19 K7 SC59 będziesz zadowolony. Kawa też musi być dobry stan techniczny. Wydaje mi się że kawa jest najpewniejszym wyborem ale zaakceptuj jej wygląd :ubaw: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Różnice pomiędzy r1 rn12 a r1 rn19
PostNapisane: 23 sie 2016, o 19:17 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Najpewniejsze to sa te z salonu :) Jak by co to w gixie tloki pekaja :) W kawie tez sie dzieja jakies jajca ale nawet kolega nie chcial sie przyznac co reanimowal.Na tym forum przynajmniej otwarcie sie mowi co sie dupcy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1