Teraz jest 28 wrz 2024, o 23:46

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: R6 2002, dziwna blokada...
PostNapisane: 1 sie 2016, o 13:30 
Offline

Dołączył(a): 12 lip 2016, o 08:37
Posty: 4
Sprzęt: R6 '02
Imie: Patryk
Lokalizacja: Przystajń
Witam wszystkich posiadam R6 ostatni rocznik na gaźnikach, kupiłem ją z blokadą na a2( 25kw)

Po rozbiórce wyciągnąłem zwężki w króćcach(metalowe blaszki), z firmy prawdopodobnie alphatechnic?

Posprawdzałem gaźniki, wszystkie dysze ok(148,152), nigdzie nie znalazłem jakichś blokad by manetka się do końca nie otwierała, od razu dałem do znajomego na regulacje, no to mówie sprawdzimy ją :twisted:

I co? I blokada o dziwo jak była tak jest? Moto do 8 jak głupie, przychodzi 8k obrotów, jakby to był koniec? można manetką w dół na każdym biegu, a Yamaha jakby miała tylko 8k obrotów( nie ma odcinki tylko jakby koniec mocy), v-max to jakieś góra 160, na każdym biegu 8k i koniec.

Czytałem na internecie o blokadach z DE w r6, no to mówią, że te blaszki, inne dysze, i rureczki dzięki którym nie otwierają się przepustnice do końca, lecz u mnie nic już z tych blokad nie ma. Na wolnych kreci się do 17k i odcina(trochę dziwnie ale nie miałem r6 innej by porównać), a na jakim kolwiek biegu do 8k i koniec.

Macie pomysły czy były blokady jakieś na komputero-module?

Znajomy mówi, że nie realne jest to by była tam blokada na nim, lecz według niego gaźniki?(Ale z gaźnikami wszystko w porządku już jest)

Mieliście jakieś styczności z taką blokadą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 2002, dziwna blokada...
PostNapisane: 2 sie 2016, o 09:22 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
skoro na każdym biegu jest to równiutko 8000RPM to musi to być blokada elektroniczna. blokadą mechaniczną raczej nikt by nie wycyrklował tak idealnie 8000RPM i basta. moduł zapłonowy może być blokowany. doczytaj gdzieś może w necie lub spróbuj znaleźć taki z blokadą obrotów. Ewentualnie zerknij czy ten, który w moto masz oryginalny YAMAHA a nie jakiejś tam innej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 2002, dziwna blokada...
PostNapisane: 2 sie 2016, o 11:58 
Offline

Dołączył(a): 12 lip 2016, o 08:37
Posty: 4
Sprzęt: R6 '02
Imie: Patryk
Lokalizacja: Przystajń
dany_47 napisał(a):
skoro na każdym biegu jest to równiutko 8000RPM to musi to być blokada elektroniczna. blokadą mechaniczną raczej nikt by nie wycyrklował tak idealnie 8000RPM i basta. moduł zapłonowy może być blokowany. doczytaj gdzieś może w necie lub spróbuj znaleźć taki z blokadą obrotów. Ewentualnie zerknij czy ten, który w moto masz oryginalny YAMAHA a nie jakiejś tam innej marki.


Tak, moduł który siedzi w Yamaszce jest org. Są 2 sztuki na allegro z 1wtykiem(r6 po lifcie).

Kazdy bieg do 8k i po 8k jakby brakło mocy całkowicie, jak odkręce manetka do końca to mooże coś do 9k podskoczy ale to z trudem i bez siły.

Coś ktoś kombinował z kablami przed wtykiem do modułu, ale nie wygląda na to, by były z czymś oddzielnym połączone.

Szkoda, że nie ma nikogo z okolicy z takim modułem, to bym się spotkał i przełożył na sprawdzenie, bo wydawać w ciemno 200zł to też nie fajnie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 2002, dziwna blokada...
PostNapisane: 2 sie 2016, o 16:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5417
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
tu na forum był film z YT gdzie widać blokade mechaniczną w gaźnikach i przy manetce.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 2002, dziwna blokada...
PostNapisane: 2 sie 2016, o 16:43 
Offline

Dołączył(a): 12 lip 2016, o 08:37
Posty: 4
Sprzęt: R6 '02
Imie: Patryk
Lokalizacja: Przystajń
Mad666 napisał(a):
tu na forum był film z YT gdzie widać blokade mechaniczną w gaźnikach i przy manetce.


Jeśli ktoś, gdzieś widział ten filmik/temat, to podrzućcie mi go tutaj, bo szukać mogę tygodniami i nic nie widze :( :x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1