Teraz jest 1 lip 2024, o 10:27

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: wypadek
PostNapisane: 5 maja 2016, o 12:11 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2015, o 07:13
Posty: 45
Sprzęt: r6 rj03,r6 rj12
Imie: maciek
Lokalizacja: jaworzno
Dobry spawacz z tigiem nadbuduje tak że nie będzie widać, robiłem kiedyś z bmw k1600gt w którego bok uderzyło tyłem auto. Z prawej strony wyszczerbiony był kawałek głowicy tak że było widać wałki rozrządu.Zdemontowałem głowicę, zawory od tej strony i panowie napawali to tak że trzeba naprawdę dobrze sie przyjrzeć żeby to wyhaczyć. Moto od naprawy ma już 50tyś km więcej i dalej lata. Według mnie trzeba zdemontować wszystko wokół co może się zapalić lub stopić ponieważ spawanie alu wymaga wyższej temperatury z racji że ten metal jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. Bez nowego prostego dekla się nie obejdzie bo będzie musiał robić przymiarki. Druga sprawa jest taka że dość dziwne są okoliczności twojego wypadku,był to zakręt w lewą stronę?? Bo wygląda to (choć niekoniecznie) jakbyś zaliczył klasyczny highside, wszedłeś w zakręt, uślizgnęła ci się tylna opona, następnie tył złapał przyczepność i maszyna się wyprostowała a ugięty wcześniej amortyzator nagromadził tyle energii że przy wyprostowaniu wystrzelił cię jak z katapulty i w efekcie motocykl położył się na prawą stronę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wypadek
PostNapisane: 5 maja 2016, o 13:30 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:27
Posty: 25
Sprzęt: R6
Imie: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz
powiem ci ze byl to poczatek zakretu moglo tak byc jak mowisz tylko dziwne byly te obroty ze na 1-2-3 biegu zero reakcji na gaz nagle szarpnelo mnie raz odprostowalo i pojechalem prosto.zdania sa podzielone z tym spawaniem boje sie ze bedzie cieklo rozne sa opinie niektórzy twierdza ze tylko wymiana silnika inni spawanie albo wymiana karteru.chce zrobic wszystko by postawic moto na nogi i jezdzic na nim dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wypadek
PostNapisane: 5 maja 2016, o 14:40 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2015, o 07:13
Posty: 45
Sprzęt: r6 rj03,r6 rj12
Imie: maciek
Lokalizacja: jaworzno
Cieknąć będzie tylko wtedy jak spawacz dobierze nieodpowiedni stop do spawania lub źle oczyści miejsce spawania i w spoinie pojawią się pęcherze. Najlepiej zabrać moto w miejsce gdzie regenerują głowice silników spalinowych, ponieważ w takim miejscu będą mieli doświadczenie w doborze materiałów. To wszystko zależy od tego na czym ci zależy i od budżetu. Co do tych dziwnych objawów to powiem ci tak, że w gaźnikowych i wtryskowych R6 airbox, odmy i przewody podciśnieniowe muszą być idealnie poskładane ponieważ gdy jest coś pokombinowane to nie chcą normalnie przejść przez średni zakres a potem masz nagły strzał mocy że ręce chce urwać. Przerabiałem już takie poskładane samodzielnie przez właściciel tematy. W tym sezonie już było parę przypadków, że wymienił se ktoś filter, świece a moto nie jedzie, no a jak ma jechać jak przewody odpowietrzające czy też odmy tak pozakładane że zastanawiałem się nieraz gdzie ktoś wtedy był i co miał na myśli jak to zakładał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: wypadek
PostNapisane: 23 maja 2016, o 07:23 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
moim zdaniem to uszkodzenie to pikuś. ale skąd pomysł z wałkami jak nie zaglafali do silnika. silnik po szlifie nie ulega zniszczeniu na wałkach. kiedyś mi taki jeden cap przerocił rn12 na parkingu bo cofał laguną i sie przewrociła i chodziłem zestresowany przez długi czas czy silnik bedzie działał, jezdziłem nim a w serwisie ASO sie smiali że nie ma prawa nic sie stać a że ja sie boje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1