Teraz jest 17 maja 2024, o 04:22

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: na jaki przebieg zaprogramowano R1
PostNapisane: 11 gru 2011, o 00:09 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
hmm jak na sprzęt 2010rok to spore osiagniecie Wiem jak jezdzi ten stary wyga. Na torze Assen czy Zaindfort jest czestym bywalcem. Moto jezdzi jak jezdziło po wyjezdzie z salonu mimo paru modyfikacji. Ktoś wymysla bajki o wybuchajacych silnikach w bmw. Nigdy nie widziałem ogladajac WSBK czy Stock 1000 by w bmw wybuchł silnik, gdzie w Dukacie zdaża sie to regularnie. Nie chce negowac innych marek ale w kwesti budowy motocykli reszta powinna sie uczyc jak budowac superbika. Motocykl w tak krótkim czasie osiagnoł taki sukces. Bezpodstawnie nie chwaliły by go takie portale motoryzacyjne jak MCN czy motorrad.de itp..

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: na jaki przebieg zaprogramowano R1
PostNapisane: 11 gru 2011, o 08:01 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
No nie, "stara gwardia" się obudziła! Jarson witam, dawno nie "widziałem" kolegi.
A w temacie żywotności sprzętów wkleje swój cytat z postu, który zamieściłem w innym temacie związanym z awariami rn19:
"Ja swoją RN19 mordowałem na wszystkie sposoby. Motor pałowałem jak tylko można, obrotomierz częściej był na czerwonym polu niż przed nim, na autobanie przez kilkadziesiąt kilometrów licznik zacinany na 299. I co? I nic, moto chodziło jak ta lala, nie brało oleju i nie było żadnych usterek. A dlaczego? Bo R1 służy do pałowania i mordowania, ale na szosie. A nie "odcinki" zapłonu na chodniku, pod garażem czy na parkingu przed dyskoteką. Morduj R1 na trasie i nic jej nie zrobisz."

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: na jaki przebieg zaprogramowano R1
PostNapisane: 11 gru 2011, o 08:12 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
michał YZF napisał(a):
Motocykl w tak krótkim czasie osiagnoł taki sukces. Bezpodstawnie nie chwaliły by go takie portale motoryzacyjne jak MCN czy motorrad.de itp..

Co do Bumki to nie żadne plotki. Aprilię też wszyscy chwalili a korbowody wylatywały z różnych stron silnika :D . Cebra wygrywała testy a nawet fabryka przyznawała, że ich nowy litr może pić do 1,5 litra oleju na 1tys km. Wielki zachwyt nad nową ZX10 ale Kawa wycofywała wszystkie egzemplarze z rynku bo na dystansie pierwszych kilkuset kilometrów nic nie zostawało z tłoków. Szydera :twisted: , to ja już chyba zostaję przy R1.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: na jaki przebieg zaprogramowano R1
PostNapisane: 11 gru 2011, o 08:31 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2011, o 07:42
Posty: 21
Sprzęt: K6 Tysiąc
Imie: Łukasz
Ja swoją R1 Rn09 sprzedałem z przebiegiem ok54tys km (moto spedziło na kole multum czasu.. robiłem gumy nawet do 1km) Poprzedni wlasciciel robił tak samo. Jak kupiłem motocykl przy stanie 40tys km to musiałem zrobic 2 bieg i to była jedyna ingerencja w silnik. Fakt faktem starałem się motocykl (po za gumą) kręcić do 10 tyś nigdy do odcinki. Olej regularnie co 6tys wymiana (poprzedni wlasciciciel roibł tak samo). Motocykl sprzedałem kumplowi w lipcu i tez nawinął kilka tysięcy na nim i to non stop praktycznie zmiana biegów na odcince a motocykl od zalania oleju do wymiany wymaga jednej dolewki. Myslę, że R1 Rn09 przy dobrym serwisowaniu motocykla (głównie chodzi o regularną wymianę oleju i przy gumowaniu ZAWSZE trzeba pilnować, żeby okienko z olejem było zalane całe i jeszcze z 200ml ponad) i traktowania go tak jak się powinno traktować super sporta a nie jakiegos turystyka to spokojnie 100 tyś km wytrzymuje a pewnie i lepiej.

_________________
http://bikepics.com/members/laki2006/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: na jaki przebieg zaprogramowano R1
PostNapisane: 11 gru 2011, o 09:28 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
http://monoslad.home.pl/forum3/viewtopi ... 5&start=10

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: na jaki przebieg zaprogramowano R1
PostNapisane: 11 gru 2011, o 11:13 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
Witam Bundes, czasem zaglądam na forum ..
michał YZF napisał(a):
Ktoś wymysla bajki o wybuchajacych silnikach w bmw. Nigdy nie widziałem ogladajac WSBK czy Stock 1000 by w bmw wybuchł silnik

Chyba jednak nie oglądasz zbyt uważnie wyścigów. W 2011 to się może mniej zdarzało, ale w 2010 bardzo często, szczególnie w stocku1000. Nawet w polskim pucharze BMW padło kilka sztuk.
A co do zwykłych, drogowych egzemplarzy. Właśnie po tej "awarii" okazało się w serwisie, że BMW robiło wszystko, aby ukryć fakt niedopracowania nowego modelu (podejrzeli od japońców co nie co jak się robi sportowe motocykle, ale nie wszystko udało się skopiować) Kumpel dostał od razu nowy silnik, bez próby naprawy starego. I tak się działo ze wszystkimi uszkodzonymi egzemplarzami. No cóż BMW za dużo zainwestowało w marketing, aby teraz się okazało, że ich "super" sportowym motocyklem mogą jeździć tylko babcie na zakupy

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: na jaki przebieg zaprogramowano R1
PostNapisane: 11 gru 2011, o 14:53 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 20:06
Posty: 823
Sprzęt: yamaha r1 RN20
Imie: czervony
czysta prawda Jarson japonczyk to japonczyk .. jeden bedzie latał pol wieku drugi 1,5 tys km i po silniku

_________________
Yamaha Wild Star........Tam gdzie wolność jest standardem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1