Teraz jest 5 maja 2024, o 10:53

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha r6 2000 - spadek mocy po instalacji alarmu GPS?
PostNapisane: 30 kwi 2016, o 03:54 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2014, o 10:13
Posty: 50
Sprzęt: R6 00'
Imie: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa
Witam.

Mam problem z moją r6 00'

Byłem w serwisie, który założył mi alarm GPS. Po uruchomieniu tego alarmu GPS, jak zacząłem jechać motocyklem to poczułem odcięcie mocy na ułamek sekundy (tak jakbym na chwile puścił gaz), myślałem że to wina tego, że testowaliśmy wyłączane zapłonu poprzez alarm gps i może paliwo jeszcze nie dochodziło tak jak powinno, ale po dłuższej jeździe (jakieś 2 km przez które te szarpnięcia straty mocy się pojawiały często) zmienił się dźwięk z tłumika i zaczął strzelać z tłumika, motocykl jechał, ale nie miał mocy. Zauważyłem też, że w czasie jazdy na chwile wskazówka obrotomierza spadła do zera jakbym wyłączył silnik, ale silnik nadal działał. Ledwo, ledwo dojechałem do pracy. Gdy wieczorem zapaliłem motocykl to na początku chodził dobrze (były tylko te chwilowe spadki mocy), ale po paru kilometrach, jak dojeżdżałem do domu, znowu zaczął tracić moc jak dodawałem gazu i był dziwny dźwięk z tłumika (plus strzelał z tłumika co chwile). Oddałem go na drugi dzień do tych mechaników, którzy mi zakładali gps - po prawie trzech tygodniach i kilku moich telefonach dowiedziałem się, że to wina gaźników i trzeba kupić zestaw napędowy - koszt jakieś 600 zł i muszę czekać jeszcze kolejny tydzień aż to naprawią (czyli motocykl będzie jakiś miesiąc czasu stał u nich). Jeszcze jedna sprawa, dwa tygodnie przed zdarzeniem byłem u nich na czyszczeniu gaźników. Zastanawiam się czy ta naprawa gaźników coś w ogóle da czy to nie jest czasem wina np świec.
Od czego może się to dziać?
Ja uważam, że to wina źle zamontowanego gps, który pobiera za dużo prądu (akumulator kupiony rok temu). Do czasu odpalenia gps wszystko działało jak należy (podobno to, że teraz motocykl nie działa to zbieg okoliczności - tak mi powiedzieli w serwisie).

Wiem, że to może wróżenie z fusów, ale co uważacie, że to może być?

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha r6 2000 - spadek mocy po instalacji alarmu GPS?
PostNapisane: 30 kwi 2016, o 07:46 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Sprzęt: YAMAHA R6 RJ15
Imie: Łukasz
Lokalizacja: KRAKÓW
Witaj kolego,

Ja na Twoim miejscu posprawdzałbym ładowanie alternatora, działanie regulatora napięcia i akumulator. Miałem tak jak opisujesz gdy padło mi ładowanie wskazówka szalała, strzelał niesamowicie z tłumika i wogóle nie miał mocy. Może to zbieg okoliczności a może coś sknocili w elektryce przy montażu alarmu.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha r6 2000 - spadek mocy po instalacji alarmu GPS?
PostNapisane: 30 kwi 2016, o 07:55 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Sprawdź dokrecenie klem do akumulatora i pobliskie mu połaczenia kablowe gdzie mechanik mógł grzebać podłaczajac alarm, albo poprostu wróć do niego z reklamacją. Pierwsze co przuchodzi na myśl to luźna klema


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha r6 2000 - spadek mocy po instalacji alarmu GPS?
PostNapisane: 30 kwi 2016, o 07:59 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2014, o 10:13
Posty: 50
Sprzęt: R6 00'
Imie: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa
Dzieki za podpowiedzi, Panowie. Właśnie przypomniałem tez sobie, ze dystrybutor tego gpsa wspomniał mi, ze to moze być przez jakiś przekaźnik. Co do wskazówki obrotomierza to zauwzylem tylko raz jak się tak zachowała, ale nie patrzylem ciągle na nią. Ogólnie tez mi sie wydaje, ze to cos z elektryka. Cos ze świecami, właśnie ten regulator napięcia, akumulator jest zeszloroczny, wiec wydaje mi sie, ze jest ok. Obawiam sie po prostu, ze zastosują ten zestaw naprawczy gaźników i bedzie nadal to samo.

Co do reklamacji, to ja właśnie wróciłem zeby to poprawili, ale na razie mówią, ze to nie ich wina i jest to przypadek. Wydaje mi się, ze nie jest to przypadek, bo motocykl dzialal caly czas dobrze a po uruchomieniu gpsa od razu zaczął wariować.

Edycja: Problemem okazał sie gps. Mechanicy po zrobieniu gaznikow powiedzieli, ze to musi byc problem z silnikiem i chcieli zrobić remont silnika za 4 tysiące zlotych. Podziekowalem i powiedziałem, ze odbiorę motocykl. Poprosiłem ich zeby wylaczyli gps. Po wyłączeniu gpsa motocykl dziala bez zarzutu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1