Teraz jest 17 maja 2024, o 21:26

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 25 lip 2013, o 15:24 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, o 16:56
Posty: 85
Sprzęt: Yamaha YZF R6 2009
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław
Panowie.

Po pierwsze chciałem zapytać dlaczego taki motocykl jak R6 nie ma takiego wskaźnika w serii? :roll:

A drugie pytanie dotyczy tego, jaki byście doradzili do zakupienia i jak wygląda montaż czegoś takiego, czy jest to skomplikowane zadanie?

Może Yamaha posiada takie ori ustrojstwa w ofercie akcesoriów dodatkowych?

Pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 25 lip 2013, o 16:18 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:51
Posty: 155
Sprzęt: R6 '03
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Jaworzno
Cytuj:
Po pierwsze chciałem zapytać dlaczego taki motocykl jak R6 nie ma takiego wskaźnika w serii? :roll:


Z tym pytaniem to do producenta.
A jak już chcesz Yamahe z wyświetlaczem to R1 od 2009 posiada.

Cytuj:
A drugie pytanie dotyczy tego, jaki byście doradzili do zakupienia i jak wygląda montaż czegoś takiego, czy jest to skomplikowane zadanie?


Osobiście używam DATATOOL i jestem z niego zadowolony. Co do montażu to trochę lutowania było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 26 lip 2013, o 14:22 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Są wyświetlacze, które trzeba wlutować w instalację, ale są również takie, gdzie są specjalne kostki, które wpina się w instalację bez ingerencji w nią. Takie wyświetlacze są zazwyczaj droższe od tych do wlutowania, ale jak ktoś nie czuje się na siłach to chyba lepsze wyjście. Poniżej przykład takiego wyświetlacza ( ebay.co.uk)
http://www.ebay.co.uk/itm/Acumen-DG8-Gear-indicator-Yamaha-R6-PLUG-PLAY-2006-2010-/321166326632?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item4ac7013b68

Tutaj tańszy:
http://www.ebay.co.uk/itm/PZRacing-Plug-Play-Gear-Indicator-For-Yamaha-2009-YZF-R6-13S1-GT310-Y2-/370822183592?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item5656b97aa8

Jak są w UK, to powinny też być w PL. Pozostaje też możliwość zamówienia z zagranicy. Większość sprzedawców wysyła za granicę więc nie powinno być problemów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 29 lip 2013, o 09:11 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, o 16:56
Posty: 85
Sprzęt: Yamaha YZF R6 2009
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki za info.

Wadą R6 jest to, że nie ma czujnika biegów i przez to można w niej montować jedynie wyświetlacze biegów, czytające dany bieg z porównania prędkości z obrotami, a niestety to rozwiązanie jest na tyle niedoskonałe, że chyba pozostanie mi jazda bez tego udogodnienia i liczenie biegów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 29 lip 2013, o 09:27 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 16:54
Posty: 975
Lokalizacja: kostrzyn wlkp
Sprzęt: R6 RJ15
Imie: Mariusz
Jak byś się zdecydował i zakładał wyświetlacz biegów zrób jakieś zdjęcia z montażu bo chętnie bym też założył ;-)

_________________
Kiedy humor ci się zje*** wsiądź na motor będziesz w niebie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 29 lip 2013, o 13:20 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
RSSSS napisał(a):
Dzięki za info.

Wadą R6 jest to, że nie ma czujnika biegów i przez to można w niej montować jedynie wyświetlacze biegów, czytające dany bieg z porównania prędkości z obrotami, a niestety to rozwiązanie jest na tyle niedoskonałe, że chyba pozostanie mi jazda bez tego udogodnienia i liczenie biegów.


Ja również zastanawiałem się przed zakupem jak będzie działało takie urządzenie i czy nie będzie przekłamywało. Okazało się, że taki wyświetlacz biegów działa bardzo dobrze. Oczywiście są lekkie opóźnienia jeżeli chodzi o aktualny bieg ( przy zmianie biegów) i czasem na postoju, lub przy bardzo wolnej jeździe w korku może wskoczyć inny bieg niż ten który aktualnie mamy wbity. Są to jednak przekłamania nie przeszkadzające w normalnej jeździe. W takich sytuacjach przeważnie się wie na jakim biegu się jedzie. Wyświetlacz przydaje się jednak kiedy jedziemy bardziej dynamicznie i jesteśmy skupieni na drodze a nie na tym na jakim biegu właśnie jedziemy. Wtedy przed zakrętem i redukcją spoglądamy na wyświetlacz i wiemy o ile biegów zredukować, żeby wbić bieg na którym chcemy przejechać zakręt. Nieraz zdarzało mi się zredukować do jedynki, bo nie wiedziałem na jakim biegu jadę albo szukać siódemki, bo nie wiedziałem że już jadę na szóstym biegu. Także nie ma co patrzeć na to, że są lekkie opóźnienia i czasem przekłamania w nieistotnych momentach. Przy normalnej jeździe takie urządzenie spisuje się dobrze i warto sobie coś takiego założyć, żeby nie myśleć o biegach podczas jazdy tylko o czymś ważniejszym :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 29 lip 2013, o 21:24 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
r6 chuba od 2011 albo 2012r dostala juz licznik biegów dokladnie jak jarzabek pisze ja tez szukalem zawsze 7 ale gownie na tor sie on nadaje.

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 30 lip 2013, o 03:51 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Na tor może i tak, ale żeby polatać sobie po zakrętach na normalnych drogach to również, zwłaszcza dla osoby niedoświadczonej ( takiej jak ja) która musi ogarnąć wiele rzeczy podczas jazdy. Wyświetlacz pomaga wyeliminować skupianie się nad tym, na którym biegu się jedzie i można np skupić się bardziej na technice pokonywania zakrętów czy obserwacji otoczenia itp. itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 13 sie 2013, o 17:44 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 25 sty 2012, o 20:39
Posty: 40
Sprzęt: r6
Imie: Łukasz
Lokalizacja: OGL
osobiście posiadam wyświetlacz biegów gipro i powiem wam że nie ma zadnych przekłamań,zapinasz bieg i automatycznie pokazuje go wyświetlacz,użytkuje 2 sezon i jestem zadowolony.Posiada gotową kostke która podpina się pod bakiem a reszte kabli wpina się do układu kostkami,nie trzeba nic lutować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów R6 2009?
PostNapisane: 13 sie 2013, o 19:34 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 9 mar 2013, o 15:27
Posty: 607
Sprzęt: GSX-R 750 k7
Imie: Alex
Lokalizacja: Katowice
Ma ktoś gipro w r6 2002, bo próby wbijania 7 mnie dobijaja :lol: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1