Teraz jest 1 maja 2024, o 14:49

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 28 sty 2017, o 22:55 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 8 sie 2016, o 13:00
Posty: 7
Sprzęt: R6
Imie: Kajetan
Lokalizacja: Grudziądz
Proszę o doradzeniu w zakupie filtru powietrza, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik. Zdaje sobie sprawę, że na allegro jest tego pełno ale nie chce trafić na chiński zamiennik i w połowie sezonu pluć sobie w brodę, że zaoszczędziłem 15 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 29 sty 2017, o 02:30 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2016, o 01:09
Posty: 179
Sprzęt: R6 '02
Imie: Patryk
Lokalizacja: Częstochowa
Wasiucionas napisał(a):
Proszę o doradzeniu w zakupie filtru powietrza, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik. Zdaje sobie sprawę, że na allegro jest tego pełno ale nie chce trafić na chiński zamiennik i w połowie sezonu pluć sobie w brodę, że zaoszczędziłem 15 zł.


Ja zawsze jadę do znajomego który ma sklep z częściami/olejami itd do moto. Wiem, że olej który kupie to nie "podróba" a filtr nie rozleci mi się po 1 sezonie, Tobie też radzę jechać, a na pewno masz gdzieś tam taki sklep i kupić, niż przez alledrogo wszystko zamawiać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 29 sty 2017, o 03:45 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
Do tego moto raczej zalecal bym wszystko OEM lub dobrej marki zamienniki oryginału.
Żadnych tuningowych gratów bo narobisz sobie kosztów przez np regulacje gaźników czy dobranie nowych dysz co byś musiał zrobić po zmianie filtra na sportowy. Wejdź sobie na Larsson.pl tam masz sklep, który ma dobre zamienniki. Ewentualnie ASO ale tam będzie drożej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 29 sty 2017, o 10:19 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Powietrza w tym moto sie tylko myje i suszy.Jesli gabka sie rozpada to kupujesz nowy.Tanie takie filtry powietrza ma mLine.Filtr paliwa nigdy nie wymienialem i mozesz go zostawic.Filtr oleju tani jest hilfiltro.Olej motul 5100 10w40.Wymien sobie plyn chlodzacy na dynagel2000 lub petrygo.Swiece tez do wymiany.Najlepiej ngk a denso mozesz sobie darowac.Po wymianie swiec konieczne jest ich wygrzanie.Do wymiany plyn hamulcowy i przeczyszczenie tloczkow w zaciskach.Nastepnie zrob koniecznie synchronizacje gaznikow.
To jest plan minimalny i ekonomiczny.Nie ma tu dziadostwa wszystko kest ok.
Jak chcesz cos lepszego to idziesz do yamaha i zamawiasz filtry oryginal olej yamalube.Jednak moto ma swoje lata i lepsze dla niego bylo by sprawdzenie stanu rozrzadu niz przeplacanie za oryginaly.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 29 sty 2017, o 19:43 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 8 sie 2016, o 13:00
Posty: 7
Sprzęt: R6
Imie: Kajetan
Lokalizacja: Grudziądz
nfs napisał(a):
Powietrza w tym moto sie tylko myje i suszy.Jesli gabka sie rozpada to kupujesz nowy.Tanie takie filtry powietrza ma mLine.Filtr paliwa nigdy nie wymienialem i mozesz go zostawic.Filtr oleju tani jest hilfiltro.Olej motul 5100 10w40.Wymien sobie plyn chlodzacy na dynagel2000 lub petrygo.Swiece tez do wymiany.Najlepiej ngk a denso mozesz sobie darowac.Po wymianie swiec konieczne jest ich wygrzanie.Do wymiany plyn hamulcowy i przeczyszczenie tloczkow w zaciskach.Nastepnie zrob koniecznie synchronizacje gaznikow.
To jest plan minimalny i ekonomiczny.Nie ma tu dziadostwa wszystko kest ok.
Jak chcesz cos lepszego to idziesz do yamaha i zamawiasz filtry oryginal olej yamalube.Jednak moto ma swoje lata i lepsze dla niego bylo by sprawdzenie stanu rozrzadu niz przeplacanie za oryginaly.


Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak stwierdzić po wykręceniu świeć czy nadają się do wymiany? Jak się wygrzewa świece?


Ostatnio edytowano 29 sty 2017, o 20:08 przez Wasiucionas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 29 sty 2017, o 19:57 
Offline
kursant

Dołączył(a): 10 gru 2015, o 12:53
Posty: 297
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Pawel
Lokalizacja: Staszów
Sprawdz przerwe miedzy nimi i czy nie sa nadmiernie okopcone..
ale przede wszytskim sprawdza się przerwe.

W serwisóce napewno znajdziesz jaka powinna byc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 29 sty 2017, o 20:40 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
To nie o to chodzi.Weź sobie nową świecę i zobacz jak wyglądają elektrody w twojej i w tej nowej.W starej się wypalają i widać to po tej środkowej a boczna jest przegrzana.Jeśli doszło by do jej oderwania z wypalenia silnik jest trupem a koszty straszne.Jeśli świeca ma ładną iskrę to nic nie znaczy.Zauważ że w silniku pracuje pod bardzo dużym ciśnieniem i warunki pracy są skrajnie różne.Dla tego jest zalecana wymiana co ileś tam tys km.Chyba 20tys a irydowe 40 tys.
Za 120 zł kupisz kmp ngk.Wygrzewanie polega na tym że najlepiej zapalić moto i pojechać bez gaszenia go w trasę powiedzmy 30km i jest ok.
Jak wymienisz świece i bedziesz zapalał a za chwilę gasił to możesz te nowe świece zabić.Jest to dla nich nie zdrowe,więc najlepiej je wygrzać i z głowy.
Synchronizacja gaźników jest zalecana jeśli dobrze pamiętam co 6 tys km przebiegu.
To jest tania usługa a odpowiada za to że moto ładnie zapala i ma b. równe obroty na biegu jałowym.Tyle że ja np jak mi to kolega robił poodpinałem mu przewody i podpiąłem odwrotnie aby sprawdzić czy zegary co ma do synchro nie kłamią.
Przy okazji może wyjść podejrzenie że coś się już z tulejami dzieje.Ale tym sobie na razie kompletnie głowy nie zawracaj.Jak byś miał ochotę to mógł byś sobie zrobić pomiar kompresji w silniku przy okazji wymiany świec.Jednak dostęp jest tam fatalny i jak normalnie chodzi moto to można sobie to darować.Po za tym znów dochodzi problem jak przy synchronizacji czy robi się to dobrym sprzętem bo manometry lubią oszukiwać i pomiar może być błędny a potem nie potrzebne stresy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki filtr powietrz, paliwa oraz oleju do R6 2002 rocznik
PostNapisane: 11 kwi 2017, o 20:15 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 14:53
Posty: 38
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: Michal
Lokalizacja: Puszcza Mariańska
jak filtr paliwa to tylko klasyczny od malucha :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1